• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • جاهای دیدنی محلات

  آشنایی با مکان های دیدنی و گردشگری محلات

  شهرستان محلات واقع در استان مرکزی یکی از معروف ترین شهر های ایران در زمینه تولید گل و گیاه است علاوه بر دارا بودن چشمه های آب گرم و آب و هوایی دلچسب از تاریخ قدیمی و کهن سال ایران زمین روایت می کند.

  جاهای دیدنی محلات و باغات گل محلات معروف بوده و علاوه بر آن جاذبه های دیدنی محلات نیز بیشمار بوده است. محلات مکان های دیدنی و تاریخی های معروفی دارد.

  محلات یکی از شهرهای توریستی و دوست داشتنی استان مرکزی می باشد، که از طبیعتی سرسبز و آب و هوایی دلنشین و آثار باستانی ارزشمندی برخور دار است. این شهر از لحاظ تولید گل در کشور مقام اول را دارد و لقب (هلند ایران) از آن خود کرده است.

  آسیاب آب محلات

  محلات یکی از شهرستان های سرشار از آسیاب های بادی است. در قدیم آسیاب های آبی که ارزشمندترین آسیاب های ایران محسوب می شوند برای آسیاب جو، گندم و سایر غلات استفاده می کردند.

  تور لحظه آخری کیش  تور لحظه آخری ترکیه   رزرو بلیط ارزان

  سر آسیاب آب محلات
  دهکده گل

  در مکانی به وسعت 110 هکتار مزرعه بزرگی از انواع و اقسام گل در محلات وجود دارد که بزرگترین مزرعه گل در ایران به شمار می رود و همین امر ، این مکان را به یکی از مهم ترین جاهای دیدنی محلات تبدیل کرده است.

  محلات
  چنار دو هزار ساله

  در محله سرچشمه محلات و وسط خیابان شاهد درختی تنومند وجود دارد که قدمت و کهولت از تنه و شاخه هایش می بارد. درخت پیری که راز های دو هزار ساله از محلات در قلب خود جای داده است.

  دوهزار چنار محلات
  بوستان سرچشمه

  بوستان سرچشمه مکانی تفریحی در دل طبیعت زیبا که پرآب ترین چشمه استان مرکزی است، در کنار طبیعت خدادادی  این فضا، امکانات رفاهی ، آسایشی، رستوران، شهربازی و محیطی دنج برای مسافران فراهم کرده است.

  بوستان سرچشمه
  چشمه آب گرم

  چشمه آب گرم از خواص درمانی آب های این چشمه است، به عقیده اهالی محلات و گواهی تحقیقات علمی آب گرم این چشمه در درمان بیماری هایی مانند: روماتیسم و بیماری های مربوط به کبد، کلیه ، صفرا و دستگاه گوارش بسیار مفید است.

  چشمه آب گرم محلات
  آتشکده آتشکوه

  آتشکده آتشکوه از دیگر آثار باستانی شهر محلات و از مهم ترین آثار به جا مانده از دوره ساسانیان است که در پنج کیلومتری  جاده نیم ور و در نزدیکی روستای آتشکوه نیم ور قرار دارد. عظمت این بنا به حدی است که بی شک از برترین آتشکده های زرتشتیان جهان به شمار می رود.

  آتشکده محلات

  آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان

  اینستاگرام