• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • سفری به گرجستان

  سفری به گرجستان بازمانده ای از دوره پارینه سنگی

  این روزها گرجستان به یکی ازمحبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است. مسافران زیادی از سرتاسر دنیا برای دیدن طبیعت بکر و لذت بردن از فرهنگ خاص این کشور راهی گرجستان می شوند. به جز دوشهر تفلیس و باتومی، برخی دیگر از جاهای دیدنی گرجستان را باهم بررسی میکنیم.
  گرجستان سرزمین کوه وسنگ، قلعه های قرون وسطی و صومعه ها، تپه های سبز، کوههای با عظمت، غارهای عمیق و ساحل های سنگی است. سفر به گذشته حسی است که دوستداران تاریخ و فرهنگ درحالی که در شهرها و روستاها قدم می زنند، پیدا خواهند کرد. دوستداران طبیعت از دیدن منظره های خیره کننده و کوهها به وجد خواهند آمد. مهمان نوازی مردم محلی در کنار عذاها و نوشیدنی های لذیذ، تجربه فوق العاده ای برای مسافران این کشور رقم خواهد زد.

  تفلیس

  تفلیسtbilisi

  تفلیس پایتخت این کشور زیبا و یکی از بهترین جاهای دیدنی گرجستان برای سفر است. این شهر برکرانه رودخانه ی متکواری رود کر (mtkvari) و میان چند رشته کوه واقع شده است. تفلیس از قرن پنجم میلادی پایتخت گرجستان بوده و تنوع معماری آن بازتابی از تاریخ طولانی و پیچیده اش است. یکی از بهترین راهها برای درک این مکان منحصربفرد، قدم زدن در خیابان ها و بخصوص در قسمت قدیمی و رنگارنگ شهر است.
  برای لذت بردن از یک منظره بی نظیر از سراسر شهر به قلعه ناریکالا (( narikalafortress سربزنید. برای رسیدن به بالای این قلعه تله کابینی نیز تعبیه شده است.

  tbilisi

  بلیط ارزان پرواز به تفلیس 

  متسختا mtskheta

  متسختا پایتخت مذهبی گرجستان است. این شهر قلب معنوی و یکی از مهمترین جاهای دیدنی گرجستان به حساب می آید. تا پیش از نقل مکان پادشاه واختانگ گرگ یکم king Gorgasali متسختا پایتخت گرجستان بوده. همچنین این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان است که اثری 4000 ساله از اجتماع انسانی در آن یافت شده است. متسختا حدود 30 دقیقه تا تفلیس فاصله دارد.

   

  mtskheta

  رزرو هتل در شهرهای گرجستان 

  باتومی Batumi

  باتومی شهری مدرن برکرانه ی دریای سیاه است .این شهر دومین شهر بزرگ گرجستان محسوب میشود. وقتی در این شهر قدکم میزنید احساس میکنید جایی خارج از گرجستان هستید. کمی بعد از شنیدن صدای ناقوس کلیسا ، صدای موذن در کوچه ها می پیچد. معماری این شهر تلفیقی از سبک اروپایی و آسیایی است و برج ها، مجسمه ها و ساختمان هایی را که آثار معماران خوش فکر هستند ، در خود جای داده است. ساختمان های اصلی شهر را می توان به وضوح در نورپردازی های شب تماشا کرد. با تومی یکی از جاهای دیدنی گرجستان است که یک شهر فریبنده برای جذب توریست به حساب می آید. اگر با قطار از تفلیس به مقصد باتومی راهی شوید، در مسیر پنج ساعته می توانید از مناظر بسیار زیبا لذت ببرید.

  باتومی

  تور گرجستان ( تفلیس + باتومی )

  کازبگی kazbegi

  حقیقتا کازبگی یکی از جاهای دیدنی گرجستان است که با مناظر فوق العاده اش هر سلیقه ای را مجذوب خود می کند. وطبق سلیقه خود می توان بهترین بهترین تجربه سفر را داشت. در این روستای زیبا مسیرهای پیاده روی زیادی وجود دارد که شما را به سمت کلیسا گرجتی ترینیتیGergeti trinity church هدایت می کند.

  کازبگی

  تور گرجستان