• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • روستای ماسال

  آشنایی با جاذبه های طبیعی و تفریحی روستای ماسال:

  روستای ماسال در گیلان یکی از زیباترین مکانهایی است که می توانید در مناطق شمالی ایران که از جایگاه ویژه ای در ایرانگردی برخوردار است بازدید کنید. ماسال را بهشت ​​گمشده گیلان می نامند و طبیعت سرسبز و سرسبز ، آب و هوای معتدل و چشم انداز چشم نواز آن ثابت می کند، که این نام کاملاً مناسب روستای ماسال است.

       تور لحظه آخری کیش    تور لحظه آخری ترکیه    رزرو بلیط هواپیما

  دهکده ماسال گیلان

  ماسال یکی از مکانهای بسیار زیادی در ایران است که علاقه مندان زیادی به ویژه بین  دوستداران بوم گردی ایران دارد . طبیعت زیبای این شهر و جنگل های سرسبز آن یکی از دلایلی است که توجه طبیعت گرایان را به منطقه جلب می کند. از طرف دیگر ، اقیانوس ابر در این منطقه پدیده زیبایی است که راه رفتن روی ابرها را به واقعیت تبدیل می کند. این جاذبه های طبیعی و وجود رودخانه ها و غارها در این منطقه ماسال را مشهور و بی نظیر کرده است .

  ماسال

  محل ماسال

  این زمین سرسبز در فاصله 60 کیلومتری تالش و 55 کیلومتری رشت استان گیلان واقع شده است.   عرض آن 622 کیلومتر و از سطح دریا 84 متر است. بنابراین ، این دومین شهر مرتفع گیلان بعد از رودبار است.

  آب و هوا

  آب و هوا در پاییز و زمستان سرد و گاهی اوقات سرد است. با این حال ، متوسط ​​دما در بهار و تابستان 18 درجه است. دره ها دارای آب و هوای مرطوب و خنک هستند در حالی که کوه ها نیمه مرطوب ، مرطوب و تازه هستند.

  ماسال

  جمعیت

  جمعیت بیش از 14 هزار نفر تخمین زده می شود. مردم محلی اهل تالش هستند و به زبان خود صحبت می کنند. جوانان این منطقه برای امرار معاش به تهران مهاجرت کرده اند. از این رو ، اکثر مردم محلی پیر هستند.

  شغل اهالی روستا

  مردم محلی در مزارع کار می کنند زیرا زمین های کشاورزی زیادی وجود دارد. آنها به ویژه برنج را در زمین های خود می کارند. گله های اهلی حیوانات نیز توسط اهالی محل پرورش می یابند. علاوه بر این ، پرورش پرندگان و کرم ابریشم نیز محبوب است. بازار در ماسال یکی از سنت های اقتصادی مردم است. هر شنبه ، یک بازار در شهر وجود دارد که مردم محصولات خود را در آن می فروند.

  ماسال

  سوغات

  روسری ، محصولات چوبی و جاجیم (نوعی فرش) صنایع دستی است که در این شهر به عنوان سوغاتی به فروش می رسد.

  علاوه بر این نان محلی است ، سوغاتی دیگری است.

  ماسال

  با آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان همراه باشید.

   

  اینستاگرام