• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • 15 واقعیت جالب در زیباترین جزیره کیش

  15 واقعیت جالب در زیباترین جزیره کیش

  کیش ایران زیباترین و یکی از جذاب ترین شهرهای ایران واقع در استان هرمزگان است.

  چرا؟

  خوب ، این منطقه بهترین سواحل ایران را دارد و یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری با جاذبه های متنوع و ایران کیش است.

  بنابراین ، آبهای باشکوه و ساحل نقره ای این جزیره کیش را به زیباترین جزیره ، مروارید خلیج فارس در ایران تبدیل کرده است.

  در اینجا چند واقعیت جالب در مورد این جزیره کیش در منطقه تجارت آزاد آورده شده است که باید قبل از سفر بدانید

  موقعیت جغرافیایی و شکل ظاهری (شکل بیضوی) کیش ایران

  موقعیت جغرافیایی و شکل ظاهری جزیره کیش آن را از سایر جزایر ایران متمایز کرده و دارای زیباترین جزیره و حتی ایران کیش است.

  کیش ایران تقریبا بیضوی است و 91 کیلومتر مربع مساحت دارد و ساحل آن 43 کیلومتر با خلیج فارس ، یکی از بهترین سواحل ایران فاصله دارد.

  نامگذاری تاریخچه بهترین منطقه تجارت آزاد در ایران (کیش ایران)

  دلایل و نظریه های زیادی برای نامگذاری تاریخ کیش ایران از گذشته تا به امروز وجود دارد.

  یکی از این نظریه ها این است که نام کیش ایران به معنای “لرزاننده” است زیرا برخی معتقدند وقتی روی ارتفاعات اطراف جزیره ایستادند ، به نظر می رسد یک کارتریج در لرزه است.

  تور لحظه آخری ترکیه       تور لحظه آخری کیش          رزرو بلیط هواپیما

  آب انبار کیش

  تز

  برای نام کیش ایران ، تز اصلی این است که ، از آنجا که در گویش مردم بومی ، کانال عمیق ، که محل خروج آب از قنات است ، “کیش” نامیده می شود ، این نام نیز به این تجارت داده می شود منطقه

  از آنجا که تنها جزیره خلیج فارس دارای قنات آب شیرین است ، ایران کیش است.

  زیباترین جزیره (جزیره کیش ایران) و دلایل شهرت آن

  جزیره کیش در سالهای اخیر توجه عمومی را به خود جلب نکرده است ، اما طی سالهای زیادی گردشگران و دولتمردان زیادی را به خود جلب کرده است.

  به عبارت دیگر ، در دهه 1970 ، بهره برداری از موقعیت جغرافیایی و طبیعت جزیره کیش مورد توجه قرار گرفت و کیش ایران به عنوان منطقه بین المللی گردشگری و آزاد انتخاب شد.

  تفرجگاه خانواده سلطنتی در کیش ایران

  ایران کیش در گذشته جزیره تفریحی خانواده سلطنتی ایران بوده است و دلیل انتخاب ایران کیش به عنوان یک مرکز گردشگری و تفریحی در پاییز و زمستان هوای مناسب در فصول پاییز و زمستان و سواحل است. از سواحل شنی و باشکوه جزیره

  خانواده سلطنتی در این جزیره زیبا یک اقامتگاه سلطنتی داشتند که قبل از انقلاب ایران ، شاه و خانواده اش در زمستان به کیش می آمدند و از هوای مطبوع جزیره استفاده می کردند.

  15 واقعیت جالب در زیباترین جزیره کیش

  جزیره مسطح کیش ایران

  جالب است بدانید که در جزیره کیش کوه و تپه وجود ندارد و کیش ایران یک جزیره مسطح و یکی از تختخواب ترین جزایر جهان است.

  شهر زیرزمینی: کاریز در کیش ایران

  ایران که با قنات هایش شناخته می شود ، این چاه های زیرزمینی آب آشامیدنی مردم را تأمین می کند. ایران کیش هیچ تفاوتی با این قاعده ندارد و جزیره کاریز کیش با بیش از 2500 سال قدمت یکی از مناطق توریستی و تاریخی ایران جزیره کیش به حساب می آید.

  کیش ایران: شهری بدون رودخانه با بهترین سواحل ایران

  جالب است بدانید که این منطقه تجارت آزاد رودخانه دائمی ندارد بلکه رودخانه های موقت دارد.

  یکی از ویژگیهای خوب این جزیره وجود تعداد زیادی از منابع آب شیرین زیرزمینی است که از نظر ارزش جزیره کیش است.

