• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • ویزای عمان

  ویزای عمان

  عُمّان کشوری در جنوب غربی آسیا، واقع در شرق جزیرة العرب و شرقِ عربستان سعودی که با نام رسمی سلطان نشین عمان که شرایط ورود و اخذ ویزای آن را در ادامه شرح میدهیم.
  عمان دارای ویزا های مختلفی چون ویزای توریستی – تجاری – تحصیلی –کار – ازدواج و ترانزیت میباشد.

   توریستی

  افرادی که صرفا به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری  به این کشور سفر می کنند، نیازمند مجوز ورود توریستی عمان هستند. ویزای توریستی عمان یکبار ورود است و مدت اعتبار آن 6 ماه است که با توجه به نوع ویزای دریافتی از 10 روز تا یک ماه می‌توان در این کشور اقامت کرد.

  تحصیلی

  برای اخذ ویزای تحصیلی عمان باید پیش از درخواست، تاییدیه کتبی از این دانشگاه داشته باشید تا ادامه درخواست شما انجام پذیرد.بسیاری از دانشگاه‌های کشور عمان مورد تایید وزارت علوم هستند .تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی انجام می‌شود. از میان دانشگاه های عمان، دانشگاه سلطان قابوس و دانشگاه نیوزا و اشرفیه اهمیت بیشتری دارند. این دانشگاه‌ها بیشترین متقاضیان تحصیل را در بین دانشگاه های عمان به خود اختصاص داده‌اند. برای تحصیل در کشور عمان باید مدارک تحصیلی خود را به این کشور تحویل دهید. این دوره تحصیلی تا پایان لیسانس ۶سال طول می‌کشد. مهم‌ترین رشته‌های تحصیلی کشور عمان، هنر، اقتصاد، حقوق، مهندسی و علوم پزشکی هستند.

   کار و تجاری

  ویزای کار و تجاری عمان برای افرادی صادر میشود که قصد کار و یا سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند. برای این کار نیاز به دعوتنامه از موسسه و یا کارفرمای خود دارند. متقاضی این نوع ویزا باید بداند هر چیز باید به دنبال شغل در کشور هدف ، باشد. بعد از پایان یافتن زمان کار و ویزا، اگرمتقاضی مایل به ادامه کار باشد می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.
  ویزای ترانزیت
  ویزای ترانزیت  برای افرادی است که قصد اقامت در کشور عمان را ندارند. این افراد برای سفر خود،(حمل کالا و یا سفر به دیگر کشورها از طریق عمان) میبایست یک توقف یک روزه در کشور عمان داشته باشند از این رو برای دریافت ویزای ترانزیت بلیط نهایی و پاسپورت خود را به مامور سفارت ارائه میکنند.

  مدارک لازم و هزینه اخذ ویزا

  اسکن پاسپورت
  اسکن عکس 4*3
  کپی شناسنامه
  هزینه های ویزای توریستی 10 روزه 115 درهم و هزینه ویزای توریستی 1 ماهه 310 درهم میباشد که در طی 4 روز کاری به دستتان خواهد رسید.

  بهترین پروازها و هتل ها را در شهرهای مختلف عمان درسایت قوی سیاه پارسیان حستجو کنید .