• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • همه چیز را درباره اسپانیا بدانیم

  اسپانیا بیشتر شبه جزیره ایبری را اشغال می کند و از کوههای پیرنه تا جنوب به تنگه جبل الطارق کشیده می شود که اسپانیا را از آفریقا جدا می کند.همه چیز را درباره اسپانیا

  جغرافیا

  اسپانیا بیشتر شبه جزیره  اشغال می کند و از کوههای پیرنه تا جنوب به تنگه جبل الطارق کشیده می شود که اسپانیا را از آفریقا جدا می کند. در شرق دریای مدیترانه ، از جمله جزایر بالئاریک اسپانیا واقع شده است. اسپانیا همچنین بر دو شهر در آفریقای شمالی و جزایر قناری در اقیانوس اطلس حاکم است.

  فضای داخلی اسپانیا یک فلات مرتفع و خشک است که توسط رشته کوه ها احاطه شده و از آن عبور می کند. رودخانه ها به سواحل می روند و زمین های کشاورزی خوبی ایجاد می کنند. هنوز هم فضای داخلی کشور در تابستان بسیار گرم و در زمستان بسیار سرد و خشک می شود.

  گیاهان و درختان در سواحل شمال غربی ، در گالیسیا و در امتداد خلیج بیسکای به خوبی رشد می کنند ، به طوری که منطقه را اسپانیا سبز می نامند. باران که در دام کوههای دورتر از داخل کشور گرفتار می شود ، مکرر است. درختان راش و بلوط در اینجا شکوفا می شوند. آبشارها و ورودی های متعدد خط ساحلی را می شکند.

  سواحل جنوبی و شرقی اسپانیا ، از دشت حاصلخیز آندلوسی تا پیرنه ، غالباً توسط وزش بادهای گرم به نام بادهای سیروکو فرا گرفته می شود. این بادها از شمال آفریقا سرچشمه می گیرند و دما را در امتداد ساحل مدیترانه نسبت به فضای داخلی معتدل تر نگه می دارند.


  اقامت در ترکیه

  هزینه زندگی در ترکیه

  شهروندی ترکیه شوید

  ارزان ترین پرواز های کیش به صورت مستقیم


  La Pedrera در بارسلونا توسط معمار اسپانیایی آنتونی گائودی طراحی شده است.

  مردم و فرهنگ

  بسیاری از اسپانیایی ها دارای یک پیشینه قومی مشترک هستند: مخلوطی از ساکنان اولیه شبه جزیره ایبری ، سلت ها و فاتحان بعدی از اروپا و آفریقا. خاستگاه مردم باسک در شمال اسپانیا ناشناخته مانده است. مهاجران اخیر از آفریقای شمالی و آمریکای لاتین به این ترکیب افزوده اند.

  اسپانیایی ها به دلیل عشق به زندگی و خوردن و آشامیدن با خانواده و دوستانشان شناخته شده اند. پیش غذاهای سنتی مانند tapas یا pintxos ، معادل کشور باسک ، محبوب هستند. رقص ها و موسیقی های منطقه ای تقریباً به اندازه جشنواره های فوتبال و مذهبی مهم هستند.همه چیز را درباره اسپانیا بدانیم

  طبیعت

  پیوندی بین اروپا و آفریقا ، اسپانیا محل استراحت مهم پرندگان مهاجر است. اسپانیا همچنین خانه پستانداران مانند گرگ ، سیاه گوش ، گربه وحشی ، روباه ، گراز وحشی ، گوزن ، خرگوش و بز وحشی است. نهرها و دریاچه ها پناه ماهی قزل آلا ، هالتر ، و ماهی تن. اما بسیاری از گونه های حیات وحش با تهدیدات زیست محیطی و آلودگی روبرو هستند.

  به دلیل قرن ها قطع درخت ، جنگل های بزرگ اکنون فقط در شمال پیرنه و منطقه آستوریاس-گالیسیا یافت می شوند. کاشت درختان جدید در محلی که گوسفندان و بزها چرا می کنند دشوار است. فرسایش و آلودگی رودخانه ها نیز مشکلاتی هستند. اسپانیا پارک های ملی و پناهگاه های زیادی ایجاد کرده است ، اما آنها فقط حدود 7 درصد از کشور را پوشش می دهند.همه چیز را درباره اسپانیا بدانیم

  یک منطقه حفاظت شده پارک ملی Doñana است ، منطقه ای از مرداب ها ، نهرها و تپه های شنی که رودخانه گوادالکوویر به اقیانوس اطلس می ریزد. تنوع زندگی این پارک در اروپا بی نظیر است و شامل گورگر اروپایی ، مانگوس مصری و گونه های در معرض خطر مانند عقاب امپراتوری اسپانیا و سیاه گوش ایبری است.

  دولت و اقتصاد

  در اسپانیا که یک سلطنت پارلمانی است ، پادشاه و رئیس جمهور منتخب قدرت مشترک دارند. اگرچه پارلمان ملی وجود دارد ، اسپانیا یکی از غیرمتمرکزترین دموکراسی های اروپا است. هر یک از 17 منطقه خود مدارس ، بیمارستان ها و سایر خدمات عمومی را مدیریت می کند.

  اسپانیا با داشتن شهرهای پر جنب و جوش ، تاریخی و سواحل آفتابی بیش از هر کشور اروپایی به جز فرانسه گردشگران را به خود جلب می کند. خدمات به صنعت گردشگری اقتصاد اسپانیا را که هشتمین اقتصاد بزرگ در جهان است. در سال 1986 اسپانیا به جامعه اروپا پیوست و اقتصاد خود را بیشتر مدرن کرد. صنایع مهم شامل معدن ، کشتی سازی و منسوجات است.

  تاریخ

  مهاجران از طلوع تاریخ از اروپا ، آفریقا و مدیترانه به اسپانیا مهاجرت کرده اند. فنیقی ها که در قرن 8 قبل از میلاد مسیح آمدند ، شبه جزیره را “Span” یا سرزمین پنهان نامیدند. در قرن اول قبل از میلاد رومی ها اسپانیا را فتح کردند.

  اسپانیا بیشتر در زمان رومیان مسیحی شد ، وندالها و ویزیگوتها ، مردمان ژرمنی از اروپا به دنبال آنها وارد شدند. حاکمان ویزیگوت میان خود جنگیدند و در سال 711 میلادی مسلمانان از آفریقا به اسپانیا حمله کردند.

  فرهنگ اسلامی در حالی که حاکمان مسلمان محصولات جدید و سیستم های آبیاری را وارد کردند و تجارت افزایش یافت ، در سراسر اسپانیا گسترش یافت. ریاضیات ، پزشکی و فلسفه پیشرفت بیشتری کردند و در قرن دهم – دوران طلایی حکومت اسلامی در اسپانیا – به اوج خود رسیدند.

  در سال 1492 پادشاهی های مسیحی در شمال اسپانیا مسلمانان را فتح کردند و دین کاتولیک را گسترش دادند. اسپانیا که با نقره از قاره آمریکا غنی شده بود ، قدرت بیشتری یافت. بعداً در جنگهای ناپلئونی ، که در سال 1815 پایان یافت ، سرزمین و قدرت خود را از دست داد.

  بیش از 500000 نفر در جنگ داخلی اسپانیا در دهه 1930 کشته شدند. ژنرال پیروز فرانسیسکو فرانکو تا زمان مرگ در سال 1975 به عنوان یک دیکتاتور بی رحم حکومت می کرد. اندکی بعد ، اسپانیا شروع به تبدیل شدن خود به یک ملت مدرن ، صنعتی و دمکراتیک اروپا کرد.