• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • دیدنی های شهر باکو

  ایچری شهر (بافت قدیمی باکو)

  بدون شک این منطقه از باکو هم همانند دیگر کشورها یکی از خاطره انگیزترین خیابانهاست ایچری شهر که از آن با نام ارگ باکو نیز یاد ميشود، قدیمی ترین شهر کشور آذربایجان است که در زمان های دور، پیش از باکو پایتخت این کشور بود.این شهر از دوران پارینه سنگی تا به امروز فرهنگها و تمدنهای بسیاری را از جمله ساسانی، زرتشتی، شیروانی، ايراني، عربی، عثمانی و روسی را در خود جای داده است. ایچری شهر دارای 23 محله، 2 کاروانسرا ، three چشمه آب، میدان بازار، مسجدها، حمام ها و… میباشد . قلعه ی دختر، کاخ شروان شاهان و دروازه ی مراد از معروف ترین آثار تاریخی این منطقه هستند.دینی های شهر باکو

  بافت قدیمی باکو

  قلعه دختر

  یکی از جذاب ترین مکان های این منطقه است که تصویر آن بر روی اسکناس کشور آذربایجان هم دیده ميشود.
  این اثر تاریخی که با ۲۹،۵ متر طول، ۱۶ متر عرض، و ۶ طبقه که در دو محدوده زمانی قرن ۵ و ۶ میلادی و قرن ۱۲ ساخته شده‌است.

   

  برج دختر باکو

  برج های شعله باکو

  این سه برج در سه بخش مختلف فعالیت میکنند اولین برج که در جنوبی ترین بخش ساختمان برج ها است جزء بلندترینشان که 190 متر ارتفاع و 39 طبقه دارد و کاملا مسکونی می باشد.دارای one hundred thirty آپارتمان بسیار لوکس و 318 اتاق زیبا و لوکس که چشم انداز زیبایی به دریای خزر دارد.

   

   

  دومین برج در بخش شرقی و 160متر ارتفاع دارد و شامل 37 طبقه است که تنها شامل هتل ها میباشد،هتل Fairmont هتلی لوکس و5ستاره که مجموعا 318 اتاق را در خود جای داده و محلی است برای برپایی همایشها و جشن عروسی که بسیار مورد توجه مردمان آذربایجان میباشد.
  سومین برج: این برج که از همه ی ساختمان های دیگر ارتفاع کمتری دارد 140 متر است و 38 طبقه دارد. این برج تنها مخصوص دفاتر و اداره های برج های شعله و در واقع قطب تجاری این آسمان خراش ها است، و این برج غربی ترین برج شعله می باشد.

  کاخ خوشبختی

  کاخ سعادت که امروزه به «کاخ ثبت ازدواج» نیز موسوم است، قبلاً قصر مختاروف نام داشت.مختاروف به‌همراه ، خانم «لیزا توگان‌اوا»، که دختر یکی از ژنرال‌های شاخص ارتش امپراتوری روسیه بود، در یکی از سفرهایشان به کشور فرانسه از یک ساختمان شکوهمند بازدید به عمل آوردند. خانم لیزا که از سبک معماری این بنا متحیر شده بود، گفت: «به نظرم ساکنین این ساختمان خیلی خوشبخت هستند». مختاروف بعد از برگشت به باکو، یکی از کارکنان خود را مأمور کرد تا به فرانسه برود و طرحی دقیق از همان ساختمان ترسیم نماید بر اساس همان طرح، کارهای عملیاتی ساخت این بنا شروع و پس از ۹ ماه در سال ۱۹۱۲ تکمیل گردید. سپس، روزی مختاروف به بهانه گشت شهری همسرش را سوار ارابه می‌کند و به مقابل کاخ می‌آورد و آن کاخ را به همسرش هدیه میکند به همین دلیل این کاخ،کاخ خوشبختی نام گرفته است.

   

  کاخ سعادت باکو

  ونیز کوچک

  ونیز کوچک، شهری کوچک است که در بلوار باکو ساخته شده است که با ونیز ایتالیا چندان تفاوتی ندارد فقط مقیاس آن کوچکتر شده .در نزدیکی موزه فرش واقع شده و از آن با عنوان جواهر گردشگری جمهوری آذربایجان یاد میشود.دارای جزیره های بزرگ و کوچکی است که اوقات و خاطرات خوشی را برای توریستها به جا خواهد گذاشت.

