• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • باقلوا معروف ترین دسر ترکیه

  باقلوا ترکی

  یکی از دسرهای معروف و خوشمزه ترکیه می باشد. و زمانی که از فرهنگ شیرین ترکیه صحبت می شود، بی شک اولین چیز یادآوری این دسر شیرین و خوشمزه می باشد. علاوه بر ترکیه ، ملل مختلفی از جمله یونانی ها، بلغاری ها ، ارمنی ها یهودیان و حتی عربها این دسر خوشمزه را دارند . باقلوا با طمعهای مختلفی بسته به مواد مصرف شده در پخت عرضه میشود که مهمترین آنها پسته و گردو و بادام درختی است و پخت باقلوا استاد کار ماهر با تجربه چندین ساله میطلبد تا طعم دلنشین زیر زبان شما احساس شود .معمولا با پودر پسته و گردو تزئین شده و سرو میگردد .

  باقلوا

  باقلوا در ترکیه و کشور های دیگر دارای طرفدار بسیاری است و به همین دلیل در همه جای شهر های ترکیه می توانید این دسر خوشمزه را خریداری کنید.

  باقلوا استانبولی
  تاریچه باقلوا ترکی

  باقلوا اولین بار در اواخر قرن ۱۷ وارد ترکیه شد. و به مرور زمان مطابق با ذائقه تغییراتی کرد تا به شکل امروزی درآمده است.
  این دسر در دوره عثمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده. و به عنوان هدیه و پاداش به سربازان از طرف سلطان داده میشد.
  باقلوا در همه دوره های عثمانی محبوبیت داشته و در اکثر مراسم ها و جشن ها در کاخ پخته و پخش میشده. و در کنار چای خوشرنگ و کمر باریک در ترکیه نماد و سنبل مهمان نوازی و کافه گردی شده است .در سفر به ترکیه حتما در کافه های شهر باقلوا و چای کمر باریک ترکی را امتحان کنید . پیشنهاد تیم قوی سیاه برای خوردن باقلوا و چای کمر باریک در استانبول چارسوی مصر در بازار بزرگ استانبول میباشد .

  تور ترکیه         تور استانبول         رزرو هتل در استانبول            پرواز تهران استانبول 

  باقلوا گردویی
  باقلوا فروشی های معروف ترکیه

  1. KARAKÖY GÜLLÜOĞLU
  2. SEYİDOĞLU
  3. HACIBOZANOĞLU
  4 HAFIZ MUSTAFA

  خوشمزه ترین باقلوای ترکی اصل در میدان تکسیم

  معمولا خوشمزه ترین خوراکی های استانبول را می توان در میدان تکسیم پیدا کرد. چندین رستوران زنجیره ای ارائه دهنده دونر ها و غذا های محلی ، آنجا هستند که هر آدم سیری را گرسنه می کنند. اما بدون شک یکی از بهترین باقلوا های معروف ترکیه را می توانید در شیرینی فروشی معروف Faruk Gulluoglu پیدا کنید.شعبه مرکزی قنادی فاروک اوغلو در میدان تکسیم شهر استانبول قرار دارد. این شعبه ها جزو شلوغ ترین و پر طرفدار ترین قنادی هایی هستند که روزانه تعداد زیادی از توریست ها و مردم محلی از آن باقلوا و دیگر شیرینی های معروف ترکیه را خریداری می کنند. پیشنهاد می کنیم در سفر به ترکیه لذت خوردن باقلوای پسته ای Faruk Gulluoglu را از دست ندهید.

  تور ترکیه         تور استانبول         رزرو هتل در استانبول            پرواز تهران استانبول