• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • زیباترین جنگلهای ایران

  زیبا ترین جنگلهای ایران

  جنگلهای ایران در حاشیه جنوبی دریای خزر به جنگل های هیرکانی معرفی معروفند. قدمت این منطقه به forty میلیون سال پیش بازمیگردد و باعث شده که برخی از گونه های گیاهی وجانوری آن بوم زاد (اندمیک) باشند. یکی از درختان بومی این جنگل ها انجیلی است که از ویژگی آن رنگ های متفاوت و زیبا در برگ هایش است که توجه زیادی را به خودش جلب می کند.زیباترین جنگلهای ایران

  جنگل های زاگرس در غرب و جنوب غرب

  این جنگل ها از دریای مدیترانه رطوبت را جذب می کند و حدوداً 180 گونه درختی را در خود جای داده اند. یکی از مهمترین گونه های درختی در این منطقه درخت بلوط است. به همین دلیل این جنگل ها به جنگلهای بلوط نیز معروفند و از گونه های جانوری خاص این منطقه می توان سنجاب ها را نام برد که از همین جنگل ها تغذیه میکنند. اما متاسفانه این سنجاب ها به عنوان حیوانات خانگی فروخته می شوند که این امر موجب تهدید جمعیت آن ها شده است.

  جنگل های حرا

  این جنگل ها به طلای سبز قشم معروف است و جزء عجایب هفت گانه قشم می باشد. این جنگل ها در دریای عمان و خلیج فارس قرار گرفته اند و حدود 22 هزار کیلومتر وسعت دارند.
  ویژگی منحصربه فرد این درختان این است که سازگاری خوبی با آب شور پیدا کرده اند و آن را به طور طبیعی به آب شیرین تبدیل می کنند. ور درتمام طول سال سبز هستند. این جنگل ها به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب زیستگاه مناسبی برای پرندگان از مناطق گرمسیری است و همچنین زیستگاه مناسب برای ماهیان نرم تن و سخت پوست است در زمان مد دریا این درختان به زیر آب می روند و هجوم ماهی ها آن را به محلی مناسب برای ماهیگیری تبدیل کرده است. بهترین زمان سفر به این جنگل ها از اواسط پاییز تا اردیبهشت است که دمای هوا مناسب تر است.

  تورهای طبیعت گردی و بومگردی قوی سیاه پارسیان 

  جنگل گیسوم

  از دیدنی ترین جنگل های شمال ایران که در تالش است جنگل گیسوم می باشد . از جاهای تفریحی این جنگل آبشار ویسادار به همراه آلاچیق ها و رستوران ها و ویلاهای تفریحی است.

  گیسوم

  جنگل های ارسباران

  در فاصله 221 کیلومتری تبریز قرار دارد . به دلیل انبوه کوهها به قره داغ هم مشهور است. ارسباران که پارک ملی محسوب میشود. گونه های جانوری زیادی دارد حدوداً 220 گونه پرنده و 38 گونه خزنده و….، تنوع گیاهی هم در این جنگل زیاد است. که درصد زیادی از آن ها خاصیت دارویی دارند. عمده درختان این منطقه بلوط ، زرشک زغال اخته و بوته های تمشک است.

  تورهای طبیعت گردی و بومگردی قوی سیاه پارسیان 

  ارسباران

  جنگل فندقلو

  یکی از زیباترین جنگل های ایران با وسعتی حدود sixteen هزار هکتار واقع در اردبیل است . شهرت این جنگل به دلیل دشت های وسیع بابونه در فصل بهارمی باشد که سالانه در این منطقه جشنواره گل های بابونه برگزار می شود. تعداد زیاد درختان فندق درمیان درختان مختلف میوه در این جنگل باعث شده تا این مکان به نام فندقلو شناخته شود.

   

  جنگل ابر

  این جنگل که درواقع در شاهرود است .با داشتن جنگل های forty میلیون ساله هیرکانی یکی از میراث های طبیعی ایران است. گونه های گیاهی و جانوری بسیار متنوع و نادری در این جنگل یافت می شود و مکان مناسبی برای تحقیقات گیاه شناسی است. به دلیل اهمیت بالای طبیعی جنگل ابر، این اثر توسط ساریان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت. علاوه بر زیبایی های طبیعی این جنگل چشمه های آن هم جذابیت خاصی دارند مثل چشمه ی ترش و چشمه قطری که از بهترین مکان ها برای اقامت نیز به شمار می روند.

   

  جنگل ابر

  تورهای طبیعت گردی و بومگردی قوی سیاه پارسیان