  درصد اکسیژن در جزیره هوا کیش

  اگر می خواهید چند روز دور از آلودگی و ترافیک در شهرهای بزرگ سفر کنید ، به کیش ایران سفر کنید و با نفس راحت نفس بکشید زیرا جزیره کیش یکی از خالص ترین گونه های اکسیژن جهان است و هیچ آلودگی در این شهر وجود ندارد.

  15 واقعیت جالب در زیباترین جزیره کیش

  هوای کیش: جزیره هوا کیش

  یکی از ویژگی های خوب کیش ایران این است که دمای هوا در شب و روز تغییر زیادی نمی کند و در تمام ماه های سال ، هوا تغییر چندانی نمی کند ، به جز دو ماه در تابستان ، وقتی هوا کمی گرم و آفتابی است ، هوا برای بقیه ماهها مناسب و مناسب است.

  جمعیت: جمعیت جزیره کیش (ایران)

  خوب است بدانید که کیش ایران به پنج روستای اصلی تقسیم شده است و جمعیت این جزیره زیبا تقریباً 35 هزار نفر است که بسیاری از آنها مهاجرانی هستند که از سایر شهرهای ایران برای تجارت هستند ، آنها به این جزیره آمده اند و بیشتر آنها آنها در کیش زندگی می کنند.

  ز این 35000 نفر ، 5000 نفر عرب و بومی جزیره هستند. مردم بومی این جزیره عرب هستند و به مردم فارسی و عربی صحبت می کنند. تجمع ساکنان جزیره منطقه آزاد کیش بیشتر در سواحل شمال غربی جزیره است و به همان روش سنتی به زندگی خود ادامه می دهد.

  گویش: گویش مردم جزیره کیش

  زبان این جزیره به طور کلی فارسی و عربی است.

  مشاغل تجارت بین الملل: شغل اصلی بومی کیش (ایران) از گذشته تا امروز

  در گذشته ، مروارید جزیره کیش بسیار مشهور بود ، و به همین دلیل ، در دوران باستان و تا 40 سال پیش ، بومیان کیش ایران به ماهی مروارید مشغول بودند و شغل اصلی آنها و همچنین در صدف صدف دار.

  در گوشه و کنار جزیره متنوع بود و این یکی از دلایل رونق تجارت در جزیره کیش بود ، اما با ورود مروارید ژاپن ، ارزش مروارید کیش ایران کاهش یافت و امروز شغل مردم شامل کشاورزی ، کشت نخل و صادرات پیاز و توتون و تنباکو.

  برق: چگونه می توان جزیره کیش را تأمین کرد

  جزیره کیش برق ندارد؟ یکی از حقایق در مورد جزیره کیش این واقعیت جالب و تأسف آور است که این جزیره توریستی زیبا به هیچ شبکه برق متصل نیست و هیچ نیروگاه برق وجود ندارد ، به همین دلیل است که در تابستان ساکنان جزیره با قطعی برق روبرو می شوند ، اما یک برق قرار است نیروگاه برق در این جزیره ساخته شود.

  تعداد گردشگران بر اساس کشور ایران در زیباترین جزیره

  این جزیره سالانه یک میلیون گردشگر را به خود جلب می کند.

  ارزش تاریخی: ارزش تاریخی جزیره کیش ایران

  در کیش ایران روستایی به نام حریره وجود دارد که حدود 120 هکتار وسعت دارد و بیش از هزار سال قدمت دارد. این یک شهر کویری است که قدمت آن از قرن 5 تا 10 هجری قمری است و از سال 1997 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

  خواهران شهرها: جزایر کیش (ایران) شهرهای خواهر

  کی از حقایق جالب در مورد جزیره کیش و دبی خواهران است ، به این معنی که این دو شهر دارای علایق مشترک و ویژگی های فرهنگی ، اقتصادی ، تجاری و ورزشی هستند.

  مردم به جزیره کیش کیشوند می گویند

  در زبان فارسی ، مردم شهرها شهروند (شهروند) نامیده می شوند و جالب است بدانید مردم جزیره کیش “کیشوند” را بر این اساس می خوانند! عجیب است! نه؟ تصور کنید که مردم تهران ، “تهرانوند” یا شیراز “شیرازوند” صدا می کنند! اما اینطور نیست و جزیره کیش تنها شهری در ایران است که برای شهروندان خود نام خاصی دارد.

  آژانس مسافرتی قوی سیاه پارسیان در خدمت شماست.