• همسفرتو پیدا کن چمدونها رو ببند
  بقیش با قوی سیاه
 • 20 واقعیت جالب در مورد فرانسه

  با مطالعه این مطلب به 20 واقعیت جالب در مورد فرانسه پی ببرید

  1. فرانسه بزرگترین کشور اتحادیه اروپا است و گاهی اوقات “شش گوش” نامیده می شود

  فرانسه بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا است که مساحت آن 551،695 کیلومتر مربع است. با این حال ، این تنها سومین کشور بزرگ در اروپا است ، پس از اوکراین و بخش اروپایی روسیه. حدود یک سوم (31٪) فرانسه جنگل است و پس از سوئد ، فنلاند و اسپانیا چهارمین کشور جنگلی در اتحادیه اروپا است. این کشور به دلیل شکل شش ضلعی خود گاهی اوقات “l’hexagone” نیز گفته می شود .

  20 واقعیت جالب در مورد فرانسه

  2. فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری جهان است

  شاید زمان آن فرا رسیده باشد که مهارت های زبان فرانسه خود را تقویت کنید ، زیرا طبق جدیدترین آمار گردشگری ، فرانسه مکان مناسبی است . 89.3 میلیون نفر در سال 2018 از این کشور بازدید کرده اند و این کشور را به پر بازدیدترین مقصد در جهان تبدیل کرده است. پاریس ، پایتخت این کشور ، پس از بانکوک و لندن نیز سومین شهر پر بازدید در جهان است. وقت دریافت بسته بندی است.

  حقایقی درباره فرانسه ، جهانگردی ، برج ایفل

  3. فرانسه حدود 300 سال زبان رسمی انگلیس بود

  دشوار است تصور کنید که فرانسه بین سالهای 1066 و 1362 زبان رسمی انگلستان بوده است. اما پس از ویلیام فاتح در سال 1066 بر فتح نورمن و سپس اشغال انگلیس ، وی فرانسوی انگلیسی-نورمنی را به ملت معرفی کرد. این را سلطنت ، اشراف و مقامات قدرت بالایی صحبت می کردند ، بعضی از آنها نمی توانستند انگلیسی صحبت کنند! در سال 1362 ، پارلمان قانون التماس به انگلیسی را تصویب کرد و انگلیسی را به عنوان زبان رسمی دولت معرفی کرد. دلیل این امر آن بود که از نورمن فرنچ برای دادخواست استفاده می شد ، اما عمدتاً برای مردم عادی انگلیس ، که هیچ اطلاعی از آنچه در دادگاه گفته می شد ، ناشناخته بود.20 واقعیت جالب در مورد فرانسه

  4. لویی نوزدهم فقط 20 دقیقه پادشاه فرانسه بود ، کوتاهترین زمان سلطنت

  بله ، درست خواندید. پادشاه فرانسه فقط 20 دقیقه از شهرت سلطنتی پس از استعفا از پدرش چارلز X لذت برد و وی را در ژوئیه 1830 به سلطنت فرانسه واگذار کرد. پس از این مدت کوتاه ، لوئیس-آنتوان نیز به نفع برادرزاده خود ، دوک بوردو استعفا داد. این امر وی را به عنوان کوتاه ترین سلطنت مشترک در طول تاریخ تبدیل می کند. وی سابقه حیرت انگیز را با ولیعهد لوئیس فیلیپه ، که پس از ترور پدرش از لحاظ فنی ، پادشاه پرتغال شد ، مشترک است. اما وی همچنین 20 دقیقه بعد بر اثر زخم درگذشت.

