• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  استراحتگاه کوش آداسی در حاشیه Turish Aean همانطور که مقصد تعطیلات می تواند چند وجهی باشد.جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  شما از لذت های جهانی سواحل شنی طولانی ، رستوران های بی شماری ، مناظر رویایی ، پارک های آبی خانوادگی و غروب های طلایی برخوردار شده اید.

  اما چند دقیقه دیگر شهر مشهور باستانی افسس واقع شده است که یکی از مراکز استان های روم بود و یک مکان باستان شناسی با مقیاس و ابهت واقعی را پشت سر گذاشته است.

  بنابراین در همان روز می توانید در مورد ستون های کتابخانه افسس تعمق کنید ، یک خلیج فراموش شده در پارک ملی Dilek را که دارای تنوع زیستی است کشف کنید ، از طریق اسکراب با یک دوچرخه چهار چرخ کنید و دوباره روی صندلی آفتاب دراز بکشید و در حال تماشای غروب خورشید بر روی دریای اژه است.

  1. افسس

  چند دقیقه با کوش آداسی در Selçuk یکی از بزرگترین و مهمترین مکانهای باستانی در مدیترانه شرقی واقع شده است.

  Ephesus یکی از میراث جهانی یونسکو است ، از شهری که حدود 3000 سال پیش تاسیس شده محافظت می کند ، به یکی از 12 عضو لیگ یونی تبدیل می شود و در دوران روم به عنوان مرکز استان آسیا به اوج خود می رسد.

  افسس شهری ساحلی بود که اکنون تصور آن دشوار است زیرا خط ساحلی از چند کیلومتری غرب حرکت کرده است.

  در انتظار شما نمای با شکوه کتابخانه سلسوس ، تئاتر 25000 نفری با فک و ویرانه های معبد آرتمیس ، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان است.

  هزاران چیز دیگر برای دیدن وجود دارد ، مانند سیستم پیچیده قنات ، چشمه تراژان ، حمام ها ، کلیسای قرن 6 سنت جان ، خانه های تراسی با نقاشی دیواری و استحکامات قرون وسطایی عثمانی Selçuk.

  افسس2.موزه باستان شناسی افسس

  این مکان باستانی وسیع برای اولین بار در قرن نوزدهم مورد بررسی قرار گرفت و به ناچار بسیاری از قطعات در موزه بریتانیا و موزه افسس در وین به پایان رسید.

  اما این شهر باستانی به اندازه کافی مصنوعات به دست آورده است که چندین موزه را پر می کند و موزه باستان شناسی افسس یک مکمل ایده آل است.

  از هر مرحله از گذشته شهر ، از Mycenaean گرفته تا عثمانی ، در این نه اتاق اشیا وجود دارد.

  هر اتاق در طبقه بندی متفاوتی فعالیت می کند ، اعم از سکه ، خانه های تراس افسس ، حصارهای شهر یا کیش کیبل.

  ظروف مایکنی ، سارکوفاژی ، نیم تنه های سقراط ، امپراطور آگوستوس ، لیویا و بالبینوس و همچنین گروه های مجسمه ای باشکوه از بناهایی مانند چشمه دومیتیان وجود دارد.

  مهمترین نقطه جفت تندیس های آرتمیس از معبد مشهور جهان است: آرتمیس عظیم (قرن اول میلادی) و آرتمیس زیبا (قرن 2 میلادی) بدون نقص.

  موزه افسس3.جزیره کبوتر

  شگفتی تاریخی کوشی آداسی یک ارگ در خلیج در انتهای یک گذرگاه 350 متری است.

  این دفاع به دستور هایرالدین بارباروسا (1446-1546) ساخته شده است و دیوارهای کم ارتفاع آن مربوط به شورش اورلوف یونان در دهه 1770 است.

  جزیره کبوتر مانند یک نوع پارک شهری ، با یک سکوی چوبی برجسته ، و موقعیت های عکس عالی از نبردها ، با نگاه به کوشی آداسی و بندرگاه و کشور های پشتی آن ، چیده شده است.

  در اینجا و آنجا تابلوهای اطلاعاتی وجود دارد که زندگی حیوانات و گیاهان محلی را توصیف می کنند و هر از چند گاهی شاهد یک خرگوش هستید که به اطراف پریده است.

