• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • تور گلستان

  آشنایی با شهر  زیبای گلستان

  استان گلستان در شمال ایران و هم مرز با دریای خزر قرار داردو یکی از عجیب ترین نواحی اقلیمی و فرهنگی در گردشگری ایران به شمار می رود.استان گلستان مهد تمدن 7هزار ساله و سرزمین آبشارهای هزاره به علت دارا بودن مناظر بدیع و چشم انداز های طبیعی و خیره کننده از جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری برخوردار است.استان گلستان به مرکزیت شهر گرگان از استان های سرسبز ایران است که همچون فرشی سبز رنگ در شمال ایران پهن شده است.تور گلستان

                      تور لحظه آخری کیش    تور لحظه آخری ترکیه   رزرو بلیط هواپیما

   

  گلستان
  استان گلستان بیش از همه به دلیل  جاذبه ها و چشم اندازهای طبیعی اش شهرت دارد و از این رو “گلستان”به معنی باغ بزرگ و با طراوتی پر از گل و گیاه نامگذاری شده است. پارک ملی گلستان،جنگل ناهار خوران،آبشار تمام خزه ای کبودال و همچنین ساحل خزر از مشهور ترین جاذبه های طبیعی در گردشگری گلستان به شمار می رود. استان گلستان که یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین بین استان ها نیز است.مذهب اکثریت این استان اهل سنت هستند.

  معرفی شهر گلستان

  تاریخچه استان گلستان

  گلستان نام جدید سرزمین تاریخی است که در طول تاریخ  و تا سده هفتم هجری به نام ایالت گرگان و پس از آن تا آغاز شده سده دهم به نام استرآباد و در نوشته های دوران اولیه اسلامی به نام جرجان و از اسفند 1361گرگان نامیده شده است.

  معرفی اقوام متعدد در گلستان

  اقوام متعددی در استان گلستان زندگی می کنند که شامل ترکمنها،فارسی زبان ها،سیستانیها،بلوچها،ترکها(آذربایجانی و قزلباش)،مازندرانی ها،قزاقها میشوند.

  فارسها به دو دسته تقسیم می شوند دسته بومی و مهاجر هستند فارسهای بومی بیشتر به گویش های گرگانی،فندرسکی ،کتولی،مازندرانی تکلم می کنندومهاجرین به استان هم بیشتر سیستانی وبلوچ و سمنانی و خراسانی هستند.

  آب و هوای گلستان

  آب و هوای گلستان معتدل و مرطوب است.زمستان های  ملایم و تابستان های نه چندان گرم ،از ویژگی های این محدوده به شمار می رود .

  معرفی شهر گلستان

  پوشش محلی استان گلستان

  استان گلستان سرزمین اقوام است و به دلیل تنوع قومیتی مشهور به رنگین کمان اقوام ایران زمین است.قومیت های مختلفی با آداب و رسوم مختلف در این سرزمین زندگی می کنند.لباس مردان ترکمن از دون،چاکمن،ایچمک،کوینک،شلوار وتلپک و لباس های زنان ترکمن از قیرمیز ،یا عرقچین،چاشو تشکیل شده است و زنان ترکمنی از کفش های گل میخلی و قیرما کفش با نوک برگردان و پاشنه ای بلند استفاده می کنند.

  نقش عشایر در گلستان

  اقوام ترکمن و عشایر در محدوده ترکمن صحرا و بخش بزرگی از استان گلستان سکونت دارند.وسبک زندگی و پوشاک ودیگر از جزئیات فرهنگی شان این محدوده از ایران را به یکی از مستعدترین نواحی برای رونق گردشگری عشایری تبدیل کرده است.

  تور گلستان

   

  معرفی شهر گلستان

   

                                                    آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان

  اینستاگرام