• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • تاکسی در استانبول و ترکیه

  درباره تاکسی

  تاکسی در استانبول و ترکیه یک ماشین جمع و جور پنج نفره است که در صورت رضایت راننده می تواند دو مسافر را راحت ، سه سرنشین کمی محکم و چهار مسافر (یکی در صندلی جلو) را در خود جای دهد.

  صندق عقب

  فضای چمدان در صندوق عقب / صندوق عقب محدود است ، زیرا در بزرگترین شهرها ، بسیاری از تاکسی ها با LNG تمیز (گاز مایع) کار می کنند. بیشتر فضای صندوق عقب توسط یک مخزن بزرگ LNG اشغال می شود.

  راهنما

  همه تاکسی ها لازم است که دارای کنتور دیجیتال (تاکسیمتر) باشند و آنها را راه اندازی کنند. این بدان معنی نیست که آنها همیشه این کار را می کنند. اگر راننده شما تاکسی متر را شروع نمی کند ، یا سعی می کند به جای اجرای آن در ابتدای سفر معامله کند ، فقط با تأکید به کنتور اشاره کنید و بگویید تاکسیمتر! (TAHK-see-MEH-treh). احتمالاً ارزان تر خواهد بود

   

  تاکسی های ترکیه

  (استثنا در مورد سفرهای بین شهری است ، وقتی هزینه تعیین شده – معمولاً در جایی ارسال می شود یا چاپ می شود) قانون است و در نهایت ارزان تر می شود.)

  تاکسی ها همچنین ممکن است بین شهرها یا از شهرها یا فرودگاه ها به شهرهای تفریحی سفر کنند. برای این سفرهای طولانی تر ، مثلاً 10 یا 20 کیلومتر (6 تا 12 مایل) یا بیشتر ، ممکن است نرخ های تعیین شده تعیین شده باشد. در غیر این صورت ، ممکن است بخواهید قبل از شروع سفر با نرخ مطلوبی چانه بزنید.

  ترک ها رانندگان تاکسی را راهنمایی نمی کنند ، آنها کرایه را جمع می کنند. اگر به پایان برسد ، مثلاً TL8.75 ، یک ترک فقط آن را تا TL9 جمع می کند. در بسیاری از موارد اگر کرایه 25/5 TL باشد ، راننده فقط 9 TL نیاز دارد.

  به عنوان یک خارجی ، راننده شما ممکن است فرض کند شما نکته ای را گوشزد خواهید کرد ، اما نیازی به این کار نیست مگر اینکه راننده خدمات ویژه ای مانند کمک به بسیاری از چمدان های سنگین را ارائه دهد.

  بعضی از تاکسی در استانبول و ترکیه تهویه هوا دارند. برخی از آنها دارای کمربند ایمنی هستند و برخی حتی دارای کمربند ایمنی در شرایط کار هستند ، اما روی آن شرط بندی نکنید.

  تاکسی ها گاهی تجربه ناخوشایندی را برای شما رقم می زنند. این را بخوان…

  یک جایگزین مفید و ارزان برای تاکسی در برخی شرایط ، dolmush (تاکسی مشترک یا مینی بوس) است.

  برای استفاده از تور های خارجی و مجصوصا توراستانبول از راهنمایی های قوی سیاه پارسیان استفاده نمایید<< ادامه مطلب