• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • میدان تکسیم استانبول

  میدان تکسیم استانبول

  یکی از مهمترین میدان‌ها استانبول میدان تکسیم است. که معروف ترین خیابان این شهر هم که استقلال نام دارد. به این میدان نیز متصل است. که جاذبه ها و مغازه های گوناگون بسیاری را در خویش جای داده است.
  یادبود جمهوریت که بدست پیکرتراش نامی ایتالیایی، پیئترو کانونیکا ساخته شده. و در سال ۱۹۲۸ میلادی رونمایی شد. نیز در میدان تکسیم و در ابتدای خیابان استقلال واقع شده‌است. یادبود جمهوریت، ادای احترامی است به تشکیل جمهوری ترکیه در سنه ۱۹۲۳ میلادی که در نتیجهٔ جنگ استقلال به دست آمد این بنا از آن سررسید به بعد محلی برای اجتماعات مردمی در استانبول به‌شمار می‌آید. جشن‌ها و اعتراضات زیادی الی به حال در این میدان برگزار شده‌است. این بنا در ضمن محل بعید زدن ترامواهایی است که از قدیم در این خیابان مسافران را جابه‌جا می‌کرده‌اند و الان تبدیل به تنها وسیله حمل و نقل در درازا خیابان خودسالاری شده‌اند که عمدتاً توسط توریست‌ها و گردشگران مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ترامواها گرد از قدیمی‌ترین ترامواهای گیتی حساب می‌شوند.
  نامگذاری میدان تکسیم که به معنای بخش است به اوایل دوران عثمانی بازمی‌گردد. این میدان به عنوان محلی برای جمع‌آوری و ارسال آب به سراسر شهر کاربرد می‌شد.

  میدان تکسیم

  تکسیم

  خیابان استقلال

  خیابان استقلال استانبول پس از جنگ خودسالاری ترکیه در سنه ۱۹۲۳ نامیده شد. اما در گرداگرد-نزدیکیها سال‌های ۱۹۷۰، غفلت مسئولان خیابان را به مکانی ناخوشایند تبدیل کرده بود. در سال‌های ۱۹۹۰، شورای محلی استانبول تصمیم گرفت در مورد این چگونگی اقدامی‌ کند .و با هزینه میلیون‌ها دلار خیابان به مکان تأثیرگذار فعلی اش تبدیل شد . پیش از سفر به ترکیه و دیدن خیابان استقلال و میدان تکسیم گاهنامه گردشگری قوی سیاه مطالعه کنید زیرا مطالب متنوع در مورد سفر به ترکیه در مجله هستی داره . بسیاری از مردم مقارن هم عاشق خیابان «استقلال (Istiklal Caddesi) در استانبول هستند و هم به خاطر شلوغی بیش از حد، متعلق به بیرازند. این خیابان که به برج معروف «گالاتا» ختم می‌شود، قلب شهر است و هر روزه نزدیک سه میلیون تن در آن رفت‌وآمد می‌کنند.نگ براتون از رستورانهای خوشگل خیابون استقلال که با ویترین شیشه ای خودشون غذاهای خوشرنگ و لعاب خودشون به نمایش میزارن و اگر برین درون و از غذاها گرایش کنین میبینین که طعم های اونها هم همانند رنگاشون بینظیره .با قوی سیاه پارسیان تور استانبول تجربه کنید

  استقلال

  در صورت علاقه به خرید پوشاک یا هر لوازم برند دیگر، خیابان استقلال استانبول باید یکی از مکان‌هایی باشد که طی سفرتان به آن سر می‌زنید.در خیابان استقلال از خوردن باقلوا استانبولی وکنوفه که یکی از نامی ترین دسرهای ترکیه است قافل نشید .معمولا در خیابان استقلال به خاطر شلوغی و آمدوشد زیاد گردشگران نوازنده های خیابانی در حال هنر نمایی هستند .که حس و حال جالبی رو ایجاد میکنه.

  در طول خیابان استقلال فروشنده های بلوط داغ عطر جالبی رو تو هوا توزیع میکنن. برخی مواقع هم فروشندگان سیمیت فریاد میزنن و به مسافرها سیمیت میفروشن. که یه نون کنجدی است که داخل ترکیه کلی طرفدار داره .

  تور ترکیه               تور استانبول              تور آنتالیا               تور ازمیر               تور مارماریس