• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • مسجد سلطان احمد استانبول

  مسجد سلطان احمد

  مسجدی است که در شهر استانبول واقع شده است .این شهر در زمان امپراطوری عثمانی طی سالهای 1453تا1933پایتخت این کشور بوده است،یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است که به علت وجود کاشی های آبی رنگ در طراحی داخلی به<مسجد آبی>نیز شهرت دارد.

  مسجد آبی به دستورسلطان احمد اول ودرزمانی که تنها 19سال داشت ساخته شد.

  این مسجد در نزدیکی ایاصوفیه قرار دارد وبرروی محوطه یک میدان اسب دوانی باستانی وکاخ امپراطوری بیزانس بنا شده است.

  پروژه ساخت مسجد آبی در سال1609آغاز شد و7سال به طول انجامید.

  معماری که طراحی مسجد سلطان احمد رابه عهده داشت فردی به نام آقامحمد بود،یکی از مهم ترین ویژگی های مسجدآبی که از دوردست ها نیزقابل مشاهده است،6مناراست،این منارها به خاطرآن اکثر مساجد ،تنها1و2یا4منار دارند که بسیار بی همتا هستند.

  مسجدسلطان احمد

  از با شکوه ترین مساجد موجود در کشور ترکیه می باشد،که مورد توجه جهانگردان زیادی قرار گرفته است،حتی کسانی که هیچ گونه آشنایی واطلاعاتی در زمینه دین اسلام ندارند،ترغیب می شوند تا از این بنای معنوی چشم نوازبازدید کنند.

  شبستان این مسجد یکی از زیباترین بخش هایی آن است.ستون های به کار رفته در شبستان مزین به کاشی کاری های رنگارنگ با طرح گل لاله هستند که زیبایی آن ها را دو چندان کرده است .خوب است بدانید بخش قابل توجهی از این کاشی ها به صورت سفارشی در شهر ایزنیک ساخته شده است. در شبستان حدود 260 پنجره رنگی تعبیه شده که علاوه برزیبایی،نور بسیار خوبی را به فضا می بخشد.این پنجره ها به عنوان هدیه از جانب رئیس جمهور ونیز به سلطان احمد اهدا شده بود .البته لوسترهای بزرگ وچشم نوازی که در مسجد وجود دارد،نقش به سزایی در روشنایی فضا دارند.  شاید بتوان مهم ترین قسمت مسجدآبی را محراب آن دانست.شکوه این بخش مرمرین چشم ها را به خود خیره می کند.

  یک نکته برای این مسجد وصف شده که این چنین می باشد،اگر فردی به منظور عبادت وپرستش به این مسجد نیاید می بایست از بخش شمالی وارد مسجد شود.

  مسجد سلطان احمد یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری شهر استانبول است.

   

  < شما می توانید باماارزان ترین تور استانبول با بهترین خدمات را دریافت کنید>

  تور ویژه استانبول