  پادشاه لوئی نوزدهم

  5. “Liberté، égalitié، fraternité” یا “آزادی، برابری، برادری” شعار ملی است

  این شعار معروف اولین بار در حدود زمان انقلاب (1799-1789) ظاهر شد و در قانون اساسی 1946 و 1958 نوشته شد. امروزه همچنان آن را روی سکه ها ، تمبرهای پستی و آرم های دولتی خواهید دید. اغلب در کنار “ماریان” که نماد پیروزی جمهوری است. نظام حقوقی در فرانسه هنوز عمدتاً بر اساس اصول مندرج در قانون مدنی ناپلئون بناپارت پس از انقلاب ، در دهه 1800 است.20 واقعیت جالب در مورد فرانسه

  6. ارتش فرانسه اولین نفری بود که در سال 1915 (جنگ جهانی اول) از استتار استفاده کرد

  اکنون در اینجا یک واقعیت جالب در مورد فرانسه وجود دارد. کلمه “استتار” در واقع از فعل فرانسوی به معنای “جبران صحنه” است. این به این دلیل است که ارتش فرانسه اولین شخصی بود که در سال 1915 یک واحد استتار اختصاصی ایجاد کرد. اسلحه ها و وسایل نقلیه توسط هنرمندانی به نام کاموفلور نقاشی می شدند . سال بعد ، ارتش انگلیس از این الگو پیروی كرد و بخش استتار خود را به فرماندهی سرهنگ دوم فرانسیس ویات تأسیس كرد. به عنوان Special Works Park RE (مهندسان سلطنتی) شناخته می شد.20 واقعیت جالب در مورد فرانسه

  استتار ارتش فرانسه

  7. در فرانسه می توانید با یک شخص مرده ازدواج کنید!

  یک واقعیت نسبتاً تکان دهنده در مورد فرانسه این است که طبق قوانین فرانسه ، شما می توانید در موارد استثنایی پس از مرگ ازدواج کنید. این به شرطی است که شما ثابت کنید متوفی قصد ازدواج با شما را داشته است در حالی که آنها زنده بودند. شما همچنین باید از رئیس جمهور فرانسه اجازه بگیرید. بیشترین مورد تایید اخیر در سال 2017 بود که شریک یک پلیس همجنسگرا پایین در شانزه لیزه پاریس به ضرب گلوله کشته شده توسط یک جهادی اجازه ازدواج شریک زندگی خود را پس از مرگ اعطا شد.

  8- فرانسوی ها قوطی های حلبی ، سشوار و بالون هوای گرم را اختراع کردند

  به نظر می رسد که ما فرانسوی ها را داریم که باید بخاطر بسیاری از اختراعات مفیدی که امروز می شناسیم و دوستشان داریم تشکر کنیم. به عنوان مثال ، مخترع فرانسوی ، نیکلاس اپرت ، ایده استفاده از شیشه های شیشه ای مهر و موم شده را که برای نگهداری مواد غذایی در آب جوش قرار داده شده بود ، در سال 1809 به وجود آورد. پیر دوراند بعداً قوطی حلبی را اختراع کرد. همچنین خط بریل توسط لوئیس بریل ساخته شد که در کودکی کور شد. در همین حال ، پزشک رنه لاینک در سال 1816 در بیمارستانی در پاریس استتوسکوپ را اختراع کرد و Alexandre-Ferdinand Godefroy اولین سشوار جهان را در سال 1888 ثبت اختراع کرد. بالون با عظمت هوای گرم همچنین توسط برادران مونتگلفیر جوزف و اتین که اولین نمایشگاه عمومی جهان را رونمایی کردند ، پیشگام شد. از یک بالون غیر قابل جمع در سال 1783 است.

  برادران مونتگلفیر ، جوزف و اتین

  9. فرانسه اولین کشور در جهان بود که سوپرمارکت ها را از دور انداختن مواد غذایی منع کرد

  اکنون ، این یک واقعیت فرانسوی است که باید به آن افتخار کنید. در فوریه 2016 ، فرانسه اولین کشور در جهان بود که از دور ریختن یا از بین بردن غذاهای فروخته نشده از سوپرمارکت ها ممنوع کرد . اکنون فروشگاه ها باید مواد غذایی اضافی را به بانک های مواد غذایی و موسسات خیریه اهدا کنند. سوپرمارکت های بزرگتر از 4305 فوت مربع که درگیر غذای با کیفیت خوب و نزدیک به “بهترین روز” خود هستند با جریمه های سنگین تا 75000 یورو یا دو سال حبس روبرو می شوند. بعلاوه ، تمام سوپرمارکتهای فرانسه همچنین از بین بردن مواد غذایی به عنوان راهی برای جلوگیری از جستجوی ‘غواصان مواد مخدر’ در سطل های زباله منع شده اند. خوب ، فرانسه!

