• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • شهرهای کوچک و روستاهای ترکیه

  شهرهای کوچک و روستاهای ترکیه در حالی که این کشور پس از چند سال آشفته سیاسی به آرامی گردشگری خود را احیا می کند ، اکنون بازدید از این سرزمین های غنی از نظر فرهنگی “به طور کلی امن” تلقی می شود. با این حال ، هنگام برنامه ریزی سفر به ترکیه ، حتماً اخبار را به طور منظم بخوانید..

  آلاچاتی تپه ای از آسیاب های بادی و بشکه های سلجوقی 800 ساله از ورودی روستای کوچک الاچاتی در دریای اژه محافظت می کنند. خیلی نزدیک به دریا ، و هنوز هم تا کنون. .

  • سیرینس

  • سیرینس این دامنه تپه ای متراکم از خانه های محفوظ که در داخل باغ باغ های انگور محصور شده اند و در ابتدا یک پناهگاه برای یونانیان در روزهای مرگ افسس بوده است ، پادزهر مناسبی برای مصرف بیش از حد مکان های باستانی است. یک بطری شراب محلی که در میان فضای خانه قبلی مدرسه لذت می برد به دارو نیز کمک می کند.
  • گوموسلوک

  • گوموسلوک: فرصتی برای راه رفتن روی آب – یا تقریباً به همین دلیل – به لطف دیوارهای شهر غرق در میندوس باستان – چه چیز دیگری می تواند بخواهد؟ در مورد یک خلیج محصور نشده ، یک ساحل ، و کلبه های ماهی کنار دریا چه خبر؟
  • کایاکوی

  • کایاکوی: پانوراماهای خالی از سکنه زندگی پتو را در دامنه تپه این سکونتگاه رو به رشد یونانی که در طی تبادل جمعیت بین ترکیه و یونان در سال 1924 رها شده بود ، قطع کرد. ساکنان محلی ترکیه به جای زندگی مجدد در خانه ها – اکنون خراب و بدون سقف – در دشت های نورد و حاصلخیز دره اطراف مستقر شده اند.
  • اوزونگول

  شهر اوزونگول در دره ای زیبا ، در ساحل دریاچه ای که به همین نام است ، تودرتو شده است. در آن طرف دره ، کوه های مرتفع و جنگل های شگفت انگیزی وجود دارد که کاملاً روستا را از هر طرف دیگر احاطه کرده است. تمام این عناصر طبیعی زرق و برق دار را در نظر داشته باشید ، مه کمی اضافه کنید که معمولاً عصرها غروب می کند و تعجب آور نیست که این مکان افسانه ای در چند سال گذشته به یک جاذبه واقعی مسافر تبدیل شده است.

  • سرمایه گذاران یک فرصت خوب را دیده اند و اخیراً هتل ها و رستوران های زیادی ظاهر شده اند. با این حال ، هجوم گردشگران نیز تأثیرات منفی ایجاد کرده است. تغییر در خط ساحلی دریاچه و سد بتونی برای کمک به حفاظت از جاده های اطراف ، نظرات محلی مردم و محیط بانان را که ادعا می کنند اکنون دریاچه بسیار مصنوعی به نظر می رسد ، عصبانی کرده است. برخی از جالب ترین فعالیتهای اوزونگول شامل تورهای دریاچه سیاه و دریاچه اوزونگول است که بینش هایی در مورد تاریخ محلی ارائه می دهد.
  • آماسیا

  شهر آماسیا پایتخت مغرور و زیبای منطقه ای است که به همین نام واقع شده است ، در قسمت شمالی ترکیه ، نزدیک به مرز دریای سیاه واقع شده است.

  این شهر ساحلی کوچک به راحتی در کوههای بالای ساحل دریای سیاه واقع شده است ، که به آن مزیت آب و هوای داخلی را می بخشد. هوای مطبوع آن برای رشد میوه و سیب مناسب است ، چیزی است که آماسیا به ویژه با آن مشهور است.

  با بیش از 7500 سال تاریخ غنی ، چیزهای زیادی برای کشف و گفتن در مورد این شهر کوچک وجود دارد. این شهر که اغلب به عنوان “داستان دو ساحل” توصیف می شود ، رودخانه یشیلیرماک را با یک خانه و مناره جذاب به سبک عثمانی در یک طرف و ساختمان مدرن تر در سمت دیگر قرار می دهد.

