• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • برج دختر استانبول

  تاریخچه مختصر برج دختر استانبول

  برج دختر که یک نماد برجسته در افق استانبول است ، دارای تاریخچه ای غنی از قرن چهارم و همچنین چندین افسانه است که به شهرت آن افزوده است. این برج که در جزیره ای کوچک در سمت آسیایی استانبول واقع شده است ، دارای زمینه ای جذاب است که ارزش کاوش را دارد.

  درباره

  تقریباً 650 فوت (200 متر) از ساحل اسکودار ، برج دختر را می توان در یک جزیره کوچک در ورودی جنوبی تنگه بسفر یافت. حتی اگر دقیقاً از زمان ساخت برج مشخص نیست ، سبک معماری مترادف با دوران حدود 340 قبل از میلاد است. این بنای تاریخی پیش از این با نام های لئاندروس و دامالیس شناخته می شد – به نام همسر خاریس ، پادشاه آتن. در دوران بیزانس ، به آن “arcla” نیز معروف بود که به معنی “قلعه کوچک” است.

  پس از فتح قسطنطنیه توسط ارتش عثمانی ، برج شکسته شد و یک سازه چوبی جایگزین آن شد ، سپس در آتش سوزی در سال 1719 ویران شد. بعدا اضافه شدند امضای سلطان محموت دوم توسط خوشنویس مشهور راکوم افندی بر روی سنگ مرمر نوشته شده و تا سال 1857 ، یک فانوس نصب شده است ، اگرچه این سیستم تا سال 1920 به سیستم روشنایی خودکار تبدیل شد.

  برج دختر

  برج دختر استانبول  در طول قرن ها اهداف مختلفی را شامل می شود ، از جمله مرکز جمع آوری مالیات تاجر ، یک برج دفاعی و یک فانوس دریایی. در طی اپیدمی وبا در سال 1830 ، به یک بیمارستان قرنطینه و ایستگاه رادیویی تبدیل شد. در سال 1964 ، این ساختمان 18 سال بعد به وزارت دفاع و سپس به شرکت های دریایی واگذار شد. به دنبال تعدادی بازسازی ، امروزه این برج با داشتن یک رستوران در طبقه همکف با غذاهای سنتی ترکی در کنار چشم اندازهای عالی ، یک جاذبه بازدید کننده است. همچنین موزه ای با ورودی رایگان وجود دارد.

  قوی سیاه

  تور استانبول با بهترین  خدمات را قوی سیاه برای شما آماده کرده که در نظر دارد با تخفیفات به شما مسافرین عزیز خدمات دهد.