• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • پارک جنگلی گیسوم

   آشنایی پارک جنگلی گیسوم (گیلان)

  تاریخچه جنگل گیسوم

  منطقه توریستی و گردشگری جنگل گیسوم که با سرمایه گذاری و همت شهر داری بخش تالش استان گیلان حدود 15سال پیش مورد توجه قرار گرفته است که از جنوب در فاصله 14 کیلومتری رضوان شهر و از شمال در فاصله 20 کیلومتری شهر هشت پر تالش واقع شده است.

  تمام جنگل هایی که در شمال کشور ایران وجود دارد، در دامنه های رشته کوه البرز و دور از سواحل خزر هستند.

  پارک جنگلی گیسوم در کنار جلگه بندر ترکمن و جنگل نور، و در کنار دریای خزر قرار گرفته است.

  می توان گفت که پارک جنگلی گیسوم  لمسی از بهشت در در دنیا واقعی است. درختان سر به فلک رسیده این جنگل و همچنین جاده رویایی آن، یکی از دلایل سفر به گیلان است.

  تور لحظه آخری کیش   تور لحظه آخری ترکیه  رزرو بلیط هواپیما

  گیسوم
  مساحت جنگل گیسوم

  جنگل های گیسوم در استان گیلان با مساحت حدود 80 هکتار قرار دارد. گیسوم آخر های گیلان واقع شده، و در 30 کیلومتری جاده اسالم خلخال قرار دارد.

  فاصله تهران و رشت تا جنگل گیسوم

  از تهران تا جنگل گیسوم 5ساعت و نیم فاصله دارد، یعنی 406 کیلومتر است. و اگر هم از رشت بخواهید بروید 88 کیلومتر است.

  پوشش گیاهی گیسوم

  گیسوم گیلان که با انبوهی از درختان جنگلی و گونه های گیاهی پوشش داده شده است، دالانی به سوی بهشت را برای گردشگران به تصویر می کشد.

  این جنگل جزو جنگل های توریستی شمال ایران است. پوشش گیاهی این جنگل شامل 76 گونه است، که به 66 جنس و 44 خانواده تعلق دارند،21 گونه گیاهی این جنگل چوبی و ما بقیه آن گونه های علفی هستند که بخشی از آن در تالاب انزلی نیز مشاهده شده است. درختان انجیلی که گونه ی گیاهی غالب در جنگل گیسوم هستند چشم انداز بی نظیری را در فصل پاییز پدید می آورند. در ناحیه شرقی این جنگل ، جنگل شمشاد و موزه طبیعی گل و گیاه نیز به چشم می خورد. از گردش میان درخت ها خسته نمی شوید ، درخت آلو ، ازگیل ، انار، انجیر ،به ، زرد آلو ، سیب از درخت های این منطقه هستند.

  گیسوم
  پوشش جانوری گیسوم

  علاوه بر این پوشش گیاهی دل فریب ، گونه های جانوری زیادی نیز در جنگل گیسوم مشاهده شده است ، آهو، بز کوهی، پلنگ ، قرقاول(که محلی ها به آن تورنگ می گویند)، خرگوش ، خز ، خوتکا ،راسو ،روباه، سمور ، شغال ، غاز وحشی وگراز از جمله گونه های جانوری این جنگل می باشد.

  جاهای دیدنی نزدیک به جنگل گیسوم
  1. باغ طالب زاده
  2. پارک جنگلی سیاه داران
  3. آبشار ویسادار
  4. قلعه رود خان
  هتل های نزدیک جنگل گیسوم
  1. ویلا استیجاری
  2. ویلا اجاره ای راحت
  3. مجتمع رفاهی آذر دژی
  4. مجتمع رفاهی طلوم گیسوم
  5. ویلا ساحلی

  آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان

  اینستاگرام