  از نکات جالب توجه در این شهر می توان به قلعه Harşena مشرف به شهر ، چند عمارت زیبا و خوش منظره عثمانی و همچنین مقبره های پادشاهان پونتی اشاره کرد که به طور چشمگیری در سنگ آهک کوه بریده شده.

  با تمرکز بر مرز دریای سیاه ترکیه ، به سمت استان کارابوک حرکت کرده و از شهر کوچک Safranbolu بازدید می کنیم. به نظر می رسد این شهر که یکی از محبوب ترین مکان های پرورش و تجارت زعفران است ، با سقف های بوهمی با کاشی های قرمز و فروشگاه های آب نبات زعفران در حافظه ماندگار می شود. در حال حاضر ، بخش رو به رشد این صنعت فقط چند کیلومتر به سمت شرق در روستای داودوباسو حرکت کرد.

  • هنگام بازدید ، اطمینان حاصل کنید که مرکز شهر را که به نام چارشی نیز شناخته می شود از دست ندهید. مسیرهای پر پیچ و خم بیش از 1000 اثر تاریخی ثبت شده از جمله موزه های خصوصی ، مساجد ، مقبره ها ، حمام های ترکی ، برج ساعت ، ساعت آفتابی و صدها خانه و عمارت را نشان می دهد. همه این سنگهای قیمتی فرهنگی در سال 1994 این شهر را در لیست میراث جهانی یونسکو بدست آوردند
  • موغلا

  در قسمت جنوب غربی ترکیه ، در منطقه ساحلی استان موغلا ، شهر دیدنی Akyaka را پیدا می کنیم. معماری زیبای آن کاملاً تنظیم شده و از ترکیبی از خانه های سبک عثمانی سابق و ساختمانهای مدرن تشکیل شده است.

  آکیاکا اغلب پناهگاه کسانی است که از بدروم یا مارماریس بازدید می کنند و به دنبال سفرهای معنادار روزانه هستند. به دلیل سبک زندگی بوهمی ، این مکان در لیست “شهرهای کند” قرار دارد.

  • این شهر کوچک به دلیل صبحانه های کنار رودخانه خود که توسط جوجه اردک و غاز متحرک ساخته شده است ، مشهور است. این مکان همچنین مکانی دوستانه برای گم شدن ، بازی تخته نرد با مردم محلی یا لذت بردن از بازارهای پر جنب و جوش ماهی و سبزیجات است.
  • آنکارا

  اگر 100 کیلومتر غرب آنکارا را طی کنید ، به روستای بیپازاری می رسید. این سکونتگاه نه تنها در دوران باستان ، بلکه در دوره عثمانی نیز از اهمیت بسیاری برخوردار بود.

  امروزه شناخته شده است که این منطقه 60٪ از تولید هویج را برای کل کشور تولید می کند. علاوه بر این ، این شهر کوچک به دلیل نقره کاری و آب معدنی با کیفیت بالا مشهور است. از نظر گردشگری ، این شهر به دلیل تاریخ غنی ، میراث معماری زرق و برق دار و نگهداری شده و همجواری با آنکارا جستجو می شود.

  شهر هالفتی در گذشته بخشی از یک منطقه کوچک کشاورزی در کرانه شرقی رود فرات بود. در دهه 1990 ، به دنبال ساخت سد ، بیشتر روستاها در زیر آب غوطه ور شدند. مردم شهر به روستای کارائوتلاک نقل مکان کردند که با گذشت زمان رسماً به شهر جدید هالفتی تبدیل شد.

  پس از ورود به منطقه ، می توانید برای بازدید از قلعه Rumkale و بخشی از ویرانه های شهر قدیمی که هنوز در زیر آب غوطه ور هستند ، یک کشتی اجاره کنید. حومه و تپه های اطراف شهر نیز برای دیدن بسیار دیدنی است. هالفتی همچنین یک شهر “cittaslow” است ، یکی از 9 شهر “کند” در کشور.

  آژانس قوی سیاه بهترین تورها و باخدمات عالی در خدمت شما گردشگران است.

  اینستاگرام