• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • جاذبه های دیدنی جزیره هنگام

  جزیره هنگام

  جزیره هنگام از مجموعه جزایر خلیج فارس و در مجاورت جزیره قشم است. یکی از دلایل شهرت این جزیره به خاطر وجود دلفین ها در نزدیک آب های جزیره است. جزیره هنگام تا قشم فاصله آن چنانی ندارد. پس اگر به قشم سفر کردید به جزیره هنگام هم حتما سر بزنید. با نزدیک شدن شناور به جزیره هنگام، شن‌های زیبا و براق ساحل مرجانی چشم‌نواز است. در این ساحل ذراتی از نوعی کانیِ براق به چشم می‌خورد. که در میان ماسه‌ها جا خوش کرده‌اند. و جلوه‌ای درخشان به ساحل داده‌اند.ساحل نقره‌ای هنگام از دیگر جاذبه‌های این سفر دریایی ست. که می‌تواند جزیره‌ی هنگام را در ذهن شما ماندگار کند. در کنار ساحل هنگام جدید بازاری محلی برپاست و بوی ادویه‌ی غذاهای محلی شما را به بازدید از این بازار فرامی‌خواند. این بازار با مصالح بومی و محلی درست‌شده .و در قدم‌به‌قدم آن رنگ و بویی از سنت‌های کهن جزیره وجود دارد. درصورتی‌که از این بازار دیدن کردید. طعم بی‌نظیر سمبوسه را از دست ندهید. در این بازار محلی صنایع‌دستی که با صدف ساخته ‌شده نیز عرضه می‌شود .و درصورتی‌ که علاقه ‌مند باشد زنان محلی با حنا، طرح‌هایی از گل را بر دستانتان نقش می‌زنند. جزیره هنگام دارای حیوان های بسیار کمیابی همچون خاردم مصری،جیبر و لاک پشت پوزه عقابی هم هست.

  جزیره هنگام دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیاد و زیبایی است.

  تاسیسات بندری انگلیسی ها

  جزیره هنگام به دلیل داشتن موقعیت مکانی بسیار مهم توجه انگلیسی ها را به خود بسیار جذب میکرد. انگلیسی‌ها در سال ۱۹۰۴ خط تلگرافی را از جاسک به هنگام احداث کردند. به اعتقاد  این جزیره به دلیل داشتن سواحل عمیق و مناسب برای لنگر انداختن کشتی‌ها، داشتن چاه‌های آب شیرین و همچنین به دلیل واقع‌شدن در منطقه‌ای استراتژیک برای آن‌ها دارای اهمیت بسیار بوده است.  زمان گذشته و ما با سال‌های استعمار چند قرن فاصله داریم؛ اما بقایای این دوران در جزیره‌ی هنگام یادگار عصر سیاه استعمار است. که به لحاظ تاریخی اهمیت دارد و بازدید از آن خالی از لطف نیست.

  تور کیش                      تور قشم                         تور ترکیبی جنوب 

   

  هنگام قوی سیاه

  خاک قرمز خوراکی

  جالب است بدانید خاک قرمزی که در جزیره هرمز یافت میشود در جزیره هنگام هم هست. در جزیره هنگام کوه‌ها و خاک‌های قرمزرنگی وجود دارد که به «گِلَک» معروف است. از این خاک قرمز در صنعت سنگ‌های تزئینی برای ساخت ساختمان‌ها استفاده می‌شود.

  مردم جنوب، برای تهیه نوعی غذای محلی که به نام «سوراغ» معروف از این خاک استفاده می‌کنند. در بازار محلی زن‌هایی را می‌بینید که در حال پختن نان‌هایی محلی با سسی قرمزرنگ یا همان سوراغ با تخم‌مرغ هستند.

  پارک کروکدیل نوپک

   اوایل کار، هدف مجموعه این بوده که کروکودیلا رو به هدف استفاده از پوستشون و تبدیل اونا به محصولات مختلف، پرورش بدهند. اما بعدا مجموعه برنامش رو تغییر داده و قرار میشه رو بخش گردشگری فعالیت کنن. پارک کروکودیل حتی نیاز کروکودیل پارک‌ های کشور رو تامین می‌کنه.

  تور کیش                      تور قشم                         تور ترکیبی جنوب 

  آکواریوم طبیعی خلیج فارس

  در حوالی جزیره هنگام قسمتی وجود دارد که با لقب آکواریوم طبیعی شناخته می‌شود؛ در این محل می‌توانید ماهی‌های رنگارنگی را ببینید که به‌صورت آزاد و رها در پهنه‌ ی آبی خلیج ‌فارس شنا می‌کنند. در این بخش از جزیره به دلیل وجود کلونی‌ های مرجانی آب شفافیت بالایی دارد و جانداران رنگارنگ دریایی به‌ راحتی قابل‌ مشاهده هستند.

  ساحل جادویی هنگام در شب

  شب‌ ها ساحل جزیره هنگام چهره ‌ای جادویی به خود می‌گیرد و آب در آن به رنگ آبی درخشان درمی ‌آید. چنین پدیده ‌ای که در سواحل مالدیو و کالیفرنیا و دیگر نقاط دنیا هم رخ می‌دهد، ناشی از فیتوپلانگتون‌های دریایی است.

  این آبزیان ریز، وقتی در شرایط ناآرام قرار گیرند از خود نور ساطع می‌کنند و باعث می‌شوند که موج‌ها و ماسه‌های ساحل نیز به شکلی درخشنده به نظر برسند.

  بلیط ارزان کیش                         رزرو هتل در کیش                         تور هوایی کیش 

  چه خوب که برای این تجربه‌ی شگفت‌انگیز لازم نیست تا سواحل مالدیو و کالیفرنیا سفر کنید.با تورهای ترکییبی قوی سیاه پارسیان بهترینها رو تجربه کنید .