• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • همه چیز درباره استرالیا

  استرالیا ، کوچکترین قاره و یکتا از بزرگترین کشورهای کره زمین ، بین اقیانوس های آرام و هند در نیمکره جنوبی پیمان دارد. پایتخت استرالیا کانبرا است که در جنوب شرقی بین مراکز اقتصادی و فرهنگی بزرگتر و مهم سیدنی و ملبورن واقع شده است.

  سرزمین اصلی استرالیا از غرب به شرق تقریباً 2500 مایل (4000 کیلومتر) و از شبه جزیره کیپ یورک در شمال شرقی تا برج ویلسون در جنوب شرقی تقریباً 2 هزار مایل (3200 کیلومتر) راستا دارد. در جنوب ، گستره قضایی استرالیا 310 مایل (500 کیلومتر) دیگر تا پایان الیه جنوب جزیره تاسمانی گسترش می یابد و در شمال آن الی سواحل جنوبی پاپوآ گینه نو گسترش می یابد . استرالیا توسط اندونزی به شمال غربی توسط دریاهای تیمور و آرافورا ، از پاپوآ گینه نو به شمال شرقی توسط دریای مرجان و تنگه تورس جدا می شود ، ازسرزمین جزایر دریای مرجانیتوسط صخره بزرگ  ، از نیوزیلند تا جنوب شرقی توسط دریای تاسمان ، و از قطب جنوب در جنوب بعید توسط اقیانوس هند .

  حقایق سریع

  • نام رسمی: همسود استرالیا
   شکل دولت: مردمسالاری پارلمانی فدرال ؛ قلمرو مشترک المنافع
   پایتخت: کانبرا
   جمعیت: 23،470،145
   زبان رسمی: انگلیسی
   پول: دلار استرالیا
   منطقه: 2،969،906 مایل مربع (7،692،024 کیلومتر مربع)
   دامنه های اصلی کوه: محدوده کبیر تقسیم ، محدوده های مک دونل
   رودخانه های بزرگ: موری-دارلینگ ، مورومبیج ، لاچلان

  جغرافیا

  استرالیا تنها کشور در دانشمند است که یک قاره را در بر می گیرد. این کشور یکی از بزرگترین کشورهای کره زمین است. اگرچه از نظر منابع طبیعی غنی است و زمین حاصل خیز زیادی دارد ، اما بیش از یک سوم استرالیا کویر است.

  بیشتر شهرها و مزارع استرالیا در جنوب غربی و جنوب شرقی واقع شده اند ، جایی که آب و هوا بهتری دارد . جنگل های متعدد باران در شمال شرقی هستی دارد. دسته معروف  (مناطق روستایی دور افتاده) دربرگیرنده بزرگترین بیابانهای مملکت است ، جایی که درجه گرما سوزان و آب کمی وجود دارد ، تقریباً هیچ نوع پوشش گیاهی وجود ندارد.

  دویدن در اطراف لبه شرقی و جنوب شرقی استرالیا محدوده کبیر دسته است. این سلسله کوه 2300 مایلی (3700 کیلومتری) آب را به مهمترین رودخانه های استرالیا و حوضه کبیر آرتزیان ، بزرگترین منبع آب زیرزمینی  می رساند.

  ماهی ها در اطراف مرجان های منشعب در Great Barrier Reef در استرالیا شنا می کنند.عکس توسط PNIESEN ، DREAMSTIME.COM

  مردم و فرهنگ

  استرالیا گرد از گوناگون ترین ملتهای جهان است. تقریباً یک ربع افرادی که در استرالیا حیات می کنند در کشورهای سایر زاده شده اند. آنها از انگلستان و دیگر کشورهای اروپایی ، بلکه از چین ، ویتنام ، آفریقای شمالی و خاورمیانه نیز می آیند .

