• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • کاپادوکیا

  دودکش های پری فراتر از رویاها

  کاپادوکیا به عنوان پناهگاهی برای مسیحیان اولیه ، موزه ای در فضای باز و پر از اجزای طبیعی و فرهنگی نابرابر است.

  منطقه کاپادوکیا در وسط یک منطقه آتشفشانی فعال در آناتولی مرکزی واقع شده است. میلیون ها سال پیش سه کوه آن – Erciyes ، Hasandağ و Güllüdağ – آتشفشان فعال بودند. در واقع این فعالیت با توجه به نقاشی های ماقبل تاریخ حداقل به طور متناوب ادامه داشته است.

  فوران های آتشفشانی چنان شدید بود که در بعضی از نقاط ضخامت گدازه تا 150 متر هم می رسید. طی چندین میلیون سال ، آتشفشان ها ، باد ، باران و یخ منطقه ای را که ما اکنون آن را با نام کاپادوکیا می شناسیم مجسمه می کند. با فرسایش چشم انداز ، سنگهای بازالت باقی مانده و ساختارهای مخروطی شکل با برخی از آنها به 45 متر می رسید.

  مردم محلی از این سازه های سنگی منحصر به فرد “دودکش های پری” نام بردند ، نامی که در تمام اعصار باقی مانده است. اگر طبیعت اولین هنرمندی بود که دکوراسیون را ترتیب می داد ، این مرد آناتولی بود که سنگ را تراشیده و در طول قرن ها خانه ها ، کلیساها و بیش از 250 شهر زیرزمینی را از آن ساخته است.

  میراث بی نظیر طبیعت و بشریت

  کاپادوکیا میهمانان فوق العاده و باشکوهی از عجایب طبیعی را ارائه می دهد که بیش از وحشی ترین تصورات آنها است. این شگفتی ها با ظرافت آثاری که توسط دست بشر خلق شده اند ، جلب می شوند. با ویژگی های طبیعی منحصر به فرد خود که ترکیبی هماهنگ از عناصر منظر طبیعی و فرهنگی را به نمایش می گذارد ، کاپادوکیا یک موزه در فضای باز دلربا و نمونه ای بی نظیر از میراث فرهنگی مشترک بشریت است.

  کاپادوکیا شامل استانهای آکسارای ، نوشهر ، نیژده ، کایسری و کرشهر است. برای اکثر مردم، نام کاپادوکیه نشان می دهد شهرهای Uçhisar ، Göreme ، آوانوس ، اورگوپ ، درینکویو ، Kaymaklı و Ihlara ، که در آن زمین شده است به اشکال فوق العاده در طول دوره از میلیون ها سال شکل گرفته است. دودکش های پری که مرموز به نظر می رسند و شهرها و خانه های عبادی که در عمق زیادی از زمین قرار دارند ، همه در فضایی اثری و غیر جهانی قرار گرفته اند.

  دودکش های پری کاپادوکیا

     تور لحظه آخری استانبول                                 تور لحظه آخری کیش           رزرو بلیط هواپیما

  خود را آماده کنید تا سفری کوتاه به منطقه کاپادوکیه داشته باشید ، جایی که مادر طبیعت با زحمت و شگفتی معجزه هایی می کند که از تخیل سرپیچی می کنند و در آن عناصر زنده تاریخ ، فرهنگ ، هنر و جامعه با یکدیگر پیوند ناگسستنی دارند. بازدید از کاپادوکیا برای کسانی که می خواهند در جو ، رنگ و درخشش آن استحمام کنند بسیار توصیه می شود.

