• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • جنگل ارسباران

  آشنایی با جنگل ارسباران در آذربایجان شرقی:

  یکی از بی نظیرترین مناطق ایران، جنگل های ارسباران است، منطقه ای در شمال آذربایجان شرقی با 12 هزار کیلومتر وسعت که موزه حیات وحش ایران هم لقب گرفته است. سازمان جهانی یونسکو این منطقه را به عنوان ذخیره گاه زیست کره معرفی کرده . این منطقه جنگلی میزبان گردشگرانی از سراسر دنیا است، جایی با چشم انداز خارق العاده که زیبایی بی حد و حصر و حیات وحش بسیار خاصی که دارد به نسبت مناطق جنگلی دیگر ایران کمتر شناخته شده است.

  ارسباران یک شاهکار طبیعی نیست بلکه یکی از آثار تاریخی پر ارزش ایران هم محسوب می شود.

  تورهای لحظه آخری 

  جنگل ارسباران

  جنگل های ارسباران با 130 هکتار وسعت در کناره جنوبی رود ارس و شمال استان آذربایجان شرقی واقع شده است و یکی از زیباترین مناطق شمال غرب به حساب می آید. ارسباران به محدوده وسیعی از رود ارس حد فاصل جلفا تا مغان و کوه های سبلان و بزقوش و سهند گفته می شد.

  تور لحظه آخری کیش    تور لحظه آخری ترکیه   رزرو بلیط هواپیما

  جنگل ارسبارانمکان های دیدنی جنگل های ارسباران:
  ارسباران از چند جنبه اهمیت دارد، تاریخ، زیست بوم و گردشگری .
  1.قلعه بابک: قلعه بابک مرکز فرماندهی و مبارزه گروهی معروف به خرمدینان بود. این قلعه در نوک قله ای مرتفع در حدود 3 کیلومتری شهر کیلبر قرار دارد. این قلعه از نظر معماری یک سازه کم نظیر در ایران است .
  2. دره و پارک جنگلی مکیدی: جنگل مکیدی در کنار روستایی به همین نام است و به واسطه زیبایی و بکر بودن منطقه تبدیل و به تفریگاه تابستانی برای مسافران شده است.
  3.آینالو: آینالو منطقه ای حفاظت شده است که روستایی به همین نام در مرکز آن قرار دارد. آینالو یعنی آینه ای و طبق گفته های اهالی به سقف فلزی و عمارتی قدیمی اشاره دارد که مثل آینه نور را منعکس می کرد.
  4. گونه های گیاهی و جانوری: جنگل های ارسباران از نظر تنوع گونه های زیستی و دارا بودن گونه های نادر در ایران بی نظیر است.

  جنگل ارسباران

  آژانس هواپیمایی قوی سیاه پارسیان

  اینستاگرام