  آب و هوای گرم و آفتابی این کشور و هستی فضای بسیار در استرالیا. ، عشق به فضای بیرون را به مردم القا می کند. ملت همچنین علاقه زیادی به ورزش دارند ، از آنگونه شنا ، موج سواری ، قایقرانی ، تنیس ، فوتبال ، کریکت ، راگبی و فوتبال استرالیا.

  طبیعت

  اکوسیستم این کشور به علت موقعیت مکانی دورافتاده ، یک سیستم غیر معمول است. برآیند اینکه ، گونه های جانوری بسیاری وجود دارد که در اینجا و در هیچ کجای گیتی تماشا نمی شوند ، همانند پلاتپوس ، کانگورو ، اکیدنا و کوالا . استرالیا برای محافظت از گیاهان و حیوانات بی همانند خود 516 پارک ملی دارد.

  یکی از عجب انگیزترین مکان ها مانند یک نهنگ عظیم از یک صحرای صاف خاک قرمز به اسم مرکز سرخ برخاسته است . این سایت اولورو نامیده می شود و یک شکل گیری طبیعی مقدس در قلب مملکت است. با بلندی 1100 فوت (335 متر) بزرگترین سنگ در عالم است!

  در کشوراسترالیا بسیاری از مهلک ترین گونه های جانوری روی کره زمین حیات می کنند. در شرق استرالیا 36 نوع عنکبوت قیف زهری هستی دارد. وانگهی 20 نوع مار سمی وجود دارد از جمله تایپان که بدون اخطار حمله می کند و به طور مکرر گاز می گیرد و در عرض چند دقیقه قربانی خویش را می کشد.

  چندین گونه جنگل بارانی در این کشور هستی دارد. جنگل های بارانی گرمسیری که عمدتا در شمال شرقی یافت می شوند ، غنی ترین گونه های گیاهی و جانوری هستند. جنگل های بارانی نصف گرمسیری در نزدیکی سواحل متوسط شرقی یافت می شوند و جنگل های بارانی پهن برگ در جنوب شرقی و جزیره تاسمانی رشد می کنند.

  دولت

  رئیس دولت استرالیا به عنوان یک همسود انگلستان  پادشاه انگلیس است. بسیاری از استرالیایی ها فکر می کنند این مملکت باید به روابط خود با انگلیس پایان دهد و به یک جمهوری تبدیل شود. در یک رای گیری در  1999 ، استرالیایی ها تصمیم به متمایز شدن از انگلیس گرفتند ، اما رای گیری تقریبا بود و بحث پیوسته دارد.

  این مملکت صادر کننده مهمی کالاهای کشاورز همانند پشم ، گندم ، گوشت گاو ، میوه  است. این مملکت در ضمن از نظر مواد معدنی و فلزات غنی است و چهارمین تولید کننده کبیر زر در جهان است.

  تاریخ

  بومیان نزدیک 50،000 سنه قبل وارد استرالیا شدند. آنها ممکن است از آسیا به آن طرف پل های زمینی سفر کرده باشند که در هنگام ذیل آمدن سطح دریا در معرض دیدن قرار گرفتند. بومیان سرسخت یاد گرفته اند که در شرایط دشوار خارج از کشور زندگی کنند.

  کاوشگران هلندی برای اولین بار در سنه 1606 در استرالیا فرود آمدند و انگلیسی ها از سنه 1788 در آنجا مستقر شدند. بسیاری از شهرک نشینان جنایت کار بودند که برای گریز در استرالیا زندگی می کردند. برای مدت کوتاه ، اخیر واردان با مردم بومی در تسکین زندگی کردند. ولی به زودی ، جنگ بر راز ازآنش این زمین درگرفت.

  در سال 1851 ، طلا در استرالیا کشف شد. عجله برای یافتن ثروت هزاران مهاجر جدید به به اتفاق داشت و الی سال 1859 ، شش مستعمره جداگانه هستی داشت. در سال 1901 ، این مستعمرات به هم پیوستند و یک اتحادیه مشترک انگلیس را برپایی دادند.