• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • موزه ملی مالزی

  آشنایی با  موزه ملی (مالزی)

  یکی از معروف ترین و بزرگ ترین موزه های کشور مالزی، موزه ملی شهر کوالالامپور می باشد که گنجینه ای غنی از میراث فرهنگی و تاریخی این کشور محسوب می شود. موزه ملی مالزی در مرکز شهر کوالالامپور قرار گرفته است و مجموعه ای بسیار مجلل و فوق العاده است که به سبک مالایی قدیم طراحی و ساخته شده است.

  روی دیواره های ورودی این موزه نقاشی هایی از نمادهای مختلف فرهنگ و تاریخ مالزیایی به چشم می خورند. موزه ملی در تاریخ 31 اوت سال 1963 افتتاح شده است.

  تور لحظه آخری کیش   تور لحظه آخری ترکیه  رزرو بلیط هواپیما

  موزه ملی

  تاریخچه موزه ملی مالزی

  این موزه ملی در منطقه سابق موزه سلانگور قرار گرفته است و اینکه موزه سلانگور که بعد از شکل گیری دولت فدرال مالزی در سال 1898 میلادی ساخته شده بود در سال های پایانی جنگ جهانی دوم بمباران شد و متاسفانه گنجینه های آن به موزه استان پراک منتقل گردید .

  معماری موزه

  معماری این موزه بر اساس معمار قدیمی قوم مالایی (نژاد مردم مالزی) و معماری مدرن است، در واقع نمونه ای از جامعه فعلی خود کشور مالزی می باشد. در ورودی این موزه شبیه دروازه قدیمی شهرکوالالامپور است، در ابتدای ساختمان موزه یک سری کاشی کاری بسیار با شکوه به سبک روم باستان درست شده است که تمام اتفاقات و رویدادهای تاریخی، اجتماعی، سیاسی و حتی اقتصادی که تا آن زمان روی داده بوده است را به تصویر کشیده، نمای کلی ساختمان موزه هم شبیه خانه های مردم مالزی می باشد، با همان شیروانی نوک تیز که به سبک روماگادانگ معروف است.

  اشیاء موزه

  اشیایی که در موزه نگهداری می شود شامل آثار تاریخی ، فرهنگی ، سنتی و فعالیت های اقتصادی ، صنایع دستی و پول های قدیمی که در این کشور رایج بوده است، نمونه های جانوری و گیاهی که در کشور مالزی می زیستن  می باشد.

  تور لحظه آخری

  موزه ملی

  آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان

  اینستاگرام