• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • معبد گارنی

  آشنایی با معبد تاریخی گارنی ارمنستان

  نماد ارمنستان پیش از مسیحیت – گارنی یک معبد بت پرست است که بر روی صخره ای مشرف به دره ای احاطه شده توسط کوه ها قرار دارد ، و آن را به یکی از نمادین ترین جاذبه های ارمنستان تبدیل کرده است.

  تور لحظه آخری کیش   تور لحظه آخری ترکیه  رزرو بلیط هواپیما

  گارنی ، ارمنستان

  گارنی با تعدادی از بناهای تاریخی و معماری دوران هلنیستی و اوایل مسیحی قابل توجه است. برجسته ترین آنها معبد گارنی و قلعه ای به همین نام است. علاوه بر این ، در آنجا ویرانه های کاخ سلطنتی و حمامهایی را می بینید که طبق روش رومی ساخته شده اند. این ذخیره گاه موزه در 5 هکتار زمین و 28 کیلومتری ایروان واقع شده است. در سال 2011 این مجموعه جایزه معتبر جایزه بین المللی ملینا مرکوری یونسکو – یونان را دریافت کرد.

  معبد گارنی

  شاهکار واقعی و بی نظیر معماری هلنیستی در ارمنستان معبد بت پرستانه خورشید ، گارنی است. این یکی از باستانی ترین مکان های دیدنی در کوتایک و کل ارمنستان است که از دوره بت پرست باقی مانده است. مورخان علت آن را به پادشاه ارمنی باستان Trdat نسبت می دهند كه مسیحیت را در سال 301 به عنوان دین رسمی پذیرفت. اگرچه بسیاری از دانشمندان معتقدند كه این بنا در قرن اول میلادی ساخته شده است.

  این معبد مطابق با قوانین معماری کلاسیک یونان ساخته شده است و از نظر ظاهری بسیار شبیه معبد مشهور آتنا در یونان است. نمای معبد را 24 ستون باریک یونی تزئین کرده اند که با سقف با یک زیرانداز مثلثی تاجگذاری کرده اند. اساس معبد یک تریبون بازالت بلند با یک راه پله پهن از نمای است. این معبد با وسایل باشکوه متمایز شده است. تزئینات تراشیده شده از سنگ ، نقش برجسته های نقش برجسته انسان روی تریبون همان معبد ، ستون های بازالت ، لبه های جلو ، سرستون های تزئین شده با حکاکی خوب حفظ شده که انگور ، انار و سایر عناصر تزئینات ارمنستان باستان را نشان می دهد ، درجه توسعه مجسمه سازی در ارمنستان باستان.

  معبد خورشید ، گارنی ، ارمنستان

  Temple of the Sun, Garni, Armenia

  در سال 1679 ارمنستان تحت تأثیر زمین لرزه قدرتمندی قرار گرفت که ساختمانهای زیادی را ویران کرد. معبد خورشید نیز رنج برد. قطعات آن در سراسر تنگه رودخانه آزت پراکنده شده است. اما در سالهای 1966-1976 این معبد به لطف متخصصان ماهر و ساکنان محلی که قطعات ساختمان تخریب شده در دامنه های همسایه را برای چندین سال جمع آوری کرده بودند ، مرمت شد. امروزه معبد خدای خورشید به شکل اصلی خود ترمیم شده است و عناصر گمشده جداگانه ای را با عناصر مدرن جایگزین کرده است.

  این معبد بر روی تپه ای قرار دارد که با تاکستان های احاطه شده از سه طرف با تنگه کوه زیبا احاطه شده است. از آنجا دره عظیم آرارات را با قله های سفید آرارات ، تنگه رودخانه خارق العاده آزات و خارهای سنگی صورتی از خط الراس گگاما مشاهده خواهید کرد.

  قلعه گارنی

  قلعه گارنی یکی از شواهد واضح فرهنگ قرن ها قبل از مسیحیت در ارمنستان است. این مکان در منطقه کوهستانی و زیبا با چشم انداز خارق العاده واقع شده است. این قلعه در سده های 3 – 2 قبل از میلاد ساخته شده است. بقایای قلعه عصر برنز در قاعده دیوار پیدا شده است. سپس سنگ تراشی بعدی (نیمه اول قرن 3 قبل از میلاد) دنبال می شود. قسمت فوقانی دیوار نیز همان سنگ تراشی را دارد و قدمت آن از قرن اول میلادی است.

  در زمان حاکمان سلسله های آرتاشید و ارشاکونی ، قلعه ساختار دفاعی مهم و همچنین اقامتگاه تابستانی پادشاهان بود. این قلعه به شکل مثلث (با زاویه حاد رو به گردنه) بود و از ارتفاع احاطه شده از دو طرف با تنگه عمیق واقع شده بود.

  این قلعه از سنگهای عظیم بازالت ساخته شده و با 12 برج مربع مستحکم شده است. طول کلی دیوارهای 2.1 متری 314 متر است. حاکمان ارمنستان آن را عملاً غیرقابل نفوذ کردند. اما در سال 59 میلادی ارتش های روم موفق به نابودی آن شدند. پادشاه ارمنستان Trdat به طور کامل قلعه را مرمت و معبد بت پرستانه خورشید را اضافه کرد.

  قصر و حمام

  حمام ، گارنی ، ارمنستان

  معبدی که در قلمرو قلعه یافت می شود ، با توجه به بقایای تزئینات غنی در داخل و خارج بسیار جذاب است. در نزدیکی معبد حمام معمولی رومی در اواخر قرن 3 ساخته شده بود. یکی از آنها کف موزاییکی است که در بهترین سنت های هنرهای زیبا ارمنستان باستان ساخته شده است.

  موزاییکی که در سال 1953 پیدا شده است ، دارای ابعاد 2،9 2 2،9 است و روی یک ملات آهک از کوچکترین سنگهای قیمتی گذاشته شده است. مرکز آن سر یک زن مرد را در قاب مستطیل شکل با کلمات “Ocean” و “Sea” به یونانی نشان می دهد. موقعیت موزاییکی خدایان و ماهیان مختلف دریا را به تصویر می کشد. این موزاییک از 15 نوع سنگ محلی از دره رود آزات ساخته شده است.

  حمام کاخ دو طبقه و حمام های عتیقه با موزاییک تنها در یک ویرانه باقی مانده است.

  آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان