• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • کاخ الحمرا

  کاخ الحمرا

  الحمرا کاخ و مجموعه ای در شهر گرانادا در کشور اسپانیا است.که در تاریخ 889 بنا شده و در آن زمان فقط بخشی از استحکامات  رومانی و قلعه بسیار کوچکی بوده است. نام کاخ که به معنای سرخگون است، بنا به نظر بسیاری، از رنگ غالب بر بنا گرفته شده‌است.

   بلیط تهران مادرید تهران               رزرو هتل اسپانیا                    تور اسپانیا 

  ساختمان این کاخ در دوران بازپس‌گیری حکومت از مسلمین توسط پادشاهان مسیحی آغاز شد .در اواسط قرن 13 ام این کاخ دوباره توسط نصیر امیر محمد بن الحمرا دوباره ساخته و بازپسگیری و تکمیل شد. این کاخ توسط ال معید ب اله در سال 1333 تبدیل به کاخی سلطنتی شد.

  الحمرا _ قوی سیاه

  بخش های مختلف الحمرا

  الحمرا دارای سه بخش است.

  بخش سلطنتی : مهمترین بخش آن کاخ بسیار زیبا و دیدنی است. که خودش به بخش های مختلفی مثل بارگاه ، شبستان و حرمسرا تقسیم شده است. بارگاه بخشی از قصر سلطنتی بود، جایی که سلطان به امور روزانه مملکتی و تجاری رسیدگی می‌کرد. این قسمت از نظر تزیین و تجل به پای بخش‌های دیگر کاخ نمی‌رسد و در واقع از فضایی فروتنانه برخوردار است. ورود به چند اتاق برای مراجعین آزاد بود، از جمله تالار پذیرش و اتاق طلایی که مخصوص کارکنان قصر بود. در تالار شاهان، به یک اثر نامتعارف هنری برمی خوریم، که تمثالهایی زنده نمایانه از انسان است که در دین اسلام حرام دانسته می‌شده. سازنده این آثار به احتمال فراوان مسیحی بوده‌است اما دستور ساخت آن را سلاطین دودمان نصر صادر کرده بودند

  بخش های دیگرکاخ شامل  باغ های پلکانی و قلعه هستند.

   بلیط تهران مادرید تهران               رزرو هتل اسپانیا                    تور اسپانیا 

  محوطه ی کاخ

  محوطه ی کاخ بسیار دیدنی و جذاب است. این محوطه دارای آبنمایی به نام شیران است که بسیار دیدنی است و از هر زاویه ای از آن عکس گرفته شده است.

  آبنمای شیران در گذشته زیاد دیده نمیشد و مانند خیلی از آثار در سراسر جهان توسط یک خارجی دیده و مورد توجه قرار گرفت.کاخ الحمرا در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و از اهمیت بالایی برخوردار است .

   با تورهای اروپایی قوی سیاه پارسیان بهترینها رو تجربه کنید .