• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • بورا بورا بهشتی گم شده در اقیانوس آرام

  بورا بورا

  با اینکه بورا بورا (bora bora) تحت سیطره کشور فرانسه قرار دارد. اما جزئی از خاک این کشور به حساب نمی‌آید. بلکه جزیره کوچکی واقع در جنوب اقیانوس آرام است. پلینزی (polynesie) مستعمره سابق فرانسه بوده و جزایر متعددی در اقیانوس آرام دارد.  یکی از زیباترین آنها، بورا بورا در جزایر تاهیتی است. بورا بورا در فاصله دوری نسبت به کشور فرانسه واقع شده اما با توجه به فرودگاه‌های این جزیره می‌توان گفت که دسترسی گردشگران به این بهشت روی زمین بسیار آسان است.

  بورا بورا قوی سیاه

  در سفر به این جزیره می‌توانید در هتل‌هایی که روی دریا ساخته شده اقامت کنید. این اقامتگا‌ه‌ها از روی خانه بومیان پلینزی طراحی شده است.  برای خنکی و راحتی اتاق‌ها، سقف آنها از برگ‌های نخل ساخته شده و کف آن نیز سکویی برای سوار شدن به قایق دارد. این جزیره مملو از حیوانات دریایی با صدها گونه مختلف است که با اسنورکلینگ (غواصی بدون کپسول) یا غواصی به دیدن صحنه‌های مهیج ماهیان مرجان‌ زی، کوسه، لاک پشت دریایی، ستاره دریایی و انواع موجودات دریایی دیگر بروید.

  بورا بورا قوی سیاه

  این جزیره که چهار میلیون سال پیش با یک فوران آتشفشان ایجاد شد، مدت‌های طولانی غیرقابل سکونت بود تا زمانی که مردم جزیره تانگن به عنوان اولین ساکنین وارد این جزیره زیبا شدند. مونت اوتمانا که امروز یکی از جاذبه‌های جزیره بورا بورا محسوب می‌شود در گذشته آتشفشان بوده است.

  جزیزه بورا بورا دارای دو فصل است: فصل تابستان و زمستان. تابستان این جزیره از نوامبر شروع و تا آوریل ادامه دارد. عجیب است، اما فصل بارش باران را مردم محلی به تابستان تر می‌شناسند. در این زمان تقریبا هر روز هوا ابری است. طوفان‌های خفیف و غیرقابل پیش‌بینی می‌وزد. دمای هوا تقریبا ۲۰ درجه سانتی‌گراد بوده و میزان بارش باران نیز ۱۸۰۰ میلی‌متر می‌باشد.

  ‏‏در زبان تاهیتی کلمه B تلفظ نمی‌شود و همین امر باعث گردید. به همین دلیل مردم محلی نام جزیره را ‏Pora Pora‏ می نامند که معنای «اولین متولد» بود. اولین اروپایی‌هایی که به این جزیره آمدند نام آن را به اشتباه بورا بورا شنیدند .  این نام برای جزیره بین‌المللی شد سال ۲۰۱۳، CNN‏ در خبری بهترین سواحل جهان را معرفی که در میان این سواحل نام ساحل Matira‏ در جزیره بورا بورا نیز دیده می‌شود. این ساحل در میان ده ساحل برتر دنیا بود. همچنین این جزیره لقب «خیلی عالی برای باورکردنی بودن» را به خود اختصاص داده است

  بورا بورا قوی سیاه

   

  بورابورا جزیره گرانی است. وجود اسپاهای لوکس، توریستهای ثروتمند، اقامتگاه های آکواتیک و ریزورت های گران قیمت باعث شده همه نتوانند به بورا بورا سفر کنند. همچنین یکی از زیباترین سواحل جهان به نام ماتیرا در بورا بورا قرار دارد. برکه های آبی و کریستالی بور بورا از معروفترین جاذبه های گردشگری جزیره است. هر ساله هزاران نفر تعطیلات خود را در بورا بروا می گذرانند. حتی در شرایط کرونا هم تورهای جزیره برقرار است. اسکوبا و هیجان غواصی در دنیای زیر آب بورا بورا نفس شما را به شماره می اندازد. دنیایی پر از کوسه ها، ماهیها و موجودات عجیب آبزی. لذت جت اسکی و کایت بورد در اقیانوس، پرواز با هلی کوپتر بر فراز جزیره و دریا، ماهیگیری و قایق سواری از فعالیتهای مهیج در جزیره است.

  بورا بورا قوی سیاه

  شما می توانید به سمت قله های جزیره نیز پیاده روی کنید و زیبایی اقیانوس را از آن بالا ببینید. همچنین شما می توانید با اجاره ماشین دور جزیره را بگردید. در این مسیر شما از روستای وایتاپه، ساحل ماتیرا، غار اپا، قبرهای قدیمی با نقش لاک پشت و روستای فائونی دیدن کنید.

  بورا بورا قوی سیاه

                                        برای دیدن مطالب بیشتر کلیک کنید