• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • دره چاهکوه قشم

  دره چاهکوه قشم

  دره چاهکوه قشم یکی از عجایب هفت گانه در 70 کیلومتری قشم حساب میشود. فرسایش سنگ های رسوبی در این دره باعث ایجاد شکل زیبایی از سنگ ها شده. و دارای منظره ای بسیار زیبا است. از نظر تاریخی این تنگه با عنوان دره مقدس چاهکوه شناخته میشود. دلیل مقدس بودن این تنگه به خاطر این است که مردمان گذشته معتقد بودند. که آبی که در این تنگه وجود دارد مقدس است و برای شفای بیمارانشان استفاده میکردند.

  چاهکوه در ابتدا عریض بوده و ارتفاع دیواره هایش نیز زیاد بوده است. به همین دلیل داخل دره نور کمی تابیده شده . و همین امر باعث گردیده تا رفته رفته هم از عرض آن کاسته شود . و هم عبور از میان آن دشوار گردد. در کف این دره نیز حفره های کم عمقی وجود دارند .که محل ذخیره آب هاى جارى است. هرچه از سمت شمال به جنوب پیش بروید، دره کم عرض تر شده و شیب آن افزایش مى یابد و درانتها به شکل (وی) انگلیسی درآمده و مسیر بسیار صعب العبور مى شود.

   

  زیبایی تنگه چاهکوه به دلیل دیواره هاى عمودى مرتفع همراه با خطوط فرسایش و حفره هاى کروى و بیضوى است. این مکان که تا به امروز کمتر معرفی شده. تعداد بازدیدکنندگانش نیز کمتر از جاهای دیگر است، فقط آن دسته از گردشگران به این تنگه سفر کرده اند که به طبیعت علاقه شدیدی دارند و می خواهند بیشتر در دل طبیعت باشند. و همچنین مناسب آنهایی است که صخره نورد هستند یا علاقه خاصی به این حرفه دارند، زیرا درست ترین آدرس برای صخره نوردی همینجاست. به محض اینکه به ورودی دره برسید، تندیسی طبیعی خواهید دید که به (سه سر نگهبان) مشهور است.


  تور قشم           

           بلیط پرواز قشم               

          رزرو هتل در قشم 

   


  بعد از این بخش به چهار چاه میرسید .که محل ذخیره آب شرین میرسید. دره چاهکوه که از چهارسو دارای چهارتنگه و دیواره هایی است که به هم رسیده اند. جنس سنگ های چاهکوه از سنگ های رسوبی با جنس آهکی است .که به رشته کوه زاگرس مربوط می شوند و بسیار هنرمندانه و خلاقانه میلیون ها رنگ و طرح در تنگه چاهکوه وجود دارد. جالب این است که تنگه چاهکوه از سده‌های پیشین تا به امروز همواره مهم ترین منبع تامین آب شیرین برای جزیره و حومه بوده است. در این منطقه گیاهانی خواهید دید . که اکثرا به صورت درخت و درختچه های پراکنده با توجه به آب و هوای بیابانی و استوایی رشد می کنند. چاه های موجود در این تنگه باعث شده تا ۱۶ گونه جانوری و پرندگان زیادی برای زندگی به این منطقه بیایند .که یکی از ارزشمندترین گونه ها، غزال است.

   


  تور قشم               

         بلیط پرواز قشم               

          رزرو هتل در قشم 


  این تنگه دارای امکاناتی همچون سرویس بهداشتی هایپر مارکت اقامتگاه بومگردی و غیره است.با تورهای بومگردی و طبیعت گردی قوی سیاه پارسیان بهترینها قشم را تجربه کنید .