• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • محله های استانبول

  محله ها به طور خلاصه در استانبول

  از بسیاری جهات ، به نظر می رسد زمان در استانبول ، به ویژه در محله های استانبول شهر قدیمی ، ساکن بوده است. با این حال ، در عین حال ، پیشرفت در زمینه حمل و نقل ، فن آوری ، دانشگاهیان و مشارکت جهانی ، استانبول و ترکیه را در مسیری رو به جلو قرار داده است که باعث چرخش سر شما می شود.

  تناقص

  هنوز هم ، در روحیه متناقض این شهر که از بین بردن قاره ها و فرهنگ ها است ، بسیاری احساس جابجایی معکوس در نوسان سیاسی و مذهبی آونگ را دارند. ممکن است در طول زندگی دوازده بار از استانبول بازدید کنید و در هر دیدار با یک صحنه آشنا و یک الگوی کاملاً غیر منتظره مورد استقبال قرار بگیرید.

  تاریخ

  جنجال گسترده ای که استانبول است ، تقریباً 260 کیلومتر مربع (100 مایل مربع) از تاریخ لایه ای را در دو قاره گسترش داده است. شهر استانبول بخشی از استان استانبول است – فکر می کنید شهر نیویورک ، در داخل ایالت نیویورک – کمی سردرگمی ایجاد می کند. اما با دیدن اینکه چگونه این یک راهنمای شهر است ، ما عمدتا به سه منطقه مرکزی بی اوغلو ، بشیکتاش و فاتح توجه خواهیم کرد ، به علاوه فرصت های برجسته تنگه بسفر (هر دو طرف اروپایی و آسیایی) را پرتاب خواهیم کرد.

  تقیسیم استانبول

  دو طرف اروپایی و آسیایی این شهر توسط شریان متلاشی شده شمال به جنوب که تنگه های بسفر است ، دو نیم شده است. آبراه راهبردی و چیزهای افسانه ای ، بسفر مجرای ملت دریای سیاه به مسیرهای تجاری مورد نظر مدیترانه و فراتر از آن است.

  القاب اروپایی استانبول

  قسمت اروپایی استانبول خود توسط خور شناخته می شود که در انگلیسی به آن شاخ طلایی و در ترکی به نام هالیچ معروف است. در همسایگی جنوب شاخ طلایی ، ناحیه فاتح واقع شده است ، که توسط دیوارهای دفاعی دوران بیزانس باقی مانده است. فاتح به طور کامل از شبه جزیره تاریخی (معروف به استامبول قدیمی ، استانبول قدیم و رم شرق) تشکیل شده است. در شمال شاخ طلایی ، بی اوغلو و بشیکتاش قرار دارند ، گول زدن باستانی و مدرن ، تاریخی و مترقی.محله های استانبول

  معرفی

  برای اینکه شما را با توصیف مختصر هر گوشه استانبول اشتباه نگیرید ، مهم است که بدانید محله ها به طور کلی دارای یک نام مهم هستند ، مانند مسجدی که در آن محله خدمت می کند ، و مشخص شدن خطوط محله چیزی غیر واضح است . در زیر لیبرال انتخاب مناطق مختلف از “باید دید” تا “خارج از مسیر مغلوب” وجود دارد ، اما این لیست به هیچ وجه جامع نیست.

  سمت اروپایی: استانبول قدیم

  شبه جزیره تاریخی ، محل زندگی بازماندگان دوره های کلاسیک ، رومی ، بیزانس و عثمانی ، در منطقه امروزی فاتح واقع شده است (از سال 2008 ، این دو منطقه واقعاً بود: فاتح و امینونو ، اکنون ادغام شده اند).

  محله هایی که در محدوده دیوارهای شهر باستان زندگی می کنند ، در اطراف هفت تپه معروف در منطقه ای تقریباً 22 کیلومتری (8/2 مایل مربع) قرار دارند.

  Eminönü

  به محله و مرکز حمل و نقل در پایه پل گالاتا اشاره دارد. این قطب حمل و نقل جایی است که می توانید کشتی ها را تقریباً به همه جا پیدا کنید ، یک مرکز اتوبوس شهری و دلموس ، بازار ادویه مصر ، Yeni Valide Camii (مسجد مادر جدید ملکه) و مسجد Rustem Pasa ، و همچنین یک جنگجوی دیوانه از معابر و خیابان های عقب که از مغازه های محلی به سمت بازار بزرگ به سمت سربالایی می چرخند. ف

  رفتن به این محله

  قط چند قدم به شرق مرکز حمل و نقل Eminönü ، ایستگاه قطار Sirkeci (ایستگاه آخر افسانه ای Orient Express) است ، یک مرکز شلوغ و سودمند از افرادی که مکان های مختلفی برای رفتن دارند. همانطور که انتظار می رفت ، یافتن غذا و محل اقامت نسبتاً ارزان قیمت در اطراف این محله در مقایسه با محله محبوب تر و مجاور سلطان احمد ، آسان است. شرقی ترین انتهای شبه جزیره معروف به Sarayburnu یا Seraglio Point (به معنای واقعی کلمه ، نقطه قصر) جایی است که کاخ Topkapi بر همگرایی استراتژیک دریای مرمره ، دهانه بسفر و شاخ طلایی ریاست می کند.

  سلطان احمد

  در قلب شهر قدیمی محله سلطان احمد واقع شده است ، مرکز آن هیپودروم است – پیست اتومبیلرانی باستانی ، عرصه سیاسی و مشاغل امروزی. لنگرگاه مرکز تاریخی شهر مسجد آبی و Ayasofya است ، دو بنای عظیم و باشکوه که از انتهای مخالف پارک سلطان احمد یکدیگر را به چالش می کشند. در همسایگی سلطان احمد از جنوب شرقی ، محله هنوز مسکونی Cankurtaran است که به دلیل ایستگاه قطار در دروازه Ahirkapi ، جایی که در آن راه آهن متوقف می شد و برای همه اهداف ، تحت چتر سلطان احمد جذب می شود ، نامگذاری شده است.

  جنوب غربی

  در جنوب غربی سلطان احمد در امتداد دریای مرمره و در امتداد دیواره های دریای باستان ، Kadirga Limani قرار دارد که به دلیل بندر باستانی قلعه در زیر آن نامگذاری شده است و اکنون ، با ادامه روند صعودی املاک و مستغلات در اطراف سلطان احمد ، یک محله حاشیه ممنوع سابق که در حال تجدید حیات است.

  سمت اروپایی: بی اوغلو ، بشیکتاش و دهکده های بسفر اروپا

  اگر شهر قدیمی نگین امپراطوری ها است ، پس خشکی در طرف مقابل شاخ طلایی تاج آن است.

  منطقه نسبتاً نامناسب بی اوغلو ، که در طول قرن ها نیز وجود دارد ، حداقل در محاوره ای ، به موزاییکی از مناطق مشخص تقسیم می شود ، دارای لایه های مدرن تر از مرجع تاریخی ، فرهنگی ، مذهبی و سیاسی نسبت به مناطق دیگر طرف دیگر شاخ طلایی این مثلث استانبول از طریق پل گالاتا (در Eminönü و بندر مقابل Karaköy) و از طریق پل آتاتورک به شهر قدیمی متصل می شود.