  یک کنجکاوی جالب در نمایش اسکلت یک نهنگ باله ای است که در دهه 1990 در شبه جزیره دیلک در چند کیلومتری جنوب پیدا شد.

  جزیره کبوتر4.شبه جزیره دیلک-پارک ملی دلتا بویوک مندرس

  کوههای این پارک ملی 27500 هکتاری در افق جنوب کوشاداسی معلق هستند و سفری است که ارزش انجام آن را دارد.

  این پارک از یک شبه جزیره سنگی با کوه Mycale در امتداد ستون فقرات خود تشکیل شده است ، در حالی که در جنوب ، در یک منظره بسیار مرطوب ، دلتای رودخانه Büyük Menderes است.

  تنوع زیستی خیره کننده ای در پارک وجود دارد ، از 800 گونه مختلف گیاهی گرفته تا پرندگان آب مانند پلیکان ، مگس ها و پلورها ، تا کفتارها ، شغال ها و سیاه گوش ها در جنگل های کوهستانی.

  می توانید در اینجا به جستجوی دریاهای دور افتاده با دریاهای بلورین بپردازید و بقایای تمدن باستان را در کارینا ، پانیونیوم و پریین شکار کنید.

  جزیره دیلک5.ساحل خانمها

  این ساحل با پانزده دقیقه پیاده روی یا سوار شدن مختصر به مینی بوس ، یک کیلومتر شن نرم در یک خلیج غربی قرار دارد.

  نام “ساحل خانمها” یکی از جاذبه های تفکیک شده روزهای عثمانی است و ساحل اینجا توسط موج های کم و موج دار پوشیده شده است.

  این یک ساحل برای خانواده ها است ، به لطف شیب صاف و منطقه کم عمق بزرگ که در آن افراد غیر شنا می توانند پارو بزنند.

  قابل درک است که مکانی محبوب برای گذراندن یک بعد از ظهر گرم است و در اطراف خلیج کلوپ های ساحلی وجود دارد که صندلی های آفتاب گیر و چترهای آفتابی را اجاره می دهند.

  این تفرجگاه پر از رستوران ، کافه و مغازه ، کمی بالاتر از ساحل واقع شده و در غروب خورشید منظره ای کاملاً عاشقانه به سمت ساموس دارد.

  ساحل خانمها

  6.اوزون پلاژ

  درست به نام خود ، این ساحل شنی در اطراف سربالا از ساحل لادیز 18 کیلومتر طول دارد و از نظر زیرساخت های توریستی برای کل طول آن تا شهر Güzelçamlı ردیابی می شود.

  اولین چیزی که در مورد اوزون پلاژ می توان گفت این است که چشم اندازهای جنوب با شکوه ، به یال مهیب کوه Mycale در شبه جزیره دیلک است.

  مانند ساحل بانوان ، اوزون پلاژ دارای موج های نوردی کمی است ، اما اگرچه این خلیج بیشتر در معرض دریا قرار دارد ، به آرامی قفسه بندی می شود و آب زیادی تا زانو وجود دارد تا کودکان بتوانند با خیال راحت پاشیده شوند.

  در انتهای بالایی ، نزدیک کوشاداسی ، تم و پارک آبی Tortuga Pirate Island ، یکی از دو جاذبه بزرگ با مضمون آب در این منطقه قرار دارد.اوزون پلاژ

  7.سیرینس

  در هشت کیلومتری شرق Selçuk یک روستای کاملاً تصویری در کوهستان است.

  تا زمان تبادل جمعیت پس از جنگ جهانی اول ، شیرینچه بیشتر محل زندگی یونانیان عثمانی بود.

  این روستا دارای نشانه هایی از زندگی است که قبلاً به عقب برگشته است ، از جمله بقایای قنات های دوران رومی که می توانستند افسس را تغذیه کنند.

  با خانه هایی سفید به سبک یونانی که در حاشیه یک دره آبشار می خورند ، این روستا در منظره ای ایده آل از باغ های انگور ، سرو ، باغ های هلو و باغ های زیتون قرار دارد.