  چهارراه تمدن ها

  منطقه کاپادوکیه از زمان ماقبل تاریخ مسکونی بوده و بهترین نمونه های آن در Köşk Höyük در Niğde ، Aşıklı Höyük در Aksaray و همچنین غار Civelek در Nevşehir کشف شده است. در دوران برنز میانه به دلیل تجارت گسترده ، کاپادوکیا تحت تأثیر تمدن آشور قرار گرفت. در این دوره ، نوشتن نیز معرفی شد. محققان انبارهای “قرص کاپادوکی” را یافته اند– لوحهای سفالی با خط میخی نوشته شده – که در متن آنها از مقررات مالیاتی ، نرخ بهره ، عقود ازدواج ، اختلافات تجاری و موارد دیگر صحبت شده است. هاتی ها ، هیتی ها ، فریگی ها ، پارسی ها ، رومی ها ، بیزانس ها ، سلجوقیان و عثمانی ها همه افسون کاپادوکیه را مسحور کردند و آثار حضور خود را در اینجا به جا گذاشتند.

   دلیل موقعیت مکانی خود ، کاپادوکیا در طول سال ها منطقه ای بحرانی و استراتژیک بوده است. مسیرهای مهم تجاری ، از جمله جاده پر زرق و برق ابریشم ، آن را هم در شرق و غرب و هم در شمال و جنوب طی می کردند. در نتیجه این ترافیک سنگین ، این منطقه یک شبکه پیچیده از تأثیرات تاریخی و فرهنگی بوده است ، منطقه ای که آیین ها و فلسفه های مختلف با یکدیگر روبرو شده اند و بر یکدیگر تأثیر گذاشته اند. تجارت و منابع کاپادوکیا وسوسه انگیز بود و به همین دلیل منطقه اغلب مورد حمله ، یورش و غارت قرار گرفت.

   به مردم محلی برای محافظت از خود در برابر چنین تهاجم هایی ، در غارها و غارهای منطقه که می توانستند ورودی های آنها را پنهان کنند زندگی می کنند تا مورد توجه خارجیان مشکل ساز قرار نگیرند. از آنجا که ممکن است برای مدت طولانی دراز کشیدن لازم باشد ، این خانه های تروگلودیتی در نهایت به شهرهای زیرزمینی تبدیل شدند که شامل منابع آب ، مکان هایی برای ذخیره مواد غذایی و دارای کارخانه های شراب سازی و حتی معابد بودند. قدمت برخی از این شهرهای زیرزمینی به دوران پیش از مسیحیت برمی گردد.

  پناهگاه مسیحیان

  در سالهای اولیه هزاره اول ، گروههایی از مسیحیان که از آزار و شکنجه رومیها فرار می کردند ، برای جستجوی پناهگاه ، به مناطق وحشی غیرقابل دسترس کاپادوکیا نقل مکان کردند. گروهی که در قرن دوم از طریق آنتیوکی (آنتاکیا) و قیصریه (کایسری) از اورشلیم به آنجا رسیدند ، در منطقه ای که اکنون با نام Derinkuyu شناخته می شود ساکن شدند . آنها كه توف نرم آتشفشانی را به راحتی تراشیدند ، شروع به گسترش غارهای طبیعی و پیوند دادن آنها با هم كردند و خانه ها ، نمازخانه ها ، كلیساها و صومعه هایی ایجاد كردند كه از طریق آنها این افراد آرامش و امنیتی را كه به شدت خواستار آن بودند ، پیدا كردند.

  کلیسای کاپادوکیا / کارانلوک

  گفته می شود که در کاپادوکیا حدود 500 کلیسا و کلیسای کوچک وجود دارد . تنوع و هنر معماری ، طرح و دکوراسیون آنها جذاب و شگفت انگیز است. کلیساهای کلیسایی با شبستان های یک ، دو یا سه گانه ، نقشه های صلیبی ، دهلیزها ، راهروها ، گورها ، گنبدها ، ستون ها ، ستون ها و موارد دیگر – در این کلیساها یافت می شود که همه آنها از سنگ خارج شده اند. بسیاری از کلیساها نیز با نقاشی های دیواری با زحمت و نقاشی تزئین شده اند. وظیفه عظیم مرمت ، مرمت و نگهداری این کلیساها و شهرهای زیرزمینی حتی در حالی که سالانه هزاران بازدید کننده دارند ، ادامه دارد.

  “تنوع و هنر کلیساها و نمازخانه ها جذاب و شگفت انگیز است.

  با آژانس قوی سیاه پارسیان همراه باشید.