• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • دیدنی های ویتنام

  جاذبه های گردشگری ویتنام

  ها جیانگ

  ها جیانگ منطقه‌ای ناهموار، دورافتاده و تماشایی است. این منطقه برخی از زیباترین مناظر کشور را در خود جای داده و مشرف به شالیزارهای برنج و دره‌های عمیقی است که در طول هزاران سال در دل کوه‌های آهکی ایجاد شده‌اند. اگر عاشق سفر با موتورسیکلت هستید، حتماً به هنگام حضور در این منطقه از گذرگاه کوآن با دیدن کنید.

   

  محله هانوی

  قطب گردشگری کشور،دارای خیابان هایی پر از کافه و بازار و محله ای بسیار دیدنی. پایتخت ویتنام ، تاریخ و فرهنگ بسیار غنی مخصوصا محله ای در نزدیکی دریاچه هوآن.

   

  سا پا

  سا پا خانه‌ ی اقوام مختلفی بوده و در طول سال‌های اخیر به طرز شگفت‌انگیزی رشد کرده است. درحالی‌که برخی افراد به سبب انفجار جمعیت ناشی از صنعت گردشگری از رفتن به این شهر کوهستانیِ سابقاً ساکت خودداری می‌کنند، سا پا همچنان دلایل خوبی برای بازدید دارد. توصیه‌ی ما رفتن به دهکده‌های اطراف این شهر است. به‌علاوه، اگر هوا خوب بود، حتماً از کوه فانسیپان، بلندترین کوه منطقه‌ی هندوچین بالا بروید.

  نین بین

  نین بین مکانی دارای تپه های آهکی طبیعت های سرسبز و دارای رود خانه های مارپیچ است که بسیار زیبا و دیدینی است.

  شهر هوشی مین

  ترافیک در بزرگ‌ترین شهر ویتنام دیوانه کننده است. بسیاری از گردشگران به خاطر شلوغی بیش از حد سایگون (نام قدیم شهر) از آمدن به هوشی مین (Ho Chi Minh) صرف‌نظر می‌کنند. با این‌حال، این شهر جاذبه‌های فراوانی دارد. موزه‌ها، رستوران‌هایی با شهرت جهانی، کافه‌های روی پشت‌بام، هتل‌های لوکس و دست‌فروشان غذاهای خیابانی همه‌ی آن چیزی است که می‌توان در هوشی مین پیدا کرد.

  موی نه

  منطقه موی نه جمعیت بسیار اندکی دارد و همین خود دلیلی شده است تا این منطقه از آرامش و آسایش بی نظیری بهره مند باشد، به طوری که احساس می کنید در بهشت قرار گرفته اید. موی نه فقط یک منطقه از تپه های ماسه ای ندارد، بلکه دو منطقه است که کاملا حس و تجربه متفاوتی دارد. معادن آهن بسیار قدیمی در این منطقه وجود دارد که در طول صدها سال گذشته در این منطقه به وجود آمده اند. در این منطقه تپه های سفید وجود دارد که از عاج فیل به وجود آمده اند و همچنین دریاچه هایی از گل های نیلوفر توانسته روح تازه ای به این منطقه ببخشد. در این دریاچه ها می توانید با موتوهای چهارچرخه ای بچرخید و در بین گل های نیلوفر در این منطقه گشت بزنید و لذت ببرید.


  تور های خارجی                             

      تور ویتنام                                       رزرو هتل در ویتنام 


  دالات

  همانگونه که گفتی شهر دالات شهری تازه تاسیس است و توسط فرانسوی‌ها در اواخر دهه ۱۸۹۰ میلادی تاسیس شده است. استعمارگران فرانسوی به دلیل آب و هوای خوب این منطقه، شهر دالات را به عنوان تفرجگاهی در مناطق کوهستانی ویتنام تاسیس کردند. همچنین شهر دالات ویتنام مدتی نیز پایتخت فدراسیون اندوچین بوده است.
  شهر دالات ویتنام به داشتن دریاچه‌ها و آبشارهای متعدد شهره است و همچنین در کنار این جاذبه‌های طبیعی، کاخ تابستانی امپراتور Bao Dai و معابد بودایی نیز محبوبیت قابل توجهی در میان گردشگران این شهر دارند. با توجه به تاریخ این شهر و استفاده فرانسویان از آن به عنوان یک تفرجگاه، تعداد زیادی ویلا و کلبه کوهستانی در این منطقه ساختند که امروزه بسیاری از آنها به خوبی محافظت شده و به عنوان یک جاذبه گردشگری در منطقه فرانسوی شهر دالات قابل بازدید است.

  نها ترانگ

  در مقایسه با شهر های دیگری که دارای ساحل هستند کمی شلوغ تر است اما دارای تفریحات زیادی مثل جت اسکی، موج سواری و فلای بورد است.

  هوی آن

  اگر زمان محدودی برای دیدار از چند مکان مهم در ویتنام داشته باشید، حتماً باید به هوی آن (Hoi An) سر بزنید. اولین باری که در کنار رودخانه در این شهر باستانی قدم می‌زنید، لحظه‌ای خارق‌العاده برای شما خواهد بود. زیبایی هوی آن درست به مانند تصاویر موجود از این شهر در شبکه‌های اجتماعی است و با فرارسیدن شب و روشن شدن فانوس‌های درخشان به اوج خود می‌رسد. این شهر همچنین خانه‌ی صدها خیاط ماهر است؛ بنابراین چند روز در این شهر اقامت کرده و لباسی زیبا برای خود سفارش دهید.

  تور های خارجی                                  تور ویتنام                                       رزرو هتل در ویتنام 

   

  پارک ملی فونگ نها

  پارک ملی فونگ نها که بانگ که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است، در ۵۰۰ کیلومتری هانوی، پایتخت ویتنام قرار دارد. با دو هزار کیلومتر مربع وسعت، این منطقه یکی از بزرگ‌ترین کارست‌های جهان را در خود جای داده است. همچنین حدود ۳۰۰ غار طبیعی و دست‌‌ساز در این منطقه قرار گرفته‌اند.