• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • ویزای چین

  ویزا چین

  چین کشوری است در شرق قاره آسیا و پکن پایتخت آن می باشد .  بنابر هر دلیلی که بخواهید به چین سفر کنید باید ویزای چین را دریافت کنید.

  انواع ویزای چین

  C: ویزایی که به خدمه خارجی وسایل حمل‌و‌نقل بین‌المللی از جمله هواپیما، قطار، کشتی یا هر وسیله نقلیه موتوری دیگری داده می‌شود. این ویزا به اعضای خانواده افراد ذکر شده نیز تعلق می‌گیرد.
  D: این ویزا مختص افرادی است که قصد صادرات مادام العمر به کشور چین را دارند.
  F: این ویزا به افرادی که قصد مبادله، تحصیل و یا سایر فعالیت‌ها را دارند تعلق می‌گیرد.
  G: مخصوی افرادی است که قصد صادرات به کشور چین را دارند.
  J1: این ویزا مخصوص روزنامه‌نگاران و سازمان‌های خبری خارجی است که در کشور چین اقامت دارند. طول مدت اعتبار  ۱۸۰ روز است.
  J2: این ویزا به روزنامه نگاران خارجی تعلق می‌گیرد. که قصد سفر به کشور چین به صورت کوتاه مدت را دارند. مدت اعتبار۱۸۰ روز است.

  ویزای توریستی
  L: این ویزا توریستی است و به گردشگران تعلق می‌گیرد.

  دیگر ویزاها

  M: ویزای مخصوص تجار و بازرگانان که قصد سفر به منظور فعالیت‌های تجاری دارند.
  Q1: ویزای مخصوص افراد خانواده‌های مقیم کشور چین که به قصد بازدید و یا نگهداری از اعضای خانواده به کشور چین سفر می‌کنند. اعتبار این ویزا بیش از ۱۸۰ روز است. زن و شوهر، پدر و مادر، پسران، دختران، پدر بزرگ و مادر بزرگ و پدر و مادر خوانده‌ها همگی مشمول این ویزا می‌شوند.
  Q2: این ویزا به افرادی که قصد دارند از اقوام خود که ساکن کشور چین هستند بازدید کنند، تعلق می‌گیرد. مدت اعتبار این ویزا نیز بیش از ۱۸۰ روز است.
  R: ویزای مخصوص استعدادهای درخشان و نوابغی که به مهارت و توانایی آن‌ها در کشور چین نیاز است.
  S1: ویزای مخصوص بازدید از افراد غیر چینی که در کشور چین مشغول کار یا تحصیل هستند. این ویزا به همسران، فرزندان زیر ۱۸ سال، پدر و مادر خوانده ها تعلق می‌گیرد. مدت اعتبار این ویزا بیش از ۱۸۰ روز است.
  S2: ویزای مخصوص اعضای خانواده افراد غیر چینی که در کشور چین مشغول کار یا تحصیل هستند. اعتبار این ویزا بیشتر از ۱۸۰ روز است.

  ویزای تحصیلی و کار

  X1: ویزای مخصوص افرادی که قصد تحصیل در کشور چین برای مدت بیشتر از ۱۸۰ روز دارند.
  X2: ویزای مخصوص افرادی که قصد تحصیل درکشورچین برای مدت کمتراز ۱۸۰ روزدارند.
  Z: ویزای مخصوص کار در کشور چین.

  توضیحات بیشتر

  در این بین ویزاهای L (ویزای توریستی و گردشگری) و M (مخصوص تجار و بازرگانان برای فعالیتهای تجاری) که کاربردی تر است.و همچنین ویزای های X1 و X2 (مختص افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور چین را دارند)میباشد.
  با دریافت ویزای چینX1 و X2 امکان تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف تحصیلی وجود دارد، اما این افراد جهت تحصیل در کشور چین باید ابتدا برای ویزای تحصیلی درخواست دهند. ویزای X2 برای دوره های تحصیلی زیر ۶ ماه و ویزای X1 جهت دوره های تحصیلی با مدت زمان طولانی تر ارائه می گردد.

  ادامه

  ویزای Z (مختص کار کردن در کشور چین) برای اینکه بتوانید در چین کار ثابت داشته باشید و حقوقی دریافت کنید می بایست ویزای کار چین را دریافت کرده باشید. یکی از شرایط اخذ این ویزا داشتن activity offer یا نامه پیشنهاد شغلی است؛ به این معنا که کارفرمایی از دولت چین شما را دعوت به کار کرده باشد. یکی از ویژگی های کار مورد نظر هم این است که حداقل حقوق پایه را از آن دریافت نمایید. به شرط داشتن نامه پیشنهاد شغلی، یک ویزای یکبار ورود ۳۰ روزه برای شما صادر می شود که با آن می توانید وارد چین شوید و مبادرت به اخذ کارت اقامت کاری خود ورزید.

  نکات مهم کار در چین

   حتما باید زبان ماندرین یا چینی بلد باشید چون اکثر مردم به زبان انگلیسی مسلط نیستند.
   طبع غذایی متفاوت ما ایرانی ها و چینی ها (خصوصا اگر در شهرهای کوچکتر چین قصد زندگی دارید .این نکته را مد نظر قرار دهید که طبخ غذاهای فرنگی در این نواحی کمتر است . باید از غذاهای محلی این نواحی،
  که از لحاظ طبع به ذائقه ما ایرانی ها چندان نزدیک نیست، استفاده نمایید.)

  ویزا درمانی چین

  یکی از شرایط اخذ ویزای درمانی چین اثبات این موضوع است که شما قادر به دریافت خدمات درمانی مورد نیاز در کشور خود نیستید . و برای بهبود بیماری و ادامه درمان نیاز دارید به چین سفر کنید . و از امکانات درمانی و پزشکی این کشور استفاده نمایید. برای رسیدن به این امر باید در کشور مبدا و در وزارت مربوطه، کمیسیونی تشکیل شود .و پزشک معتمد رای به نیاز شما جهت انجام کارهای درمان در کشور چین دهد.
  افرادی که قصد ادامه روند درمان در کشور چین را دارند می توانند با اخذ ویزای توریستی (L) به کشور وارد شوند و به معالجه پزشکی خود بپردازند. به طور معمول این نوع ویزای چین اجازه می دهد تا شخص به مدت ۳ ماه از تاریخ ورود در کشور اقامت داشته باشد. اعتبار این ویزا نیز ۹۰ روز از تاریخ صدور آن می باشد.

  مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای چین

   پاسپورت معتبر
   فرم تکمیل شده درخواست ویزای چین (بر اساس نوع ویزا)
   عکس رنگی که در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد ۴*۳
   ارائه ویزاهای پیشین (اگر قبلا به چین سفر کرده اید) و در غیر این صورت ارائه انگیزه نامه
   دعوت نامه
   نامه اشتغال به کار
   تاییدیه رزرو هتل یا هاستل
   عدم سوء سابقه
   رزرو بلیط

  در صورت نیاز به ویزاهای بالاتر از 6 ماه اعتبار بایستی به سفارت مراجعه حضوری داشته و مصاحبه شوید.

  با سیستم رزرواسیون آنلاین قوی سیاه پارسیان به راحتی و بدون دغدغه هتل و پرواز مورد نیاز خود را در کشور چین جستجو و خریداری نمایید .