• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • جاذبه های گردشگری آنکارا

  آنکارا پایتخت کشور ترکیه است و بعد از استانبول دومین شهر بزرگ این کشور محسوب می شود.آنکارا دارای بنا های تاریخی و مکان های دیدنی بسیار زیادی است. که توریست ها می توانند متعلق به ها دیدن کنند.قبل از سفر به ترکیه حتما مجله گردشگری قوی سیاه را مطالعه کنید . جاذبه های گردشگری آنکارا

  1.دریاچه موگان

  دریاچه موگان دریاچه کوچکی در جنوب شهر گل باشی است. شهر گل باشی در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب آنکارا پیمان دارد و دریاچه موگان دریاچه ای بسیار قشنگ است که گردشگر های زیادی را به خویش جذب می کند.این دریاچه ۶۱/۵ کیلومتر چهارگوش مساحت دارد و یک بزرگراه در امتداد کناره شرقی آن ساخته شده و میانه عمق دریاچه ۵ متر می باشد. در راستا ساحل این دریاچه رستوران ها و فضا های کمپینگ و ماهی گیری ساخته شده است.همچنین صید خرچنگ در آنجا رایج است.

  دریاچه موگان

  2.قلعه آنکارا

  قلعه تاریخی آنکارا باقی باقیمانده از بناهای تاریخی قرون وسطی است که آمیزه ای از معماری باستان، سلجوقی و عثمانی را به بینندگان خود نمایش می‌دهد. این سازه با شوکت را از سنگ ساخته‌اند و ملت بومی آن ناحیه این بنا را با اسم کلسی می‌شناسند.قلعه آنکارا بر روی تپه ای به اسم اولوس ساخته شده است و زیاد بلند است. به همین دلیل شکوه و زیبایی آن دو چندان شده است.تا کنون مشخص نشده این بنا به دست چه کسی و در چه بازه‌ی زمانی ساخته شده است و تنها باستان شناسان دست داشتن سلسله‌های مختلف در ساخت این بنا را بیان کرده‌اند.این جاذبه توریستی توصیه تیم قوی سیاه میباشد .

  قلعه آنکارا

  3.آکواریوم آکوا وگا

  در این آکواریوم مجهز و قشنگ انواع جانوران دریایی، ماهی ها، کوسه ها، لاک پشت ها، اسب های دریایی، خارتنان و گیاهان دریایی در یک تونل کبیر به نمایش گذاشته شده اند. ورودیه این پارک ۱۵ لیر می باشد و مرکز خرید و فوت کورت بزرگی در ساختمان آن  دارد.

  آکواریوم آکوا وگا

  4.موزه تمدن آناتولی

  در این موزه یادگارها هنری به جای مانده از تمدن آناتولی به نمایش گذاشته شده است.. باستانی ترین اثر هنری این دیرینکده به دوره پالئولیتیک بر می گردد.
  این موزه که مهمترین و بزرگ ترین موزه ترکیه است، در سال ۲۰۰۲ به عنوان بهترین موزه اروپا گزینش شد. این موزه به دو ساختمان بخش می شود که هریک دوره ای ویژه از تمدن عثمانی را به نمایش گذاشته اند. ورودیه موزه ۱۵ لیر و از نوامبر ۲۰۱۲ بخشی از موزه برای بازسازی بسته شده است.

  موزه تمدن آناتولی

  5. موزه هوانوردی

  این موزه در محله اتیمسگات واقع شده و نشانه ها هنری، اشیا صنعت هواپیمایی، موشک ها و تعدادی هواپیمای MiG مربوط به جنگ جهانی دوم را به نمایش گذاشته است. ورودیه این موزه ۵ لیر می باشد و از ساعت ۱۶-۹ باز است.