  10. اولین نمایش عمومی فیلم توسط لومیر فرانسوی در سال 1895 انجام شد

  برادران لومیر ، آگوست ماری لوئیس نیکولاس و لوئیس ژان ، به خاطر سیستم فیلمبرداری Cinématographe و فیلمهای کوتاهی که بین سالهای 1895 و 1905 تولید کردند ، مشهور بودند. این دو نفره مشهور اولین نمایش عمومی فیلم در جهان را در 28 دسامبر 1895 در Grand برگزار کردند کافه پاریس. اولین کارگردانی آنها  La sortie des ouvriers de l’usine Lumière (کارگران ترک کارخانه لومیر) بود . این فیلم سیاه و سفید 5 ثانیه ای به سادگی کارگران را نشان می داد که کارخانه لومیر را ترک می کنند و تماشاگران را کاملاً شگفت زده می کند. در سال 1895 ، لوئی لومیر گویا گفت که سینما “اختراعی بدون آینده” است. اوه ، چقدر کم می دانست …

  آگوست و لوئی لومیر

  11. پیرترین فردی که تا به حال زندگی کرده است یک زن فرانسوی به نام ژان لوئیز کالمنت است

  بزرگترین سن کاملاً تصدیقی که هر انسانی در آن زندگی کرده است 122 سال و 164 روز است. ژان لوئیز کالمنت در 21 فوریه 1875 در فرانسه متولد شد و در 4 آگوست 1997 درگذشت. وی در افتتاح برج ایفل در سال 1889 ، دو جنگ جهانی و اختراع تلویزیون ، اتومبیل مدرن و هواپیماها زندگی کرد. جالب اینجاست که امید به زندگی برای زنان در فرانسه 85.3 سال در سال 2018 و 79.4 سال برای مردان بوده است. فرانسه همچنین از نظر امید به زندگی با مردان و زنانی که به طور متوسط ​​تا 83 سالگی زندگی می کنند در رتبه 14 جهان است . مم ، باید چیزی در آب باشد!

  12. فرانسه ازدواج همجنسگرایان را در سال 2013 قانونی کرد

  هنگامی که رئیس جمهور فرانسوا هالند این لایحه را در 18 مه 2013 امضا کرد ، فرانسه به نهمین کشور در اروپا و چهاردهم در جهان تبدیل شد که ازدواج همجنسگرایان را قانونی می کند. اگرچه در آن زمان نظرسنجی ها نشان می داد که حدود 50٪ از مردم فرانسه از آن حمایت می كنند ، اما همه از این موضوع راضی نبودند. در واقع ، هزاران نفر از مردم که از اصطلاحاً “ارزشهای خانوادگی” دفاع می کنند ، در اعتراض به خیابانها ریختند.

  13. فرانسه بیش از سایر کشورها برنده جایزه نوبل ادبیات است

  با 15 نفر فرانسوی برنده جایزه معتبر از سال 1901 ، منصفانه است که بگوییم فرانسه برخی از تأثیرگذارترین نویسندگان و اندیشمندان جهان را تولید کرده است. Sully Prudhomme شاعر و مقاله نویس فرانسوی اولین برنده این جایزه در آن سال شد. از جمله مشهورترین شاعران ، داستان نویسان و نویسندگان فرانسه می توان به رنه دکارت ، ولتر ، شارل بودلر ، بلیز پاسکال ، گوستاو فلوبر و ویکتور هوگو اشاره کرد.

  14. بلندترین کوه اروپا ، مونت بلانک در کوه های آلپ فرانسه است

  Mont Blanc که در ارتفاع 4807 متر ایستاده است ، رسما بلندترین کوه اروپا است . 10 تا 12 ساعت طاقت فرسا برای صعود به قله طول می کشد. اما اگر شما برای این کار آماده نیستید ، می توانید 20 دقیقه راحت با بالاترین تله کابین اروپا در Aiguille du Midi نزدیک بروید تا منظره درخشان از بالا را ببینید. مکان های شگفت انگیز دیگر را برای بازدید در فرانسه کشف کنید .