  تور باکو - ونیز کوچک

  موزه فرش باکو

  موزه فرش جمهوری آذربایجان موزه‌ای ست که، نمونه‌های منحصر به فرد هنر قالی بافی و هنرهای کاربردی مردمی فرهنگ و هنر مردم آذربایجان را به همراه زیباترین و متمایزترین آثار هنرمندان مدرن در یک جا به گرد هم آورده است. مجموعه موزه علاوه بر نمونه های منحصر به فرد هنر قالی بافی بیش از ۱۰ هزار گزینه از اقلام سرامیکی، کارهای فلزی مربوط به قرن چهاردهم، جواهرات و زیور آلات عصر برنز، اقلام فرش مربوط به قرن هفدهم تا بیستم، لباس های ملی و آثار گلدوزی را در خود جای داده است که به شکل فرش طراحی شده است.

   

  موزه فرش باکو

   

  موزه ادبیات نظامی گنجوی

  موزه ادبیات نظامی گنجوی در شهر پایتخت زیبای آذربایجان، شهر باکو و فاصله ای نه چندان دور تا میدان فاونتین و در نزدیکی ورودی ایچری شهر قرار گرفته و به راحتی از طریق مترو قابل دسترسی است. در این موزه از آثار شاعران مختلف، به خصوص نظامی گنجوی نگهداری می‌شود. یکی از مهم‌ترین آثاری که در این موزه وجود دارد، نسخه ای خطی از اسکندرنامه نظامی گنجوی است که قدمت آن به سال ۱۴۱۳ میلادی باز می‌گردد.

   

  موزه نظامی گنجوی باکو
  .

  تور باکو 

  چشم باکو

  درواقع چرخ و فلک باکو یکی از نمادهای شاخص شهر است که در کرانه دریای خزر گرفته است. از این چرخ و فلک با عنوان “چشم باکو” یاد می کنند که گردشگران را(اگر به انگلیس سفر کرده باشند) یاد چشم لندن انگلستان میاندازد. با این تفاوت که چرخ و فلک انگلستان حدود 135 متر ارتفاع دارد.این چرخ و فلک 60 متر ارتفاع و 30 کابین دارد و یک دور کامل با آن نیم ساعت به طول میانجامد.

   

  چشم باکو

   

  تور باکو                    بلیط پرواز تهران باکو تهران                   رزرو هتل باکو 

   

  چشم باکو

  میدان فواره های باکو

  میدان فواره ها یکی از توریستی ترین مناطق شهر باکوست .در مرکز میدان مجموعه چندین فواره زیبا و دیدنی مزین قرار دارد. دورتادور میدان با موزه ادبیات نظامی گنجوی، ساختمان سینمای «ارس»، کلیسای ارمنی و مرکز تجاری «آی‌سی‌ار» احاطه شده‌است. از نظر مردمان و توریستها این مکان یکی از بهترینها برای اخر هفته ها و اوقات بعد از کار میباشد.

  تور باکو

  تارگوویی باکو

  خیابان تارگووی، یکی از زیباترین خیابان‌های باکوست که با خیابان‌هایِ معروفِ پاریس، نیویورک و ترکیه برابری می‌کند. در خیابان تاراگوویی می‌توانید به رستوران‌های و فست فودهای مختلف بروید و غذایی محلی را امتحان کنید. همچنین حین گشت‌وگذار در این خیابان به تماشای فروشگاه‌های برند بروید تا کالاهای خاص و منحصربه‌فرد آن را ببینید. در روزهای آخر هفته، یعنی عصرهای شنبه و یکشنبه می‌توانید شاهد غلغله جمعیت پیر و جوانی باشید که برای سپری کردن اوقاتی آسوده به خیابان تارگوویی می‌آیند.

  میدان فواره های باکو

   

  کاخ شیروانشاه

  بزرگترین بنای شروانشاهان از حکومت‌های محلی است که در شیروان قفقازاست. امروزه در زمره میراث جهانی سازمان یونسکو در سال ۲۰۰۰ در کشور جمهوری آذربایجان میباشد. سازمان جهانی میراث فرهنگی (یونسکو) از آن به عنوان مروارید معماری کشور آذربایجان نام می برد . مجتمع کاخ به جز کاخ شیروان‌شاهان شامل دیوان‌خانه، آرامگاه شیروان‌شاهان، مسجد شاه، حمام کاخ، آرامگاه دانشمند کاخ «سید یحیی باکوی» و باقی مانده‌های مسجد «کیقباد» می‌باشد. دینی های شهر باکو

   

  باکو

  تور باکو                    بلیط پرواز تهران باکو تهران                   رزرو هتل باکو

  دینی های شهر باکو