• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • معرفی جاذبه های گردشگری لرستان

  در این مطلب درباره چند جاذبه های گردشگری لرستان برای شما گفته شده است تا آشنا شوید با زیبایی های ایران زمین 

  1.قلعه فلک افلاک

  در واقع قلعه فلک افلاک را می توان به عنوان نمادی از شهر خرم آباد و یکی از معروف ترین جاذبه های استان لرستان معرفی کرد ، قلعه ای که می توانید از سراسر شهر مشاهده کنید. فلک افلاک یکی از بازماندگان ساسانی است و پس از دوره ساسانی دولت های مختلفی را دیده است. این قلعه که به دوازده برج و قلعه شاپور نیز معروف است ، بر روی تپه ای واقع شده است ، هم مشرف به خرم آباد و هم رودخانه است. همچنین ، پادشاهان یک بار به این قلعه رفته و عمدتا برای اهداف نظامی از آن استفاده می کردند. این قلعه شامل جاذبه های مختلفی از جمله موزه مردم شناس است.

          تور لحظه آخری کیش    تور لحظه آخری ترکیه      رزرو بلیط هواپیما

  آشنایی با جاذبه های گردشگری

  2.دریاچه کی یو

  این دریاچه در شمال غربی خرم آباد واقع شده است. می توان گفت دریاچه کی یو بعد از قلعه فلک افلاک یکی از پر بازدید ترین جاذبه های استان لرستان است و نمادی از نشاط این شهر است. دریاچه کی یو از چشمه های مخمل در کوه ها و چشمه های کف دریاچه تأمین می شود. کی یو در لری به معنی تیره و خاکستری است و دلیل انتخاب این نام وجود گونه های گیاهی در کف دریاچه است که باعث می شود دریاچه وقتی پر از آب شود به رنگ آبی تیره درآید. در بهار و اوایل تابستان این دریاچه مکانی عالی برای قایق رانی و ورزش های آبی است ، اگرچه آب بیشتری هم دارد.

  3.سقف لرستان

  سقف لرستان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری لرستان است که می توانید مخصوصاً در شب به آنجا بروید. جایی که می توانید چراغ خانه ها و بزرگراه های سطح شهر را از ارتفاعات تماشا کنید و از سکوت شب لذت ببرید. سقف لرستان که قرار است به بزرگترین مجتمع تفریحی در غرب کشور تبدیل شود ، دارای یک رصدخانه به نام کا سین است و علاوه بر این آب و هوای بسیار تازه و مطلوبی دارد. با وجود این واقعیت که برای رسیدن به آنجا باید از یک جاده شیب دار عبور کنید ، سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

  4.آبشار نوژیان

  آبشار نوژیان بلندترین آبشار در این استان است. به طوری که وقتی به آن نگاه می کنید ممکن است دچار سرگیجه شوید. این آبشار در روستای نوژیان ، 38 کیلومتری خرم آباد و جنوب شرقی جاده اصلی واقع شده و دارای 95 متر ارتفاع است. این آبشار از فواره های فوقانی تأمین می شود و چشمه آب بیشتری نسبت به زمان های دیگر دارد. علاوه بر این وجود گیاهان دارویی در اطراف آن انگیزه دیگری برای بازدید از این آبشار دیدنی است.

  آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان