• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • سافرانبلو

  به تصویر کشیدن گذشته در زمان حال

  یکی از زیباترین شهرهای ترکیه. خانه های زیبای ترکی عثمانی در کنار خیابان های سنگفرش شده یافت می شوند. این نام از گل زعفران گرفته شده است.

  این خانه های سنت سافرانبلو است که شهرت جهانی را به شهرت رسانده و آن را در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرده است ، و بسیاری از آنها به قرن 18-19 بر می گردند ، اما این واقعیت که مردم محلی موفق به زنده نگه داشتن سبک زندگی سنتی می شوند بازدید کنندگان را به یک سفر به گذشته می برد. همانطور که در خیابان های سافرانبلو در بیش از 2000 خانه سنتی ترک-عثمانی قدم می زنید ، این فرصت را پیدا خواهید کرد که با ظرافت معماری مسکن عثمانی آشنا شوید و با سبک زندگی محلی مهمان نواز آن آشنا شوید.

  نمونه های منتخب معماری غیرنظامی عثمانی: “Safranbolu Houses”

  سافرانبلو ، که موفق به حفظ بافت اسکان قدیمی خود شده است ، خانه های تاریخی است که در دو منطقه اصلی گروه بندی شده اند: بخش اول بخش  “بازار” است  که بیشتر در زمستان استفاده می شود و قبلا “شهر” شناخته می شود ، در حالی که مورد دوم قبلا معروف به  “تاکستان ها”  و بیشتر در زمان تابستان مورد استفاده قرار می گرفت. مردم محلی ماه های زمستان را در “شهر” می گذراندند و با رسیدن روزهای گرمتر تابستان به خانه های تابستانی خود در “تاکستان ها” نقل مکان کردند ، اما زندگی در بازار ، مرکز تولید و تجارت ، قبلاً پر جنب و جوش و شلوغ بود در طول سال

  خانه های سافرانبلو با معماری و موقعیت مکانی منحصر به فرد خود ، مهمانان را از سبک زندگی سابق ترکی درک می کنند. خانه های Safranbolu  عمدتا به دو دلیل در کنار دره ساخته شده اند: دلیل اول جلوگیری از اشغال زمین های حاصلخیز کشاورزی و مورد دوم با حسن نیت و نجابت روابط همسایگی در بین مردم ترکیه همراه است. از آنجا که خانه ها در دامنه ها ساخته شده اند ، مانع دید یکدیگر و قرار گرفتن در معرض نور خورشید نمی شوند. داستان های فوقانی که توسط پروژه پشتیبانی از روی سنگفرش های سنگفرش پشتیبانی می شوند ، ساخته شده اند که تمایل به مقاومت در برابر سیلاب و به حداقل رساندن اثر مرطوب دارند.

  سافرانبلو  کسانی را که به خانه های زیبای آن نگاه می کنند با گذشت زمان از حالت صوتی خود چشم پوشی می کنند و معماری با سلیقه برتر را با دکوراسیون چوبی خوب منعکس می کنند ، می پرستد. بعضی از خانه ها که به صورت موزه طراحی شده اند ، دارای یک اثر هنری چوبی چشم نواز در سقف ها هستند و بعضی از آنها دارای استخر سرپوشیده برای خنک کردن هوا و جلوگیری از آتش سوزی هستند.

  تور لحظه آخری ترکیه      تور لحظه آخری کیش       رزرو بلیط هواپیما

  سافرانبلو

  سرزمین هایی که گرانترین ادویه های جهان در آن می روید

  نام این شهر از  زعفران” گرفته شده است و سافرانبلو جایی است که زعفران با بهترین کیفیت در جهان تولید می شود. کشت و مراقبت از زعفران بسیار طاقت فرسا است ، اما ارزش تلاش آن را دارد زیرا این ماده قادر است مایعی را صد هزار برابر سنگین زعفران با زرد رنگ کند. با استفاده از آن در صنایع دارویی ، غذایی و آرایشی ، عنوان گرانترین ادویه در جهان را به خود اختصاص می دهد.

  لذت ترکی معروف  سافرانبلو طعم بی نظیر

  سافرانبلو با دلپذیری ترکی (لوکوم) کاملاً با طعم و مزه ، نامی برای خود ساخته است  ، دسری که به عنوان یکی از طعم های اصلی فرهنگ آشپزی ترک شناخته می شود.  دلیل آن این است که لوکوم سافرانبلو سبک تر است و در تهیه این دسر از آب طبیعی غنی از مواد معدنی که  از سافرانبلو بیرون آمده است استفاده می شود. به این معنی که شما باید در سفر خود به سافرانبلو لوکوم را به عنوان هدیه میل کنید و بچشید.

  چگونه برویم؟

  از طریق استانبول و آنکارا از طریق جاده سافرانبلو به راحتی قابل دسترسی است. عزیمت مربیان به طور منظم از سافرانبلو از هر دو شهر انجام می شود. سافرانبلو تقریباً 5 ساعت با استانبول فاصله دارد در حالی که با آنکارا 2،5 ساعت فاصله دارد.