• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • دیدنی های ایروان

  کاسکاد ایروان

  یکی از دیدنی های ایروان پارک کاسکادایروان Yerevan Cascade که با نام هزار پله هم در میان ایرانیان شناخته می‌شود، مقصدی مناسب جوانان در ایروان است. اینجا هزاران پله وجود دارد که پارک هافناک و خیابان مانیومنت را به یکدیگر متصل می‌کند. نکته‌ای که سبب شهرت این پله‌ها شده چشم اندازشان است که سوژه های خوبی را برای عکاسی در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.
  جوانان اغلب هنگام عصر در کنار کاسکاد جمع شده و به رقص و شادی می‌پردازند. ناگفته نماند که امکان استفاده از پله برقی هم برای رسیدن به بالای کاسکاد وجود دارد ، و اگر نخواهید از هزار پله‌ی ایروان بالا بروید، می‌توانید از پله برقی‌ها استفاده کنید. از دیگر نکات جذاب درباره کاسکاد رایگان بودن بازدید از آن است.
  آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان تمنیان

  میدان جمهوری ایروان

  یکی دیگر از دیدنی های ایروان که همواره در برنامه‌ی تورهای گردشگری ایروان به چشم می‌خورد، بازدید از میدان جمهوری ایروان است. اینجا مهمترین قسمت شهر ایروان است . برخی از ساختمان‌های مهم شهر مانند موزه‌ی ارمنستان، نگارخانه ملی و عمارت‌های دولتی در آن قرار دارند.
  از نکات جالبی که در رابطه با میدان جمهوری ایروان وجود دارد، حضور مجسمه‌ی لنین در آن است. لنین رهبر کومونیست روسیه بود. همچنین در میان این میدان یک آبنمای زیبا نیز به چشم می‌خورد که سبب زیبایی میدان جمهوری ایروان شده است.
  بازدید از این میدان رایگان می‌باشد.
  آدرس: ارمنستان، ایروان، میدان جمهوری

  سالن اپرای ایروان

  سالن اپرای ایروان Yerevan Opera Theatre یکی از دیدنی‌های ایروان است که علاوه بر تماشای بنای زیبایش می‌توانید در آن تئاتر هم ببینید. سالن اپرای ایروان توسط معمار مشهور ارمنی آلکساندر تامانیان ساخته شد . در سال 1933 نیز آن را افتتاح کردند.
  در این سالن اپرا 1200 صندلی وجود دارد . در بین سالهای 1953 تا 2002 میلادی آن را بازسازی کردند و صندلی‌ها هم نوسازی شدند.
  هزینه بلیت ورودی سالن اپرای ایروان: به نسبت برنامه های موجود در آن، متغیر است.
  آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان تومانیان، سالن اپرای ایروان

  کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

  کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر Saint Gregory the Illuminator Cathedral هم یکی دیگر از دیدنی های ایروان  است. اگر دوست دارید از یک عبادتگاه ناب ارمنی دیدن کنید که معماری آن شما را شگفت زده کند. بی‌شک کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر مقصد خوبی برای شما خواهد بود.
  در سال 1997 میلادی شروع به ساخت این کلیسا کردند و در نهایت هم ساختش در سال 2002 میلادی به پایان رسید؛ بنابراین کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر بنای کهنی نیست و از نیایشگاه‌هایی است که هنوز هم ارامنه در آن به عبادت می‌پردازند. با مراجعه به این مکان می‌توانید با آداب عبادی مردم ارمنستان آشنا شده و از معماری نوین لذت ببرید.
  آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان یروند کوچر، کلیسای جامع سنت گریگور روشنگر

  لاورز پارک ایروان

  لاورز پارک یا پارک عشاق lovers’ Park برای افرادی مناسب است که دوست دارند کمی از شلوغی‌های ایروان دور شده و در میان طبیعت قدم بزنند و از هوای پاک لذت ببرند. مساحت این پارک زیبا حدود 2 و نیم هکتار است . آماده‌سازی آن از سال 2005 تا 2008 میلادی طول کشید.
  بد نیست بدانید که از قرن هجدهم میلادی در مکان امروزی لاورز پارک، پارکی وجود داشت که بعدها آن را بازسازی کردند و گسترش دادند تا به شکل امروزیش درآمد. باید بدانید که بازدید از پارک عشاق ایروان رایگان است.
  آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان ایوانباقرامیان، لاورز پارک ایروان
  کلیسای جامع سارکیس مقدس ایروان
  کلیساهای گوناگونی در شهر ایروان وجود دارد که بر اساس رای مردم و رتبه‌ی گوگل، کلیسای جامع سارکیس مقدس ایروان Saint Sarkis Cathedral Yerevan محبوب ترین آنهاست. این عبادتگاه در سال 1840 ساخته شد و به همین خاطر هم از نظر تاریخی و هم مذهبی برای ارمنی‌ها حائز اهمیت است. این کلیسا در سمت چپ رود هرازدان واقع شده و برای بازدید از آن لازم نیست ورودی پرداخت کنید.
  آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان اسرائیل یان، کلیسای جامع سارکیس مقدس ایروان

  ماتناداران ایروان

  ماتناداران Matenadaran یکی از مهمترین ساختمان‌های موجود در ایروان و چه بسا کشور ارمنستان است. در این مکان گنجینه‌های خطی ارامنه نگهداری می‌شوند که ارزش زیادی دارند و برای همه‌ی مردم جهان مهم هستند. اسم این مکان از فردی به نام مسروبماشتوتس گرفته شده است؛ وی ابداع کننده‌ی الفبای ارمنی بود.
  ماتناداران نوعی موزه محسوب می‌شود که از سال 1959 تاکنون فعالیت می‌کنند و از پربازدیدترین مکان‌های دیدنی شهر ایروان به حساب می‌آید. بازدید از این موزه رایگان نیست.
  هزینه بلیت ورودی موزه ماتناداران ایروان:
  بزرگسالان: 1000 درام، راهنمای صوتی: 2500 درام
  آدرس: ارمنستان، ایروان، خیابان مشتوتز، ماتناداران ایروان

  برای خرید بلیط هواپیما و یا اتوبوس به مقصد ایروان به سایت قوی سیاه پارسیان مراجعه کنید .