• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • مجسمه آزادی در نیویورک

  مجسمه آزادی

  مجسمه آزادی مسجمه ای بسیار مشهور در شهر نیویورک است. این تندیس در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب شده و یه ضورت نمادی برای خوش آمدگویی به مسافرانی که از راه دریایی به آمریکا آمده اند در آمده است.

  در واقع این تندیس بسیار حیرت انگیز توسط فرانسویان به آمریکایی ها به عنوان هدیه 100 مین سالگرد استقلال آمریکا در سال 1884 داده شد. این تندیس نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا هم هست. مجسمه آزادی در 1875 توسط فردریک آوگوست بارتولدی آرشیتکت فرانسوی آغاز به ساخت و در سال 1884 به اتمام رسید.

  مجسمه آزادی قوی سیاه

  این مجسمه ابتدا به صورت 350 قطعه مجزا به آمریکا فرستاده شد و در جنوب منهتن جای گرفت. طرح تندیس را فردریک آگوست بارتولدی مجسمه‌ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده‌اند. اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش تندیس بکار رفته انتخاب کرده‌است.

  مجسمه به شکل شخصیت لیبرتاس، زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته‌است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه داشته . با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سر خود نگه داشته‌است.

  مجسمه آزادی قوی سیاه

  جشن تولد ۱۲۵ سالگی مجسمهٔ آزادی در ماه اکتبر ۲۰۱۱ با آتش بازی و برنامه‌های سرگرم‌کننده مختلف برگزار شد. با ظهور علائم کهولت سن در سر و پیکر مجسمهٔ آزادی، پیکره بانویی ایستاده در آب‌های جاری رودخانه «هادسن» در نیویورک، درهای ورود به داخل این نماد آزادی برای یکسال بر روی جهانگردان و دیدارکنندگان بسته شد تا تعمیرات اساسی بر روی آن انجام شود.

  مجسمه آزادی قوی سیاه

  مطالب دیگر را با کلیک در این قسمت مشاهده کنید