• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • جزیره مینو

  آشنایی با جزیره مینو در آبادان

  جزیره مینو، شهر  کوچکی است که رود اروند محاصره اش کرده. در کل جزیره ، نیزارهای زیبا با نخلستان های قد بلندی وجود دارد که با جزر و مد آب ،آبیاری می شوند.

  این جزیره فاصله زیادی تا عراق ندارد و بیشتر مردمش هم به زبان عربی حرف می زنند و غذاهای عربی می خورند. دور بودن جزیره از مرکز باعث شده که مکان بکری برای سفر و کشف کردن باشد.

  جزیره مینو با خاکی حاصلخیز مساحتی با 24 کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده و مکان مناسب برای پرندگان مهاجر در فصل زمستان به شمار می آید. مینو فاصله زیادی با عراق ندارد و بیشتر مردمان این جا عربی حرف میزنند و همچنین غذاهای عربی میخورند.

  تور لحظه آخری کیش   تور لحظه آخری ترکیه   رزرو بلیط هواپیما

  جزیره مینوجزیره مینو منطقه ای نخلستانی است که در ضلع جنوب غربی فرودگاه آبادان قرار دارد. این منطقه به دلیل قرار گرفتن در وسط رودخانه اروند رود، حالت جزیره ای دارد.

  این جزیره در فاصله 10 کیلومتری شهر خرمشهر قرار دارد. نام قدیم این جزیره(صلبوخ) که در زبان عربی ریگ معنا می داده و نام فعلی آن(مینوشهر)است.

  این جزیره از شرق هم مرز با ایران و از غرب هم مرز با عراق است. از لحاظ تقسیمات کشوری جزیره مینو جزو شهرستان خرمشهر بود ولی اکنون در محدوده شهرستان آبادان قرار دارد.

  مینو شهر به وسیله یک پل فلزی به طول 210 متر و عرض 8 متر با آبادان و خرمشهر مرتبط است. این پل که اهمیت ارتباطی فراوانی دارد در سال 1349 خورشیدی ساخته شده است.

  آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان