• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • ترکمنستان را بشناسیم

  ترکمنستان را بشناسیم

  ترکمنستان، کشوری در جنوب غربی آسیای مرکزی با مرکزیت عشق آباد و مسافرانی که به ترکمنستان سفر می کنند اغلب به این شهر می روند . این کشور سابقاً با عنوان جمهوری شوروی سوسیالیستی ترکمنستان، بخشی از اتحاد جماهیر شوروی را تشکیل می‌داد که پس از فروپاشی اتحاد شوروی، در ۱۳۷۰ش / ۱۹۹۱ به استقلال رسید.
  ترکمنستان از جنوب با افغانستان و ایران، از شمال با ازبکستان و قزاقستان و از باختر با دریای خزر همسایه و از طریق این دریا با کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه نیز همسایه است. بیشتر مردم این کشور از قوم ترکمن هستند و به زبان ترکمنی (شاخه‌ای از زبان‌های ترکی‌تبار) صحبت می‌کنند.

  ترکمنستان
  بیشتر مردم ترکمنستان، ترکمن هستند و اقلیت قابل توجهی روس و ازبک نیز در این کشور حضور داند. سایر اقوام قزاقها، تاتارها، اوکراینی‌ها، کردها، ارمنی‌ها، آذربایجانی‌ها و بلوچ‌ها هستند.اسلام مذهب اکثر مردم کشور است. ۸۹% ترکمن‌ها مسلمان (اکثراً پیرو مکتب حنفی از مذهب اهل سنت) و ۹% پیرو کلیسای ارتدوکس روسیه هستند.شغل بیش تر مردم ترکمنستان کشاورزی و دام پروری است. این کشور از نظر تولید پنبه در جهان معروف است. قالی بافی از صنایع دستی مهم ترکمنستان است. از آنجا که ترکمنستان یک کشور محاط در خشکی است، برای ترانزیت کالا از خاک کشورهای همسایه استفاده می‌کند. خط آهن ترکمنستان به شهر سرخس (در شمال شرقی ایران) متصل است و از آنجا تا بندرعباس امتداد دارد. پنبه، پارچه‌های نخی، پوست، قالی و نفت از جمله کالاهایی اند که این کشور به کشورهای دیگر جهان صادر می‌کند.

  ترکمنستان

   

  واحد پول: منات ترکمستان (TMT)
  پیش شماره :۹۹۳+
  ولتاژ برق شهری:۲۲۰ ولت
  تفاوت زمانی ترکمنستان با ایران:۵ ساعت از تهران جلوتر است.
  فرودگاه:فرودگاه عشق‌آباد

  ترکمنستان

  شهرهای کشور ترکمنستان

  شهر عشق آباد
  عشق آباد بزرگترین شهر ترکمنستان و پایتخت این کشور نیز می باشد. قدمت این شهر قدیمی به دوران اشکانیان باز می گردد و گفته می شود در گذشته ها این شهر نامش اشک آباد بوده م نام اشک از اولین پادشاه اشکانیان گرفته شده است. این شهر در ابتدا روستایی کوچک در مسیر جاده ابرشم بود که به پایگاه اشکانیان و بعدها به پایتخت کشور ترکمنستان نیز تبدیل شد. این شهر در هم اکنون یکی از مهمترین شهرهای کشور محسوب می شود و با اینکه قوانین سختگیرانه ای در آن در وجود دارد سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آن به این شهر سفر می کنند.

  رزرو هتل و بلیط هواپیما ترکمنستان 

  شهر مرو
  دیگر شهر  که از شهرهای باستانی ایران بوده در گذشته نیز مرو است. این شهر قدمتی به پیش ازمیلاد مسیح دارد و از این رو جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی دارد که گردشگران بتواند به سمت خود جذب کند . مرو از شهرهای مهم و دیدنی این کشور می باشد.
   چارجو و ترکمن باشی از دیگر شهرهای ترکمنستان است.

   

  احتیاط

   آب لوله کشی در این کشور  قابل آشامیدن نیست. حتما برای مصرف روزانه خود از آب های معدنی که در فروشگاه ها عرضه می شود خریداری کنید و از خوردن آب های لوله کشی به شدت اجتناب کنید.
   همواره سعی کنید یک کارت شناسایی یا پاسپورتتان همراهتان باشد، زیرا ممکن است در خیابان های این شهر پلیس از شما درخواست مدارک کند.
   قبل از سفر به این کشور حتما واکسیناسیون هپاتیت A و B را انجام دهید .
   بعد از ساعت ۱۱ شب رفت و آمد در این کشور ممنون است. اگر پرواز یا اضطراری برای خروج شما از هتل بود حتما باید تاکسی بگیرید.