  می توانید برای بررسی گره سیرینس از کوچه های پیچ و خم و بدون ترافیک که توسط خانه های سفید و باغچه های دیواری قاب شده اند ، تحقیق کنید.

  در تابستان غرفه های زیادی برای فروش ادویه جات ، صنایع دستی و شراب محلی وجود دارد و در صورت نیاز به توقف چاله می توانید برای یک قهوه ترک مکث کنید.

   

  سیرینس

  8.خانه مریم مقدس

  داستان از این قرار است که مریم ، مادر حضرت عیسی (ع) ، توسط یحیی رسول به این خانه آورده شد و تا زمان عروج خود در اینجا زندگی می کرد.

  این سایت بسیار مورد احترام مسلمانان و همچنین اعضای مذهب کاتولیک روم است.

  Meryemana در سال 1891 کشف شد ، بر اساس دیدگاه های گزارش شده از Anun Catherine Emmerich (1824-1774) از قانون متشرع آلمانی آگوستینی. آنچه شناخته شده است این است که این بنا ، به احتمال زیاد یک کلیسای کوچک بسیار اولیه ، تقریباً 2000 سال قدمت دارد و روی دیوارها یک خط قرمز رنگ نقاشی شده است تا نشان دهد که چه چیزی اصیل است و چه بازسازی شده است.

  در خارج از حرم ، “دیوار آرزو” با نوارهای کاغذ یا پارچه ای گچ شده است که هزاران زائر درخواست های خود را بر روی آنها نوشته اند.

  سه پاپ ، پل ششم ، جان پل دوم و بندیکت شانزدهم ، از جنگ جهانی دوم به این زیارتگاه سفر کرده اند.

  خانه مریم مقدس9.بندر کوش آداسی

  تا حدودی به دلیل اینکه این روش اصلی رسیدن به افسس از طریق آب است ، کوش آداسی دارای یک بندر پر جنب و جوش است که توسط Güvercinada در قسمت جنوبی و با یک مارینای جدید مجلل در شمال ساخته شده است.

  در سالهای تا 2020 کوشاداسی سالانه 600 قایق تفریحی دریافت می کند.

  و اگر برای یک سفر یک روزه به جزیره ساموس یونان هستید ، این مکان برای سوار شدن است.

  بندرگاه مکانی مهم برای جمع آوری ، خرید ، تماشای غروب خورشید ، خنک شدن با یک نوشیدنی ، گرفتن لقمه و فقط دیدن و دیدن است.

  در امتداد بلوار آتاتورک با ظاهری مدرن چیزی برای هر کام وجود دارد ، از جمله زنجیره های بین المللی مانند استارباکس و دومینو.

  تقریباً در نیمه راه ، در یک مرکز کوچک زمین ، Sculpture of Hand ، یک منظره دیدنی با مجسمه ای از دست که کبوتر را آزاد می کند ، قرار دارد.

  بندر کوشی اداسی

  10.موزه راه آهن چاملیک

  یک سفر کوتاه از کوش آداسی به داخل کشور بزرگترین موزه راه آهن ترکیه است که دارای مجموعه ای عالی از موتورهای بخار است.

  در اینجا 33 لوکوموتیو بخار وجود دارد که قدمت آنها از دهه 1890 تا 1950 است که 18 مورد از آنها در اطراف یک صفحه قابل توجه 18 ریل تنظیم شده است.جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  در میان تولید کنندگان Krupp ، Henschel ، NOHAB ، Borsig و Mafei وجود دارد ، در حالی که قدیمی ترین آنها از سال 1891 توسط شرکت انگلیسی Stephenson ساخته شده است.جاذبه های گردشگری کوش آداسی

  شما آزادانه می توانید به تمام کابین های لوکوموتیو بروید و 9 کالسکه تاریخی برای بررسی وجود دارد.

  با توجه به نکته جالب تر ، موتور 45501 نیز در بیرون نشسته است ، که در فاجعه قطار Yarımburgaz در سال 1957 رخ داد ، یک برخورد شدید که جان 95 نفر را گرفت.

  موزه چاملیک

  تور لحطه آخری استانبول                تور لحظه آخری کیش                    خرید بلیط هواپیما