• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • پلاک ترانزیت خودرو سواری

  پلاک ترانزیت (بین المللی) خودرو

  پلاک و گواهینامه بین المللی خودرو و پلاک ترانزیت خودرو برای سفر با خودروی خودتان به کشورهای خارجی نیاز است.

  کابوتاژ ماشین

  پلاک ترانزیت

  با پیشرفت چشمگیر هر روزه ی جهان اطراف ما، و حس کنجکاوی انسانها، مسیر سفر به کشورهای این کره ی خاکی هر روز بیشتر و بیشتر می شود. فرد برای سفر در بین کشورها گذرنامه تهیه کرده تا به دیدن جهان اطراف خود برود و جزو ارزانترین سفرها ، سفرهای زمینی است. که یکی از آنها می توانند رانندگی با وسیله نقلیه شخصیتان باشد .که حس لذت و هیجان را با خود همراه داشته باشد. لازمه ی این همراهی داشتن گواهینامه بین المللی و پلاک و مدارک بین المللی (ترانزیت) خودرو می باشد.

  از پلاک و مدارک بین المللی (ترانزیت) خودرو به منظور شناسایی وسیله نقلیه در هر کجای دنیا استفاده و به صورت بین المللی صادر می شود.

  پلاک ترانزیت برای هر خودرو فقط و فقط یکبار صادر شده و مختص همان وسیله ی نقلیه بوده و تا پایان عمر آن وسیله اعتبار دارد . با فروش خودرو همراه با وسیله نقلیه تحویل خریدار می گردد .

  دفترچه مالکیت بین المللی خودرو

  دفترچه مالکیت بین المللی خودرو دفترچه ای است حاوی اطلاعات کامل اسنادی وسیله نقلیه، مالک و یا راننده که در آن درج گردیده است. مثلا پلاک ترانزیت خودرو یکی از این مدارک است. همانند مجوز رانندگی بین المللی علاوه بر زبان فارسی به ۷ زبان بین المللی نیز ترجمه شده است. گواهینامه های مالکیت بین المللی وسیله نقلیه دارای یک سال اعتبار از تاریخ صدور می باشد، قابل تمدید نبوده و پس از انقضاء باید نسبت به صدور گواهینامه مالکیت جدید اقدام شود.

  مدارک لازم برای صدور پلاک ترانزیت خودرو :

  ۱-اصل کاپیتاژ (برگه مجوز خروج از کشور موقت که توسط اداره گمرک شهرستان صادر می گردد )

  ۲-شناسنامه مالکیت خودرو

  ۳-اصل پاسپورت به همراه کپی آن

  ۴-تکمیل فرم متقاضی

  ۵-اصل کارت ملی مالک و کپی آن 

  ۶-اصل کارت ماشین

  ۷-اصل سند ماشین و کپی آن 

  ۸- حضور مالک به همراه گواهینامه بین المللی برای اقدام و گرفتن پلاک و مدارک بین المللی (ترانزیت) خودرو الزامی می باشد .

   

  مراحل اخذ برگ خروج موقت 

  شما ابتدا باید با همراه داشتن مدارک فوق به گمرک شهر خودتون مراجعه کنید ( به همراه خودرو ) اگر مالک خودرو نیستید حتما باید در این مرحله مالک خودرو همراه شما باشد .

  در تهران گمرک غرب واقع در بزرگراه فتح مسیر غرب به شرق بعد از پل آزادگان و در شهرستانها محل گمرکات همان شهرستان . پس از دریافت بیجک ورود، ماشین را به داخل گمرک انتقال میدهید . اگر قبلا EPL  دریافت نموده اید دیگر نیازی به دریافت مجدد نیست. ولی اگر برای اولین بار باشد باید به بخش صدور EPL مراجعه کرده و پس از دریافت شناسه و رمز عبور به محل دفتر خروج موقت میروید . کابر خروج موقت اطلاعات شما و خودرو شما را ثبت نموده به شما برگه خروج موقت را میدهد . حتما اطلاعات فردی و خودرو خود را با برگ سبز چک نمایید و پس از تایید کارشناس مربوطه برگه مجددا پرینت و به شما داده میشود .

  شما برای دریافت برگ خروج از پارکینگ مجددا باید به قسمت بیجک مراجعه نمایید .

  نکته معمولا از خودروهای تولید داخل بازدید نمیشود ولی از خودروهای خارجی بازدید میشود .

  هزینه های پرداختی شما در این مرحله حدود 100 هزار تومان میباشد .

  اعتبار برگه خروج موقت یکساله است . حتما چند روز مانده به پایان ابطال نمایید در غیر اینصورت مشمول جریمه خواهید شد .

  بعد از دریافت برگه خروج موقت با اصل مدارم و گذرنامه و عکس جهت دریافت پلاک و ترجمه کارت ماشین و گواهینامه به دفاتر کانون اتومبیلرانی و جهانگردی مراجعه نمایید .

   

  قوی سیاه پارسیان