  موزه هوانوردی

  تور آنکارا                  تور ترکیبی آنکارا و قونیه                 تور آنکارا و کاپادوکیا 

  6.محله تاریخی هامامونو

  در برزن تاریخی هامامونو در آنکارا خانه‌ها باستانی بسیاری هستی دارد که آن‌ها را به سبک معماری خانه‌های چوبی عثمانی ساخته‌اند.شما میتوانید در تور آنکارا که توسط کارشناسان شرکت قوی سیاه پارسیان برنامه ریزی میشود از این جاذبه لذت ببرید . این برزن تاریخی در نزدیکی میدان اولوس و در زیر تپه قلعه آنکارا پیمان دارد. خانه‌های قدیمی هامامونو در این محله تاریخی در کوچه‌های پارکی واقع شدند که امروزه تغییر کاربری داده و تبدیل به رستوران، کافه و فروشگاه‌های صنایع دستی و سوغات شدند.

  هامامونو

  7.مسجد کجاتپه

  مسجد کجاتپه کبیر ترین مسجد آنکارا می باشد که در ناحیه کیزیلای در بین سالهای ۱۹۶۷ لغایت ۱۹۸۷ با طراحی عثمانی کلاسیک ساخته شده و حائز چهار مناره است. اندازه و موقعیت خاصی این مسجد باعث شده است که از هر نقطه از مرکز آنکارا قابل دید باشد. لازم به بیان است که نام پیشوا علی (ع) بر سقف گنبدی شکل این شاهکار معماری نقش بسته است.

  مسجد کجاتپه

  8. برج آتاکوله

  برج آتاکوله که بلند ترین ساختمان آنکارا می باشد. در ناحیه کانکایا واقع شده است این برج از جاذبه های توریسم در آنکارا است و یک مرکز خرید کبیر هم در آن قرار دارد. در رأس برج یک عرشه برای تماشا شهر طراحی شده که می توانید بر روی بایستید. برای دسترسی به آتاکوله می توانید از همگی اتوبوس های شهری بهره‌گیری کنید. این برج بلند دربرگیرنده مرکز خرید، سینما، رستوران گردان و آسانسور شیشه ای می شود.

  برج آتاکوله

  9.آنیت کبیر

  یکی از جاذبه های گردشگری آنکارا که توانسته نظر بسیاری از افراد علاقه مند به این شهر را به خود جلب کند. آنیت کبیر یا همان مقبره مصطفی کمال آتاتورک نام دارد . البته همانگونه که می دانید آتاتورک اولین سرپرست جمهور کشور ترکیه است .او توانست نظام جمهوری ترکیه را به ظفر برساند . دقیقا به همین علت است که تبدیل این آرامگاه به نماد اصلی شهر آنکارا چندان هم دور از ذهن نیست .همچنین باید بدانید که این آرامگاه با شکوه و منحصر به فرد در مرکز شهر آنکارا و در رأس ارتفاعی به نام آنی تپه پیمان گرفته است . البته توان گفته نماند که این جاذبه بی همانند علاوه بر این که توانسته آرامگاه مصطفی کمال آتاتورک را در خود جای دهد توانسته وسایل و اشیاء متعلق به این فرد مهم تاریخ ترکیه را نیز در خود جای دهد. پس از این رو گردشگران می توانند علاوه بر تماشا بنای خیره کننده و با شوکت این مقبره از دیرینکده موجود در دردون این بنا نیز بهره ببرند . و یک روز عالی و به یاد ماندنی را سپری کنند . ضمنا جالب است بدانید که مقبره کمال آتاتورک بعد از ساختمان قلعه آنکارا دومین بنا ساخته شده بر روی ارتفاعات شهر آنکارا است.  البته از این رو نیز به راحتی می توان از هر زاویه ای از این شهر آن را نگریستن کرد. و از تماشای آن نهایت لذت را برد.جاذبه های گردشگری آنکارا

  آنیت کبیر

  تور آنکارا                  تور ترکیبی آنکارا و قونیه                 تور آنکارا و کاپادوکیا