• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • 10 چیزی که در مورد رم نمی دانستید

  10 چیزی که در مورد رم نمی دانستید، در این مطلب به شما خواهیم گفت.

  حقایق جالب و چیزهای بی اهمیت در مورد رم

  1.فواره های رم بیش از شهرهای دیگر کره زمین است

  رم قهرمان بلامنازع فواره هاست. این شهر علاوه بر آثار تاریخی خود ، دارای بیش از 2000 چشمه با اشکال و اندازه های مختلف است که حتی برخی از آنها آب آشامیدنی ارائه می دهند. همه آنها آن را ارائه نمی دهند ، بنابراین ما نوشیدن آب را توصیه نمی کنیم مگر اینکه نشانه روشنی وجود داشته باشد که خطری وجود ندارد.

  2.پانتئون تنها بنای باستانی در شرایط عالی است

  از حدود 27 سال قبل از میلاد با استفاده از سیمان مخصوص ساخته شده از مخلوط سنگ آهک و خاکستر آتشفشانی با موفقیت در برابر نیروهای ویرانگر طبیعت مقاومت کرده است. هنوز هم بهتر ، به لطف عملکرد خود به عنوان یک مکان مقدس ، از تمام حملات انسان در طول قرن ها فرار کرده است.

  تور چارتری کیش       تورلحظه آخری استانبول       خرید آنلاین بلیط هواپیما

  3.نور الهی پانتئون را در روز تولد رم پر می کند

  بهترین زمان برای بازدید از پانتئون حدود 21 آوریل (سالگرد رم) است ، هنگامی که خورشید دقیقاً بالای منجمد (دهانه گنبد) قرار می گیرد ، و باعث می شود یک پرتو نور وارد ساختمان شود. . به نظر می رسد مدت ها پیش ، امپراطورها با شکوه و عظمت زیر گنبد قدم می زدند ، گویی برای گرامیداشت دعوت آپولو ، خدای روم خورشید ، برای ورود به شکوه او.10 چیزی که در مورد رم نمی دانستید

  4.حقوق ویژه گربه ها

  گربه های ولگرد به لطف قانون رومی که به منظور محافظت از آنها در سال 1991 وضع شد ، در سراسر شهر لژیون هستند. داوطلبان پناهگاه گربه Torre Argentina در رم با تهیه غذا و مراقبت به کمک آنها می آیند. این گربه سانان وحشی هستند ، بهتر است برای جلوگیری از خراشیدگی به آنها نزدیک نشوید. در هر صورت ، این یک سرویس کنترل آفات است که به همان اندازه بی نظیر و مثر است.

  5.رم ، پایتخت دو کشور

  همه می دانند که رم پایتخت ایتالیا است ، اما ایالت واتیکان ، کوچکترین ایالت مستقل در جهان ، در محدوده شهر است.

   

  تور چارتری کیش       تورلحظه آخری استانبول       خرید آنلاین بلیط هواپیما

  6.بازارهای اسپانیا … اسپانیایی نیست

  در حال فرود از کلیسای تثلیث کوهستان برای رسیدن به پله های اسپانیا در زیر ، این پلکان باروک قرن هجدهم توسط معمار ایتالیایی و به درخواست یک دیپلمات فرانسوی طراحی شده است. این پله ها نام خود را مدیون پله های اسپانیا هستند ، که خود نام خود را از سفارت اسپانیا در نزدیکی مقدس مقدس در این نزدیکی گرفته است. هتل های نزدیک پله های اسپانیا بسیار محبوب هستند ، بنابراین رزرو خود را زودهنگام انجام دهید.

  7.رم بیش از هفت تپه دارد

  مانند “عجایب هفتگانه” ، این تعداد مانند یک علامت تجاری است. تپه های معروف رم شامل آونتین ، کالیوس ، اسکویلین ، کویرینال ، ویمنال ، کاپیتولین و پالاتین است ، دومی میزبان اولین شهرک شهر بوده است. با گذشت زمان ، محدوده های رم بسیار فراتر از تیبر تحت فشار قرار گرفت و تپه های واتیکان ، پینچیو و جیانیکولو را اشغال کرد.

  برای احترام به سنت ، تقریباً تمام بازدیدکنندگان از فواره Trevi سه سکه در آنجا پرتاب می کنند. در پایان روز به طور متوسط ​​حدود 3000 یورو جمع آوری می شود که مجموعاً 1.4 میلیون یورو در سال است. دولت این وجوه را به موسسات خیریه اهدا می کند.

  تور چارتری کیش       تورلحظه آخری استانبول       خرید آنلاین بلیط هواپیما

  9.اولین مک دونالد ایتالیا در رم

  این مارک معروف با طاق های طلایی ، علی رغم اعتراض پیشگامان جنبش Slow Food ، در مارس 1986 نزدیک رستوران های اسپانیا اولین رستوران خود را افتتاح کرد. فضای داخلی بسیار زیبای آن که با ستون های دروغین مزین شده است ، به سبک رنسانس شهر ادای احترام می کند. با این حال ، باهوش ترین مک دونالد در رم ، Frattocchie است که با ساخت آن در سال 2014 ، یک جاده باستانی رومی به طول 45 متر کشف شد. در مورد خوردن بیگ مک و سیب زمینی سرخ کرده خود هنگام انجام باستان شناسی چطور؟

  تقریباً همه رومی های عملی ترجیح می دهند وسپای نمادین خود را به جای فیات خود رانندگی کنند ، زیرا بنزین از آن وارد می شود و از آن مالیات سنگینی می گیرد. علاوه بر این ، اسکوترها حرکت در ترافیک متراکم پایتخت را آسان می کنند.