  مونت بلان در آلپ فرانسه

  15- اولین پیوند مصنوعی قلب و پیوند صورت در دنیا هر دو در فرانسه انجام شد

  پیوند قلب در دسامبر سال 2013 در بیمارستان ژرژ پمپیدو در پاریس اتفاق افتاد. دستگاه بیو پروتز که از انقباضات قلب واقعی تقلید می کند ، توسط باتری لیتیوم یون خارجی تأمین می شود و تقریباً سه برابر وزن اندام واقعی است. همچنین جراحان فرانسوی اولین کسانی بودند که در سال 2005 پیوند صورت انجام دادند.

  16. موزه پر بازدیدترین موزه در جهان است

  موزه مشهور لوور با داشتن 9.6 میلیون بازدید کننده عظیم در سال 2019 پر بازدیدترین موزه در جهان است. این موزه باشکوه در قلب پاریس واقع شده است و میزبان حدود 38000 اثر هنری و هنری است که مربوط به دوران ماقبل تاریخ است. اینها شامل  مونالیزا ،  ونوس د میلو و شیشه معروف هرم لوور IM Pei است   که در حیاط قرار دارد. تعجب آور نیست که لوور یکی از شلوغ ترین مکان های بازدید از پاریس است .

  تور لحظه آخری کیش      تور لحظه آخری ترکیه   رزرو بلیط هواپیما

  لو لوور

  17. غذا در فرانسه در سال 2010 به میراث جهانی یونسکو اعطا شد

  فرانسه به خاطر “غذای نفیس” خود مشهور است ، که در سال 2010 توسط یونسکو به لیست میراث فرهنگی ناملموس بشریت اضافه شد . متخصصان اهمیت غذا در فرانسه را به عنوان یک رسم اجتماعی با هدف بزرگداشت مهمترین لحظات زندگی افراد توصیف کردند و گروهها ، و همچنین تأکید بر همبستگی برای عملکرد آن در نزدیکی دوستان و خانواده و تقویت روابط اجتماعی.

  18- فرانسه گرانترین بطری شراب را در جهان تولید کرد

  البته ، فرانسه نه تنها به غذاهای خود مشهور است ، بلکه این کشور برخی از بهترین شراب های جهان را تولید می کند – البته گران قیمت نیست. یک بطری 73 ساله بورگوندی فرانسوی گرانترین بطری شراب فروخته شده در حراجی شد و 558000 دلار چشم نواز داشت. بطری Romanee-Conti 1945 با بیش از 17 برابر برآورد اولیه 32000 دلار به یک کلکسیونر خصوصی آسیایی در Sotheby’s فروخته شد. آخ!

  19. ممکن است در روز اول آوریل یک ماهی به پشت خود گیر کنید

  اکنون ، این یک واقعیت هولناک درباره فرانسه است. اگر از اول فروردین قرار است در کشور باشید ، تعجب نکنید اگر بچه ها سعی کنند ماهی کاغذی را به پشت شما بچسبانند و شما را ” Poisson d’Avril ” (ماهی آوریل) بنامند. فرض بر این است که این سنت در قرن شانزدهم آغاز شد ، زمانی که پادشاه چارلز چهاردهم فرانسه تقویم را تغییر داد و کسانی که به پایان سال نو در پایان ماه مارس ادامه می دادند ، به عنوان احمق مورد تمسخر قرار گرفتند. بنابراین مراقب پشت خود باشید!

  20- فرانسوی ها سالانه حدود 30 هزار تن حلزون می خورند

  در اینجا یک واقعیت لزج در مورد فرانسه وجود دارد. به گزارش رویترز ، فرانسوی ها سالانه حدود 30،000 متر اسکارگوت می خورند. با این حال ، حدود دو سوم از حلزون های خورده شده در فرانسه از شرق اروپا و بالکان می آیند. بنابراین اگر حلزون در فرانسه خورده اید ، به احتمال زیاد آنها مسیر طولانی را برای رسیدن به بشقاب شما طی کرده اند. خوشمزه کلاسیک فرانسوی (که با سیر ، جعفری و کره سرو می شود ) همچنان یکی از اصلی ترین غذاهای فرانسوی است.

  اسکارگوت ها

  با قوی سیاه پارسیان همراه باشید.