• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • قلعه آنکارا

  قلعه آنکارا (آنکارا کالسی) ، معروف به ارگ ​​آنکارا (هیسار) ، در بالای تپه ای مشرف به شهر کهنه آنکارا ، برجسته ترین نقطه عطف شهر است. در چهارچوب استحکامات قرن 7 و 9 ، مسیرهای آن توسط خانه های عثمانی و رستوران های دارای تیرهای چوبی فراگرفتن شده است و در بالای آنها  چشم اندازهای دیدنی شهر را ارائه می دهد. اصول اولیه قلعه آنکارا برای بازدید کنندگان آزاد است و برای ورود به آن بلیط لازم نیست.  از راه Finger Gate – که به عنوان برج ساعت آن Clock Gate نیز نامیده می شود – به داخل بروید و برای رویت خانه های سنتی که بسیاری از آنها به رستوران ها و فروشگاه های صنایع دستی تبدیل شده اند ، در مسیرها گشت بزنید. بعضی از خانواده ها هنوز در اینجا زندگی می کنند .

  از سایر موارد برجسته این مسجد میتوان به مسجد قرن 12 و دیوارهای داخلی و خارجی ارگ ، برج ها و باروها اشاره کرد که فرماندهی پانوراماهای 360 درجه بر فراز آنکارا را دارند. علاقه مندان به تاریخچه ارگ ​​می توانند در تور گشت و گذار در آن را گزینش کنند.

  این یک مکان تاریخی است که وقتی با تور های ترکیه ی قوی سیاه میروید حتما به آنجا خواهید رفت و این گشت بسیار هیجان انگیز برای کسانی که اولین بار به تریکه سفر میکنند بسیارجذاب می باشد. کفش راحت و پسندیده خیابانهای ناهموار بپوشید. ضد آفتاب ، سایه و کلاه به همراه داشته باشید: بسیاری از مناطق بدون سایه هستند. خیابان ها و پله های شیب دار قلعه  برای معلولین و کالسکه ها نامناسب کرده است.  رفتن به  قلعه آنکارا در منطقه اولوس بنتدرسی در آنکارا قدیم واقع شده است. بهترین راه برای رسیدن به آن پیاده روی از نزدیکترین ایستگاه مترو در Ulus است – 20 دقیقه پیاده روی فاصله دارد. اگر هدف رفتن با اتومبیل را دارید ، به خاطر داشته باشید که تابلوهای راهنما و پارکینگ ها محدود هستند. موعد رفتن به آنجا قلعه آنکارا در روز های عادی از صبح تا عصر برای بازدید کنندگان آزاد است و بسیار شلوغ می باشد . ممکن است بعداً عصر بتوانید در مسیر قلعه  گشت بزنید ، ولی توجه داشته باشید که بیشتر مغازه ها و رستوران ها قبل از تاریک شدن هوا بسته می شوند.

  آنچه در قلعه آنکارا و گوشه ها کناره های آن باید مشاهده می کنید وقت بگذارید و به غرفه های مواد غذایی و صنایع دستی در میدان خارج از دروازه اصلی Finger Gate بروید و پس از ورود به آن ، مطمئن شوید که سارکوفاژهای رومی مرمر و سنگ تراشی های برجسته ای را که سازندگان قلعه آنها را ساختهو مرمت کرده اند ، بازدید کنید. پس از گشت در آنجا میخوایید زیبایی دیگری را مشاهده کنید ، به سمت موزه تمدن های آناتولی بروید لغایت تاریخ آنکارا را با جزئیات بیشتری شاهد باشید.

  این مکان های دینی جا هایی هستند که شما میتوانید با قوی سیاه پارسیان به دیدن آن ها بروید و از آن لذت ببرید، همه گشت ها در تورها این گونه نیست و شما میتوانید فقط با مجری مشتقیم تورهای ترکیه که خود یک کارگذار رسمی ترکیه است سفر کنید